Latvijas futbolisti bīstami uzbrūk, bet nospēlē neizšķirti ar Kuveitu
Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola izlase piektdien Maltā aizvadīja 2022. gada pirmo maču, pārbaudes spēlē spēkojoties neizšķirti ar Kuveitas valstsvienību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas izlase pirmā nonāca zaudētājos, taču rezultātu izlīdzināja, nospēlējot neizšķirti 1:1 (0:1). Vienīgos vārtus Latvijas valstsvienības labā guva Roberts Savaļnieks.

Dainis Kazakevičs laukumā laida pietiekami optimālu sastāvu. Vērts izcelt, ka trešo spēli izlasē gan aizvadīja kreisās malas aizsargs Vladislavs Sorokins, bet otro reizi pamatsastāvā gāja Raimonds Krollis.

Latvijas valstsvienība pirmā sagrāba iniciatīvu, tomēr Kuveitas futbolisti drīz atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Vienā no tiem vārtus ar piespēli soda laukumā guva Moats Al Dafiri. Turklāt tūlīt pat Kataras izlase varēja arī panākt rezultātu 0:2, taču kļūdījās uzbrukuma izskaņā.

Savukārt latvieši savu pozicionālo pārsvaru izmantoja pasīvi. Vien puslaika beigās spiediens tika pārvērsts mērķtiecīgākā uzbrukšanā, bet izcilas vārtu gūšanas iespējas izpalika.

To gan nevar teikt par otrā puslaika ievadu. Četru minūšu laikā trīs momentus soda laukumā noorganizēja Raimonds Krollis, Renārs Varslavāns un Aleksejs Saveļjevs. Kas nesanāca viņiem, tas 55. minūtē padevās Savaļniekam. Labās malas aizsargs pēc ļoti spēcīga Kristera Tobera sitiena patiesībā bija acīmredzamā aizmugurē, taču tiesneši to neredzēja, Savaļniekam ar atkārtotu sitienu gūstot vārtus no dažu metru attāluma.

Kuveitas izlase pēc bezpalīdzīgā spēles nogriežņa mača tempu noslāpēja. Tuvojoties spēles izskaņai, neizpalika arī asumi un emocijas. Latvijas izlase retāk, bet turpināja tikt pie labiem sitieniem, taču rezultāts uz tablo tā arī nemainījās.

Otrdien, 29. martā Latvijas izlase Maltā tiksies ar Azerbaidžānas futbolistiem. Abas pārbaudes spēles paredzētas kā gatavošanās UEFA Nāciju līgas spēlēm jūnijā un oktobrī. Latvieši spēlēs vienā grupā ar Andoras un Lihtenšteinas izlasēm, kā arī Kazahstānas vai Moldovas futbolistiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi:

