Latvijas futbolisti pēdējās minūtēs izglābjas no apkaunojuma cīņā ar Gibraltāru

Latvijas futbola izlase trešdien, 1. septembrī, 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijā pēdējās minūtēs guva divus vārtus un ar 3:1 (0:0) pieveica Gibraltāra izlasi, izvairoties no nepatīkami šokējoša neizšķirta.

Latvijas izlases rindās divus vārtus guva Vladislavs Gutkovskis, bet vienus - Andrejs Cigaņiks.

Latvijai šī bija pirmā uzvara Pasaules kausa atlases G grupā. Kvalifikācijas turpinājumā sestdien Latvijas izlase Rīgā uzņems Norvēģijas izlasi, kas trešdien cīnījās neizšķirti 1:1 ar Nīderlandi. Vēl šajā grupā Turcija savās mājās nospēlēja 2:2 ar Melnkalni.

Pēc četrām spēļu kārtām G grupā līdere ar astoņiem punktiem ir Turcija, pa septiņiem punktiem ir Nīderlandei, Melnkalnei un Norvēģijai, Latvijai ir četri punkti, bet Gibraltāram ir četri zaudējumi.

Lai gan Latvijai bija liels pārsvars praktiski visu maču, pirmos vārtus mājinieki spēja gūt vien 50. minūtē, kad pēc VAR lēmuma piespriesto "pendeli" realizēja Gutkovskis. 20 minūtes vēlāk Latvijas futbols saņēma "aukstu dušu", jo arī pēc VAR un galvenā tiesneša lēmuma 11 metru soda sitienu realizēja jau Gibraltāra izlase - precīzs bija Tdžejs de Bars.

Latvija pārsvaru nespēja izmantot līdz pat mača izskaņai, liekot krietni nervozēt līdzjutējiem. Tikai 85. minūtē Latvija atguva vadību, kad burzmā soda laukumā pie bumbas tika Raimonds Krollis. Viņš uzreiz piespēlēja Gutkovskim, kuram atlika bumbu raidīt jau praktiski tukšos vārtos. Trešos vārtus Latvijai guva Cigaņiks, 89. minūtē no 20 metriem skaisti raidot bumbu vārtu augšējā stūrī.

