Latvijas futbola izlase Nīderlandes spiedienā ielaiž tikai divus vārtus
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas futbola izlase sestdien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G apakšgrupas otrajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 0:2 piekāpās spēcīgajai Nīderlandes valstsvienībai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas futbolistiem šajā mačā bija jāiztur milzīgs Nīderlandes valstsvienības pārsvars. Mājinieki izdarīja 35 sitienus vārtu virzienā, bet deviņas reizes bumba lidoja vārtu taisnstūrī. Savukārt Latvija vārtu virzienā sita četras reizes, bet reizi spēlē lika iesaistīties pretinieku vārtsargam.

Nīderlandes izlases labā vārtus guva Stīvens Berghuiss un Lūks de Jongs, precīzi sitot 32. un 69. minūtē. Vēl Deivijs Klāsens un Lūks de Jongs trāpīja pa vārtu pārliktni. No Latvijas izlases spēlētājiem labākā vārtu gūšanas iespēja bija Andrejam Cigaņikam, kurš 85. minūtē no teicamas pozīcijas nepārspēja pretinieku vārtsargu Timu Krūlu.

Līdz ar to Latvijas futbolisti kvalifikācijas ciklu iesākuši ar diviem zaudējumiem. Pirmdien Latvijas izlase otrdien izbraukumā spēkosies ar Turciju, kas divās spēlēs šajā ciklā izcīnījusi divas uzvaras.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt notikumu aprakstu..