Pārbaudes spēle futbolā: Latvija – Kuveita
Latvija – Kuveita 1:1 (0:1)Vārtu guvēji: Roberts Savaļnieks (55. min.) – Moats Al Dafiri (12. min.)Brīdinājumi: Andrejs Cigaņiks (69. min.), Antonijs Černomordijs (87. min.) – Abdulla Al Dafiri (49. min.)Noraidījumi: - – -Latvija: Roberts Ozols, Roberts Savaļnieks, Antonijs Černomordijs, Kaspars Dubra, Vladislavs Sorokins (Renārs Varslavāns, 46. min.), Alvis Jaunzems (Jānis Ikaunieks, 46. min.), Kristers Tobers, Eduards Emsis (Aleksejs Saveļjevs, 39. min.), Andrejs Cigaņiks, Raimonds Krollis (Vladimirs Kamešs, 77. min.), Vladislavs Gutkovskis.
Spēles statistika ("Sofascore"). Latvija – Kuveita:
Latvija – Kuveita 1:1 (0:1). Spēle noslēgusies
Latvijas izlase tiek vēl pie 11. stūra sitiena, bet Kuveitas izlase izsit bumbu no sava soda laukuma.
Kompensācijas laiks ritēs piecas minūtes.
90. min. Vēl pēdējās iespējas rada Latvijas futbolisti, bet līdz sitienam vienība netiek.
84. min.Pēdējās minūtes bijušas ļoti emocionālas. Abas komandas brīvi uzbrūk, bet pārsvars pieder Latvijas futbolistiem.
79. min.Latvijas izlases aizsargi izlaiž cauri tālo piespēli. Ozols atsit no diezgan asa leņķa izpildītu sitienu, bet epizode varēja noslēgties nelabvēlīgi. 
Laukumā nācis Vladimirs Kamešs, kurš nomainīja Raimondu Krolli.
75. min.Pāris minūšu laikā notiek divas saķeršanās. Vispirms kaut ko pretinieku soda laukumā nesadalīja Dubra. Pēc tam agresīvi tiek nospēlēts pret Cigaņiku, kurš lieki neatbildēja uz provokācijām iepriekš nopelnītās dzeltenās kartītes dēļ.
73. min.Izcila vārtu gūšanas iespēja pēc stūra sitiena. Grūti bija noteikt, kurš drūzmā izpildīja sitienu, taču bumba pēc raidījuma ar galvu lidoja tieši garām tālajam vārtu stabam.
71. min.Divcīņā ar pretinieku cieš Kaspars Dubra. Viņam ar elkoni iesita uzbrucējs, kurš tādējādi tika pie sitiena ar galvu. Ozolam gan nevajadzēja iespringt, jo bumba lidoja garām vārtiem.
66. min.Kas par sitienu Gutkovska izpildījumā! Uzbrucējs pēc centrējuma izpilda spēcīgu sitienu no gaisa, neapstādinot bumbu. Vārtsargs bumbu daļēji pat atsita ar galvu.
61. min,Pēc trauksmainā puslaika ievada Kuveitas izlase noslāpējusi tempu. Bumba beidzot arī nonākusi Latvijas vienības laukuma pusē.
55. min. Latvija – Kuveita 1:1. Vāāārti!Kristers Tobers ar ļoti spēcīgu sitienu sagādā kārtējo satraucošo situāciju pie Kuveitas izlases vārtiem. Lai gan Savaļnieks bija acīmredzamā aizmugurē, tiesneši ļauj spēli turpināt. Valmierietis uzdāvināto iespēju neiznieko, no dažu metru attāluma triecot bumbu "devītniekā".
54. min.Saveļjevs! Vēl viens vārtu gūšanas moments. Kankone skaistā lēcienā "izvelk" bumbu no stūra. Šim sitienam seko vēl pāris iespējas. Lēnām briest vārti...
53. min.20 gadus vecais Varslavāns turpina spēlēt aktīvi! Jaunais futbolists ielaužas soda laukumā un šoreiz tieši izkārto iespēju Krollim. Uzbrucējs ietur ilgu pauzi, kuras dēļ, iespējams, viņa sitiens arī tika bloķēts.
51. min.Izcilā pozīcijā soda laukumā nonāk Varslavāns! Jaunais uzbrucējs sit spēcīgi, bet virsū vārtsargam. Viņam skaistu piespēli ar pēdas iekšmalu atdeva Krollis.
50. min.Pirmais brīdinājums šajā spēlē. Dzelteno kartīti nopelna uzbrucējs Abdulla Al Dafiri.
Latvija – Kuveita 0:1. Sācies otrais puslaiks!
Spēlētāju maiņas Latvijas izlasē.Jānis Ikaunieks nomainījis Alvi Jaunzemu. Laukumā nācis arī Renārs Varslavāns, kurš aizstās aizsargu Vladislavu Sorokinu. 
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"). Latvija – Kuveita: 
Latvija – Kuveita 0:1. Noslēdzies pirmais puslaiksLatvieši labā līmenī noslēdza pirmo puslaiku. Vēl kompensācijas laikā Latvijas izlase izveidoja bīstamu pretuzbrukumu, taču Krollis, iespējams, pasteidzās, izpildot sitienu ar vienu pieskārienu.
