Latvijas futbolisti 'Euro 2020' kvalifikāciju noslēdz ar negaidītu uzvaru pār Austriju

Latvijas futbola izlase otrdien sev neveiksmīgo 2020. gada Eiropas čempionāta jeb "Euro 2020" kvalifikācijas ciklu noslēdza ar negaidītu uzvaru ar rezultātu 1:0 (0:0) pār Austriju, kas jau nodrošināja sev vietu finālturnīrā.

Austrijas valstsvienība jau pēc iepriekšējās spēles bija nokārtojusi ceļazīmi uz "Euro 2020" finālturnīru, tāpēc uz šo maču līdzi neņēma vairākus līderus - Dāvidu Alabu, Marko Arnautoviču, Martinu Hinteregeru, Konrādu Laimeru, Štefanu Laineru un Marselu Sabiceru. Austrijas izlasē iespēja sevi pierādīt bija rezervistiem.

Jau nospēlēs pirmajām minūtēm Austrijai bija pārsvars bumbas kontrolē, tomēr Latvijas futbolisti spēja izveidot vārtu gūšanas iespējas. 19. minūtē Dāvja Ikaunieka sitienu pretuzbrukumā atvairīja austriešu vārtsargs, astoņas minūtes vēlāk Mārcis Ošs pēc sitiena ar galvu bumbu trāpīja pa vārtu pārliktni. Austrija pirmā puslaika beigu daļā dominēja laukumā, bet vārtus neguva.

Latvijas izlase 65. minūtē izvirzījās vadībā, kad pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Oša, un viņš ar kāju no soda laukuma vidus guva vārtus. Austrija metās uzbrukumā, Pāvels Šteinbors veiksmīgi spēlēja vārtos, bet tad 76. minūtē uz maiņu nākušais Vladislavs Gutkovskis neizmantoja teicamu iespēju pēc solo gājiena. Austrijas izlases uzbrukumi atlikušajā laikā bija bīstami, bet ne rezultatīvi. Latvijas izlasei izdevās izvairīties no palikšanas "sausā" šajā kvalifikācijas ciklā.

Latvijas izlasei šī bija pirmā uzvara oficiālā spēlē kopš 2017. gada oktobra, kad Pasaules kausa kvalifikācijā izdevās pieveikt Andoru ar 4:0. Šajā laika posmā Latvijai vēl Baltijas kausā izdevās uzvarēt Igauniju.