Pasaules kauss futbolā, atlase: Latvija - Nīderlande
Latvija - Nīderlande 0:2. Spēle noslēgusies. 
88. min. Krollis nomainīja Ikaunieku Latvijas izlasē. Savukārt Nīderlandes izlasē Depaju nomainīja Bergveins.
87. min. Blinds ar noteikumu pārkāpumu apturēja Gutkovski un nopelnīja brīdinājumu. 
85. min. Uzreiz Cigaņiks tika nomainīts ar Solovjovu. 
85. min. Latvijas izlasei bija lieliska iespēja pretuzbrukumā. Pēc centrējuma Nīderlandes aizsargs atmeta bumbu Cigaņikam, taču viņa sitienu gar tuvo vārtu stabu atvairīja Nīderlandes izlases vārtsargs Kruls.  
84. min. Pirmo vārtu autors Berghuiss tika nomainīts ar Stengsu. 
84. min. Van de Bēks no Frenkija de Jonga saņēma piespēli un izdarīja sitienu nedaudz garām vārtiem. 
82. min. Uz maiņu nākušie van de Bēks un Babels savā startā ātri izveidoja bīstamu momentu pie Latvijas izlases vārtiem, bet Ozols sarežģītā situācijā tika galā. 
81. min. Latvijas izlases pretuzbrukumā pa kreiso malu Savaļnieks tika soda laukumā un izdarīja sitienu, kas lidoja ļoti garām vārtiem. 
78. min. Savaļnieks laukumā nomainīja Kamešu. Savukārt Nīderlandes izlasē laukumā devās Babels, Gravenberhs un van de Bēks, bet uz rezervistu soliņu devās Vijnaldums, Klāsens un Lūks de Jongs.  
77. min. Depajs "izpogāja" trīs Latvijas izlases spēlētājus un izdarīja sitienu, bet bumba lidoja virsū Ozolam, kurš pārliecinoši izdarīja savu darbu. 
72. min. Nīderlandes izlasē Klāsens šovakar ir īsts neveiksminieks, jo atkal viņš neizmantoja iespēju gūt vārtus. Turklāt minūtes laikā bija divi lieliski momenti, otro no tiem atvairīja Ozols. 
69. min. Latvija - Nīderlande 0:2Ar 15. stūra sitienu Nīderlande guva otros vārtus, kad Lūks de Jongs apsteidza Igoru Tarasovu un lēcienā precīzi sita ar galvu. 
68. min. Kamešs apturēja Depaju ar vienkāršu grūdienu. Standartsituācijas izspēlē Nīderlande tika pie 15. stūra sitiena šajā mačā. 
65. min. Nīderlandes valstsvienība turpināja vienu pēc otras veidot vārtu gūšanas iespējas. Ar bumbas pieturēšanu Latvijas futbola izlases spēlētājiem bija lielas problēmas.
61. min. Vijnaldums un Lūks de Jongs īsā laika posmā izveidoja kārtējās vārtu gūšanas iespējas. Pēc pirmā momenta bumba rikošetā atstāja laukumu, bet de Jongs ar galvu sita pāri. 
58. min. Depajs izdarīja bīstamu tālstienu, bet Ozols atvairīja bumbu. Nīderlandes pārsvars ir nospiedošs, tomēr Latvija vēl saglabā minimālu deficītu. 
57. min. Kamešs saņēma tālu piespēli un varēja izveidot vārtu gūšanas iespēju, tomēr viņam nebija ātruma. Aizsargi pārliecinoši atbruņoja Kamešu. 
54. min. Roberts Ozols atvairīja Lūka de Jonga sitienu pēc stūra sitiena, bet Klāsens aktīvi cīnījās par atkārtotu iespēju. Burzmā Ozols spēja bumbu fiksēt. 
https://twitter.com/brutans_krists/status/1375872706919464963
51. min.Kārkliņš atkal drīz pēc nākšanas laukumā rupji nospēlēja pret pretinieku un nopelnīja brīdinājumu. Arī mačā pret Melnkalni viņš nospēlēja nevajadzīgi asi. De Jongs arī tika brīdināts par aktīvo diskutēšanu ar tiesnesi. 
49. min. Pēc stūra sitiena izspēles bumba nonāca pie Vijndala, kura raidītā bumba lidoja pāri vārtiem. 
48. min. Viss ātri nostājās savās vietās, un Nīderlande atkal sāka virpuļot ap Latvijas izlases soda laukumu. 
Latvijas izlasē divas maiņas – Roberta Uldriķa vietā nāca Vladislavs Gutkovskis, bet Artūru Zjuzinu nomainīja Krišs Kārkliņš.
Sācies 2. puslaiks
https://twitter.com/jzigajev/status/1375868320247902217
Nīderlandes izlase pirmajā puslaikā izdarīja 15 sitienus vārtu virzienā, bet divas reizes tika apdraudēti arī vārti. Latvijai divi sitieni vārtu virzienā, bet neviens no tiem neapdraudēja vārtus. Nīderlande bumbu kontrolēja 76% no pirmā puslaika, kā arī izpildīja piespēles ar 90% precizitāti. Latvijai 24% bumbas kontroles, bet piespēles izdarītas ar 70% precizitāti.
Latvija - Nīderlande 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks
https://twitter.com/goncalo_dias_17/status/1375864121539846148
40. min. Nīderlandes izlase vēlreiz norībina vārtu pārliktni, kad Lūks de Jongs apsteidza Jurkovski un izdarīja sitienu ar galvu pēc centrējuma. 
39. min. Tiesnesis nefiksēja Tarasova noteikumu pārkāpumu pret de Jongu, un Latvija izvairījās no 11 metru soda sitiena uz saviem vārtiem. Pēc tam Depajs divās epizodēs demonstrēja meistarklasi bumbas kontrolē, bet sitiens viņam bija neprecīzs. 
