Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra ceturtajā spēlē viesos ar rezultātu 0:4 (0:2) zaudēja Ungārijai.

Latvijas valstsvienība zaudējusi visās četrās šī cikla spēlēs.

Mājinieces vadībā izvirzījās 13. minūtē pēc Žanetes Jakabfi precīzā sitiena, bet 36. minūtē Dora Zellere ar tālsitienu panāca 2:0. Dažas minūtes pirms tam ungārietes nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Otrajā puslaikā, 55. minūtē, Evelinas Feņveši sistā bumba pēc rikošeta ielidoja Latvijas izlases vārtos, bet 78. minūtē 4:0 panāca Šāra Pustai. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Sandra Voitāne nopelnīja Latvijas izlasei 11 metru soda sitienu, taču Karlīna Miksone to nerealizēja.

Jau ziņots, ka septembrī latvietes aizvadīja cienījamu puslaiku pret Zviedriju, Liepājā piedzīvojot zaudējumu ar 1:4, oktobrī ar 1:2 atzina Slovākijas pārākumu un ar 0:6 kapitulēja Islandei.

F apakšgrupā ar deviņiem punktiem trīs spēlēs vadībā ir Zviedrija un Islande, tālāk ar četriem punktiem četrās spēlēs seko Ungārija un Slovākija, bet tikpat dueļos bez punktiem palikusi Latvija.

Latvijai nākamā gada aprīlī atkārtoti jātiekas ar Slovākiju, bet jūnijā tiks aizvadīts divas spēles - viesos pret Islandi un mājās pret Ungāriju. Pēdējā atbildes spēle būs 2020. gada oktobrī viesos pret Zviedrijas izlasi.

Finālturnīram kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas un trīs labākās otro vietu ieņēmējas.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidātes:

vārtsardzes - Marija Ibragimova, Sofija Ņesterova (abi - "Rīgas futbola skola"), Enija Anna Vaivode (abas - "Dinamo Rīga");

aizsardzes - Ligita Tumāne (Rēzeknes BJSS), Laura Sondore (Sasāri "Torres", Itālija), Elīza Spruntule ("Supernova"), Anastasija Ročāne ("Dinamo Rīga"), Anna Krūmiņa, Olga Matīsa, Ērika Gricienko (visas - "Rīgas futbola skola");

pussardzes - Sandra Voitāne (Nikosijas "Apollon", Kipra), Kristīne Giržda, Karlīna Miksone (abas - "Dinamo Rīga), Anna Marija Valaka, Viktorija Zaičikova (visas - "Rīgas futbola skola"), Diāna Skribina ("Daugavpils");

uzbrucējas - Olga Ševcova ("Dinamo Rīga"), Lana Osiņina ("Olaine"), Paula Linda Liniņa ("Daugavpils"/Preiļu novada BJSS).