Latvijas futbola izlase piektdien uzsāka dalību Baltijas kausa izcīņā futbolā, "Daugavas" stadionā ar rezultātu 3:1 (1:0) pārspējot Lietuvas valstsvienību.

Latvijas izlases labā vārtus guva Eduards Emsis un Roberts Uldriķis, bumbu savos vārtos raidīja lietuvietis Marks Beneta, bet Lietuvas izlases labā izcēlās Pauļus Golubicks.

Pirmais puslaiks aizritēja pietiekami miegainā atmosfērā, bumbu vairāk kontrolējot viesiem no Lietuvas. Piesardzīgo spēli ik pa laikam pārtrauca kāda mazliet rupja epizode, abu vienību futbolistiem neizvairoties no smagākiem sasitumiem. Nejaušs bumbas trieciens pa seju piespieda spēli pamest Alvim Jaunzemam, kuram nekontrolējami sāka asiņot deguns.

Savukārt pirmie spēles vārti tika gūti 37. minūtē, kad pēc Andreja Cigaņika centrējuma bumbu savos vārtos raidīja Lietuvas izlase aizsargs Marks Beneta.

Otrais puslaiks skatītājiem noteikti bija baudāmāks. Bīstamu standartsituāciju tā ievadā izpildīja Arvīds Novikovs, un pāris maiņas tikai bagātināja viesu spēli uzbrukumā. Tieši uz maiņu nākušais Pauļus Golubicks ar precīzu sitienu vārtu stūrī panāca rezultātu 1:1.

Taču laukuma saimnieki jau divas minūtes vēlāk vadību atjaunoja, kad sitienu ar galvu pēc stūra sitiena realizēja Eduards Emsis, kurš izcēlās ar saviem pirmajiem vārtiem valstsvienības rindās. Spēlei punktu 85. minūtē pielika Roberts Uldriķis, kurš vārtus guva ar sitienu ārpus soda laukuma robežām. Pirms rezultatīvā raidījuma gaisa divcīņā uzvarēja Raimonds Krollis.

Tādējādi kausa uzvarētājs tiks noteikts 10. jūnijā, kad Igaunijas izlase pie sevis uzņems Latvijas futbolistus. Igauņi šonedēļ ar rezultātu 1:0 jau izbraukumā pieveica Lietuvas valstsvienību.

Latvijas futbola izlase vispirms gan pirmdien aizvadīs īpašu spēli Vācijā, kur tiksies ar laukuma saimniekiem, kuri gatavojas Eiropas čempionātam futbolā.