Latvijas sieviešu futbola izlase sestdien pirmajā Moldovā notiekošās 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra priekšsacīkšu kārtas mačā ar 3:4 (1:1) piekāpās Luksemburgai.

Latvijas komandas labā pa vārtiem guva Sandra Voitāne, Renāte Fedotova un Liene Vāciete.

Mača rezultāts tika atklāts 17.minūtē, kad Latvijas valstsvienību vadībā izvirzīja Voitāne. Tomēr pašā pirmā puslaika izskaņā Luksemburga panāca izlīdzinājumu, jo bumbu savos vārtos raidīja Ieva Bidermane.

Otro puslaiku abas valstsvienības aizvadīja rezultatīvi. Dueļa 57.minūtē Fedotova vēlreiz vadībā izvirzīja Latviju, taču pēc trim minūtēm pretinieces vēlreiz panāca izlīdzinājumu, turklāt 69.minūtē jau izvirzījās vadībā. Latvijas futbolistes nepadevās, un 72.minūtē Vāciete panāca izlīdzinājumu.

Lai arī šķita, ka duelis noslēgsies neizšķirti, jau kompensācijas laika piektajā minūtē Luksemburgas izlasei uzvaru nodrošināja Emija Tompsone, kurai tas bija otrais vārtu guvums šajā cīņā.

Latvijas sieviešu futbola izlase FIFA rangā ieņem 103.vietu, kamēr Luksemburga ir tikai sešas pozīcijas zemāk.

Pēc tam pirmdien Latviju sagaida spēkošanās ar Moldovu, bet Lietuva stāsies pretī nākamās nedēļas ceturtdienā.

Divu priekšsacīkšu kārtu apakšgrupu uzvarētājas iekļūs pamatturnīrā, kurā tās gaida jau 38 Eiropas spēcīgākās izlases. Pamatturnīrā jau vienības tiks sadalītas astoņās apakšgrupās, aizvadot divu apļu turnīrus.

Savukārt Nīderlandē gaidāmajā finālturnīrā bez mājiniecēm iekļūs apakšgrupu uzvarētājas un sešas labākās otro vietu ieguvējas. Savukārt 16.ceļazīme tiks sadalīta pārspēlēs starp divām vājākajām otrajā vietā palikušajām komandām.

2013.gada aprīlī Latvijas izlase piedalījās 2015.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra priekšsacīkšu kārtā, tomēr mačos ar Luksemburgu, Albāniju un Maltu palika bez gūtajiem vārtiem un ieguva tikai vienu punktu.