https://twitter.com/OnsOranje/status/1375864402684022785
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1375862389476896771/photo/1
34. min. Jānis Ikaunieks laukuma viduszonā nogāza de Jongu un saņēma brīdinājumu. 
32. min. Latvija - Nīderlande 0:1Frenkijs de Jongs laukuma viduszonā ieguva bumbu un lielā ātrumā apsteidza trīs Latvijas izlases spēlētājus. Tad viņš piespēlēja Klāsenam, kurš uzreiz atdeva bumbu tālāk Stīvenam Berghuisam. Viņš izmantoja plašumu un izdarīja skaistu un ļoti precīzu sitienu Roberta Ozola vārtos. 
https://twitter.com/kajbumba/status/1375861769814609922
29. min. Latvijas izlases pretuzbrukumā Jurkovskis pēc Fjodorova centrējuma saņēma bumbu soda laukuma stūrī un izdarīja sitienu, tomēr bumba lidoja pamatīgi garām vārtiem. 
27. min. Klāsens soda laukumā vidū saņēma bumbu un ar galvu to trieca pret vārtu pārliktni. 
24. min.Berghuiss soda laukumā saņēma bumbu un ar galvu centās piespēlēt Klāsenam, bet Černomordijs apsteidza pretinieku. Pie Latvijas vārtiem nepārtraukti ir briesmas. 
Nīderlandes izlase aizvadītajās minūtēs vairākas reizes soda laukumā pamatīgi sarežģījusi Latvijas aizsargu dzīvi. Vijnaldums atkal bija pozīcijā, lai gūtu vārtus, bet Ozols ar dūri bumbu aizsita tālu prom. 
Latvijas un Nīderlandes izlašu mača galvenā tiesnese pārraksta Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas vēsturi. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1375857804813156353
18. minūtē. Depajs lielā ātrumā devās uz Latvijas izlases soda laukumu, bet tad piespēlēja Berghuisam, kura mēģinājums iegriezt bumbu vārtu augšējās stūrī bija ļoti neveiksmīgs. Mikli vēlāk Černomordijs bloķēja Vijnalduma sitienu. 
14. min. Depajs turpināja meklēt spēles pirmos vārtus, šoreiz viņš sita no distances, bet bumba lidoja pāri. 
11. min.Latvijas izlase pirmajās desmit minūtēs saskārās ar lielu Nīderlandes spiedienu. Vēl viens Depaja sitiens tika bloķēts. Latvija uz īsu brīdi vēlreiz paviesojās Nīderlandes soda laukumā, bet Kamešu ātri atbruņoja.  
8. min. Depajs ar individuālo meistarību izkārtoja sev sitienu no soda laukuma, tomēr Ozols zemu lidojošu bumbu tvēra. 
6. min. Nīderlande bija tuvu vārtu guvumam, bet Tarasovs glāba savu komandu no droša vārtu zaudējuma, kad nobloķēja Klāsena sitienu no pašas vārtu priekšas. 
5. min. Fjodors pa labo malu pieslēdzās uzbrukumam un iespēlēja bumbu soda laukumā. Jānis Ikaunieks tika pie bumbas, bet viņa sitiens tika bloķēts. 
4. min.Spēles sākumā Nīderlande pieturēja bumbu un darbojās nesteidzīgi. Ceturtajā minūtē bija pirmais mēģinājums pietuvoties Latvijas soda laukumam. 
Spēle sākusies!
Nīderlandes izlases sastāvs:https://twitter.com/OnsOranje/status/1375832940538699778
Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, Latvijas izlases pamatsastāvā veiktas trīs izmaiņas. Vārtus sargās Roberts Ozols, bet laukumā dosies Igors Tarasovs un Vladislavs Fjodorovs, kuri ir attiecīgi aizvietos Pāvelu Šteinboru, Mārci Ošu un Robertu Savaļnieku. https://twitter.com/kajbumba/status/1375833060202192902
Dainis Kazakevičs pirms mača: Mūsu mērķis ir spēlēt vairāk ar bumbu, nekā tas izdevās pirmajā mačā. Būs citādāka taktika, taču apzināmies, ka pretinieku stils un kvalitāte liks ieviest korekcijas savā spēlē.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/kazakevics-pirms-speles-niderlande-mani-uztrauc-noskanojums-gerbtuve-nevis-soctiklos.d?id=53057927
Roberts Uldriķis saprot, ka spēle būs ļoti sarežģīta, taču Latvijas komanda laukumā nedrīkst pretiniekiem atdot nevienu centimetru. https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/uldrikis-par-macu-pret-niderlandi-jamekle-iespejas-doties-bistamos-pretuzbrukumos.d?id=53057079 
Latvijas futbola izlasei šovakar pamatīgs pārbaudījums – spēle Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas ietvaros pret spēcīgo Nīderlandi. FIFA pasaules rangā Nīderlande šobrīd ierindojas 14. vietā, bet Latvija ir 136. pozīcijā. Abas komandas kvalifikācijas ciklu iesākušas ar zaudējumiem. Latvija ar 1:2 piekāpās Melnkalnei, bet Nīderlande ar 2:4 zaudēja Turcijai.

Tags

Futbols Latvijas futbola izlase Nīderlande Pasaules kauss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form