PK kvalifikācija futbolā: Latvija - Gibraltārs
Latvija - Gibraltārs 3:1 (0:0). Spēle noslēgusies
2. puslaika kompensācija - piecas minūtes
89. min. Latvija - Gibraltārs 3:1Cigaņikam padodas skaists vārtu guvums. Kroļļa sitiens tiek bloķēts, bumba atlec pie Cigaņika, kurš no apmēram 20 metriem skaisti, raida bumbu augšējā stūrī.
85. min. Latvija - Gibraltārs 2:1Burzma soda laukumā. Jurkovska sitiens iesprūst burzmā, tā atlec pie Kroļļa, kurš uzreiz piespēlē Gutkovskim - viņš sit praktiski tukšos vārtos.
Latvijai liels pārsvars, tiek meklētas iespējas ar tālām piespēlēm ieiet Gibraltāra soda laukumā, bet... Nevainojami spēlē viesu aizsardzība. Atliek vēl 10 minūtes.
78. min. Latvijai pirmā maiņa. Uldriķa vietā nāk Krollis.
71. min. Latvija - Gibraltārs 1:1Tdžejs de Bars triec bumbu zem vārtu pārliktņa
11 metru soda sitiens uz Latvijas vārtiemPirms Latvijas uzbrukuma Gibraltāra izlase bija Latvijas soda laukumā, kur Emsis uzkrita uz pretinieka kājas, kas ir pārkāpums.
Tiesnesis dodas skatīties VAR par pārkāpumu Latvijas soda laukumā
65. min. Pēc Savaļnieka piespēles teicams sitiens sanāk Gutkovskim, bet bumba lido garām vārtiem.
60. min. Uldriķis "apzog" pretinieku aizsargus, kuri riskanti saspēlējās. Izgājienā viņš izvēlējās apspēlēt vārtsargu, bet līdz ar to moments beidzies. Viņu gan nedaudz arī aizķēra pretinieku vārtsargs, bet uzbrucējs noturējās kājās.https://twitter.com/AgrisSuveizda/status/1433158775754698765
56. min. Uldriķis saņēma piespēli labā situācijā, bet spēcīgi sit pāri vārtiem
50. minūte. Latvija - Gibraltārs 1:0Gutkovskis realizē pendeli. Uzbrucējs bumbu sit kreisajā apakšējā stūrī, vārtsargs aizleca uz labo stūri.
49. min. 11 metru soda sitiens uz Gibraltāra izlases vārtiemZjuzins ielauzās soda laukumā, bet viņam sitiens nesanāca. Viņš centās izdarīt atkārtotu sitienu, bet viņam patraucēja gibraltārietis Bosio, trāpot par Zjuzina kāju.TIesnesis pēc pauzes piešķīra pendeli, bet vēlāk lēmumu apstiprināja VAR, kas pirmo reizi tiek izmantots "Daugavas" stadionā.
47. min. Pēc stūra sitiena Černomordijs ar galvu sit pāri vārtiem.
Un pirmajās sekundēs Latvijai labākais moments mačā. Gutkovskis labi pats sev izkārtoja situāciju soda laukumā - viņš sita garām vārtsargam, bet arī gar tālo stabu garām vārtiem...
Sākas 2. puslaiks
Latvija - Gibraltārs 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
42. min. Latvija pārkāpj noteikumus pie soda laukuma. Gibraltāras futbolista sitiens trāpa mūrī, tad bumbu iegūst Latvija.
39. min. Latvijai brīdinājumsČernomordijs gaisa duelī pārkāpj noteikumus ar rokām un saņem brīdinājumu. Latvijas izlases kapteinim sestdien būs jāizlaiž nākamā spēle pret Norvēģiju...
38. min. Viesu futbolists Aneslijs saņem brīdinājumu, aiz kakla noraujot Emsi.
36. min. Latvija izspēlē stūra sitienu, seko centrējums, bet Gutkovskim nesanāk sevišķi bīstams sitiens ar galvu
32. min. Latvijai atkal laba situācija Gibraltāra soda laukumā, bet viesi atkal izsit bumbu no soda laukuma.
31. min. Gibraltāra izlase pēc izmestā auta izveido momentu soda laukumā, bet sitiens lido pāri vārtiem.
28. min. Uldriķis uzvar gaisa duelī un pamet bumbu tālāk, kur brīvs bija Gutkovskis. Polijā spēlējošais uzbrucējs neaizsniedzās līdz bumbai.
Pēc Savaļnieka centrējuma ar galvu sit Zjuzins. Garām vārtiem.
20. min. Gutkovskim laba iespēja. Zjuzins atdod piespēli Gutkovskim, kurš soda laukumā tiek pie laba sitienu - bumbu atvaira un pēc tam tver Gibraltāra izlases vārtsargs Koleings.
14. min. Latvijai liels teritoriāls pārsvars. Uldriķis soda laukumā tiek pie sitiena, bet garām vārtiem.
11. min. Latvijai divi stūra sitieni.Pēc otrā laba situācija bija Černomordijam, bet viņš pirms tam pārkāpa noteikumus, pagrūžot pretinieku
8. min. Savaļnieks sita soda sitienu, trāpa mūrī.
6. min. Brīdinājums GibraltāramIkaunieks apsteidz Gibraltāra aizsargu un varēja izskriet pret vārtsargu, bet viņu ar rokām norauj gar zemi. Brīdinājums Gibraltāra futbolistam Bosio, bet nav sarkanās kartītes, kā to vēlējās mājinieki
4. min. Gibraltārama labs uzbrukums, bet pirmā iespēja Latvijai - pēc Savaļnieka piespēles labi sit Uldriķis, bet vārtu tīklam otrā - ārējā - pusē.
Latvijas volejbolistu veiksmīgi iesākto vakaru tagad Rīgā jāturpina Latvijas futbola izlasei - Daiņa Kazakeviča vadītā valstvienība Pasaules kausa spēlē uzņem Gibraltāru.