Kvalifikācijas turnīra G apakšgrupā pēc desmit spēlēm apakšgrupā ar 25 punktiem uzvarēja Polija, 19 punktus guvusi Austrija, 14 punkti ir Slovēnijai un Ziemeļmaķedonijai, 11 sakrāja Izraēla, bet Latvijai ir trīs pēdējā mačā nopelnītie punkti.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Euro 2020 atlase: Latvija – Austrija
Latvija - Austrija 1:0. Spēle noslēgusies.
90+3. min. Šteinbors lēcienā ieguva bumbu, bet viņam virsū uzgrūdās Hintersērs.
90+2 min. Černomordijs nāca vietā debitanta Grjaznova vietā. Arī Latvija veikusi visas spēlētāju maiņas.
Spēles kompensācijas laiks - četras minūtes.
89. min.Austrijas izlases spēlētājs Pošs bija ļoti tuvu vārtu guvumam ar galvu pēc stūra sitiena, taču bumba lidoja gar vārtu stabu.
87. min.Latvija bija piespiesta pie saviem vārtiem, taču izdevās pretinieku uzbrukumus apturēt un sist bumbu prom no sava soda laukuma.
83. min. Austrijas izlase turpināja uzbrukt, Onisovo kaut kā nogādāja bumbu Grilličam, kurš norībināja Latvijas vārtu pārliktni.
81. min.Pēc augstas piespēles soda laukumā Onisivo izdarīja sitienu ar galvu, bet tas nebija pārāk spēcīgs, un Šteinbors tika pie bumbas.
79. min. Austrijas futbolisti ļoti neatlaidīgi darbojās Latvijas soda laukuma tuvumā un ieguva iespējas izpildīt stūrus. Latvijas futbolisti pagaidām spēja tikt galā ar pretinieku centieniem gūt vārtus.
77. min. Austrijas izlasē tika veikta pēdējā, trešā, spēlētāju maiņa, Ilzankeru nomainīja Ranflts. Pēc tam Šteinbors veiksmīgi spēlēja vārtos.
76. min. Gutkovskis teicami nospēlēja individuāli un tika līdz vārtiem no kreisās malas, bet viņam nesanāca bumbu sist garām Pervanam un trāpīt vārtos.
74. min. Šteinbors nopelnīja brīdinājumu par laika vilcināšanu, bet Latvijas futbolisti aizvadītajās minūtēs laukumā izskatās labu, spējot spēli aizvirzīt prom no saviem vārtiem.
70. min. Maiņa Latvijas izlasē - Uldriķa vietu laukumā ieņem Gutkovskis.
68. min. Austrija uzreiz metās atspēlēties, kas devas pretuzbrukuma iespēju. Uldriķis soda laukumā noturēja bumbu, izdarīja sitienu, taču tas bija neprecīzs.
65. min. Latvija - Austrija 1:0Kamešs ar piespēli Fjodorovam ievadīja pretuzbrukumu, taču futbolists nospēlēja nedaudz neveikli. Viņam gan izdevās nopelnīt stūra sitienu. Pēc stūra sitiena Roberts Uldriķis cīnījās par bumbu, bet tā atlēca pie Mārča Oša, un viņš ar kāju raidīja bumbu vārtos.
58. min. Onisivo izdarīja ļoti neprecīzu tālsitienu. sitienu. Spēles ritējums būtiski nav mainījies, un austrieši vairāk darbojās ar bumbu.
55. min. Brīdinājumu nopelnīja Ilzakers, kurš ar Fjodorova nogāšana aprāva pretuzbrukumu.
54. min. Gregoričs soda laukuma vidū ieguva bumbu un kritienā izdarīja sitienu, kuru pašā pēdējā brīdī bloķēja aizsargs. Austrieši pēc stūra sitieniem saasināja situāciju Latvijas soda laukumā.
53. min.Grilličs raidīja bumbu pamatīgi pāri vārtiem, trīs minūtes vēlāk Šauba izpildītais brīvsitiens no tālas distances bija neveiksmīgs.
47. min. Abas komandas puslaiku iesāka ar uzbrukuma mēģinājumiem, tomēr sitienu pa vārtiem nebija.
Sācies 2. puslaiks.
Austrijas izlasē pirms otrā puslaika sākuma veikta spēlētāju maiņa. Onisivo iznāca Baumgartlingera vietā.
Latvija - Austrija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks.
45. min. Austrijas izlases spiediens pirmā puslaika izskaņā turpināja pieaugt. Sitienu pa vārtiem izdarīja Grilličs, taču Šteinboram tas problēmas nesagādāja.
41. min. Šteinbors ar dūri aizsita bumbu prom, neļaujot viesu futbolistam uzņemt to un izdarīt sitienu.
39. min. Ikaunieks un Uldriķis devās pretuzbrukumā divi pret divi, bet saspēle viņiem neizdevās. Mirkli vēlāk jau austrieši aizskrēja uzbrukumā, kurā Gregoričs sita pāri vārtiem uzreiz pēc piespēles.
37. min.Austrijas futbolisti izspēlēja uzbrukumu, kurā ļoti bīstamu Ilzakera sitienu bloķēja Dubra.
32. min. Spēles galvenajam tiesnesim vairākas reizes nācās mutiski brīdināt spēlētājus par mazajiem asumiem. Spēle vairāk ritēja laukuma centrālajā zonā.
27. min. Pēc Savaļnieka centrējuma Ošs bija atstāts nepiesegts. Viņš izdarīja labi sagatavotu sitienu ar galvu, taču trāpīja pa vārtu pārliktni.
25. min. Dāvis Ikaunieks no mugurpuses klupināja Grilliču, tādējādi apturot pretuzbrukumu. Viņš par to tika brīdināts.
24. min. Ošs turpināja būt aktīvs, viņš no kreisās malas uzsita vārtu virzienā, bumba trāpīja pa austrieti, bet latvieši netika pie tās.
19. min. Dāvis Ikaunieks saņēma tālu piespēli no Grjaznova un izgāja pret diviem aizsargiem. Latvietis tika pie sitiena, taču to atvairīja Pervans.
17. min. Vēbera sitiens no soda laukuma stūra tika bloķēts, tad pēc stūra sitiena garām sita Gregoričs.
14. min. Austrijas izlase izveidoja ļoti bīstamu uzbrukumu. Austrietis Ošam atņēma bumbu un iesāka uzbrukumu. Dragovičs no labās malas piespēlēja gar vārtiem, taču Šteinbors nospēlēja lieliski un neļāva piespēlei sasniegt adresātu.
11. min. Latvijas futbolisti veiksmīgi darbojās savā soda laukumā, kad pretinieki tur iespēlēja bumbu.
8. min.Ošs vēlreiz tālu meta bumbu soda laukumā, Uldriķis zaudēja "otrajā stāvā", bet bumba nonāca pie Latvijas futbolista, kura sitiens tika bloķēts. Mirkli vēlāk Ošs izdarīja tālu sitienu vārtu virzienā, kas lidoja garām vārtiem.
5. min.Ošs ar tālu metienu no sāna līnijas ievadīja bumbu laukumā, Kamešs steidza pēc bumbas, bet to ieguva Jurkovskis, taču sitiens bija ļoti neveiksmīgs.
3. min. Spēles iesākumā abas komandas laukuma vidusdaļā cīnījās par iniciatīvu laukumā. Kā jau bija gaidāms, bumbu veiksmīgāk spēja pieturēt austrieši.
Aleksejs Grjaznovs šajā mačā piedzīvos debiju Latvijas izlasē. Viņš aizvadītajā sezonā veiksmīgi spēlēja Valmieras kluba rindās, tādējādi izpelnoties izsaukumu uz izlasi. https://twitter.com/kajbumba/status/1196860884368408578
Latvijas izlases galvenā trenera Slavišas Stojanoviča izvēlētais sākumsastāvs mačam pret Austriju. https://twitter.com/kajbumba/status/1196855365499047936
Latvijas futbola izlase otrdien noslēgs ļoti neveiksmīgo "Euro 2020" kvalifikācijas ciklu. Latvijas futbolisti nav tikuši pie punktiem G grupas kopvērtējumā, un šī ir pēdējā iespēja izvairīties no "sausā" cikla. Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 143.vietā, bet Austrija - 25.vietā.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-futbolisti-nosledz-katastrofalo-euro-2020-atlases-ciklu.d?id=51648923