Kompensācijas laiks ritēs divas minūtes.
44. min.Savaļnieks "cauršauj" spēlētāju "sieniņu"! Tomēr Šehabs Kankone ar dūrēm atsit bumbu. 
42. min.Latvijas izlase neizmanto vēl vienu stūra sitienu, bet Tobers un Gutkovskis netālu no soda laukuma nopelna izcilu iespēju izpildīt soda sitienu.
39. min.Kādu pēdas vai potītes savainojumu guvis Eduards Emsis. Viņš piespiedu kārtā jānomaina. Laukumā dodas Aleksejs Saveļjevs!
34. min.Latvijas futbolisti tikuši jau pie piektā stūra sitiena. Tas netiek nemaz tik veiksmīgi izspēlēts, bet kārtējo reizi pēc "stūra" pie Kuveitas komandas vārtiem rodas apjukums.
31. min.Gutkovskis ieraujas soda laukumā, kur nopelna stūra sitienu. Pēc tā tiek bloķēts spēcīgs Alvja Jaunzema sitiens no distances. Latvijas izlasei vēl viens stūra sitiens. Krollis no sarežģītas pozīcijas ar galvu sit pāri vārtiem.
30. min.Kuveitas izlase lēnām pārņem iniciatīvu. Latviešu uzbrukumi apsīkst jau savā laukuma pusē. Spēle izteikti norit laukuma vidusdaļā.
21. min.Latvijas izlasei joprojām vairāk pieder bumba, bet vienība līdz soda laukumam tik viegli vairs netiek. Kuveita izceļas ar pretuzbrukumiem.
15. min.Dubra ļoti neveikli nospēlē pēc tālas piespēles, pie bumbas tiekot Al Mutavam. Kataras futbolists izdara piespēli soda laukumā, bet viņa komandas biedrs iznieko izcilu iespēju panākt 0:2.
12. min. Latvija – Kuveita 0:1. Pretinieki gūst vārtusVārtus ar piespēli no laukuma malas gūst šķietami gūst pretinieku aizsargs Moats Al Dafiri. Vārtu priekšā neveiksmīgi nospēlēja Černomordijs, kurš nedz traucēja uzbrucēju, ne aizsniedza bumbu. Šķiet, ka bumba nevienu neskāra, un neveiksmīgi "iekūleņoja" Latvijas izlases vārtos.
10. min.Pirmos uzbrukumus sākusi veidot Kuveitas izlase. Līdz saviem vārtiem jāatkāpjas malējiem aizsargiem Sorokinam un Savaļniekam, kuri uzbrukumos gājuši ļoti tālu uz priekšu.
5. min.Cigaņiks uzsit no kādiem 30 metriem ar kreiso kāju! Bumba netālu no vārtiem atsitas pret zemi, tāpēc vārtsargam nemaz tik viegli neklājas ar tās atsišanu. Stūra sitiens! Bumba pēc sitiena ar galvu netiek līdz vārtiem, bet sagādā vēl vienu stūra sitienu, pēc kura atkārtojas tas pats scenārijs.
4. min.Latvijas izlase spēli sākusi pirmā numura pozīcijā. Pārliecinoša bumbas kontrole piespiedusi Kuveitai aizsargāties.
Latvija – Kuveita. Sācies pirmais puslaiks!
Izlases nāk laukumā!
Latvijas futbola funkcionāru stadionā netrūkst, bet tribīnes kā jau neitrālā valstī aizvadītā pārbaudes spēlē ir tukšas. Pagaidām stadionā vēl vien skan mūzika.
https://twitter.com/KuwaitFA/status/1507318201012609027
https://twitter.com/kajbumba/status/1507307610231431186
https://twitter.com/kajbumba/status/1507310959467151362
Kā zināms, šogad Latvijas izlasi gaida UEFA Nāciju līgas spēles jūnijā un oktobrī. Latvieši spēlēs vienā grupā ar Andoras un Lihtenšteinas izlasēm, kā arī Kazahstānas vai Moldovas futbolistiem. Šīs pārbaudes spēles tieši paredzētas, lai sagatavotos oficiālajiem mačiem.
Šodien izlasi sagaida spēle ar Kuveitas izlasi, bet otrdien (29. martā) Latvija tiksies ar Azerbaidžānu. Ar Kuveitu līdz šim spēlēts tikai vienreiz (0:2, 2003. gadā). 
Labdien, portāla "Delfi" lasītāji! Latvijas futbola izlasei šodien nesanāk dzimtenē baudīt šo jauko piektdienu. Tā vietā valstsvienība ir vēl siltākā zemē – Maltā. Valstsvienība tur jau kopš pirmdienas uzsākusi treniņnometni.

Tags

Raimonds Krollis Dainis Kazakevičs Futbols Latvijas futbola izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form