Latvijas futbolisti spēles izskaņā parūpējas par intrigu pret Nīderlandi

Latvijas futbola izlase 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā piektdien, 8. oktobrī, Rīgā ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās zvaigžņotajai Nīderlandes valstsvienībai.

Nīderlandes izlases labā vārtus guva Deivijs Klāsens.

Jau spēles trešajā minūtē pie viegla sitiena pa vārtiem tika Klāsens, taču nīderlandiešu futbolists lāga neaizsniedzās līdz bumbai, kuru tvēra Roberts Ozols. Nīderlande kontrolēja bumbu un vēl vairākas reizes centās apdraudēt Latvijas vārtus, bet mājiniekiem pirmās izdevības veidot momentus bija 12.-13.minūtē, kad bija iespēja izpildīt brīvsitienu un uzbrukuma turpinājumā bumba nonāca soda laukumā.

Tomēr 19.minūtē Nīderlande izvirzījās vadībā. Pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Klāsena, kurš ar spēcīgu sitienu pa zemi panāca 1:0. Pāris minūtes vēlāk latviešiem izdevās izcils pretuzbrukums, kurā vispirms pa pretinieku vārtiem sita Andrejs Cigaņiks, bet atlēkušo bumbu nedaudz garām stabam raidīja Roberts Uldriķis. Apmēram piecas minūtes vēlāk mājiniekiem bija vēl viens bīstams pretuzbrukums, kura noslēgumā nīderlandiešiem bija jācenšas neļaut Uldriķim vēlreiz apdraudēt vārtus.

Turpinājumā spēle atgriezās Latvijas laukuma pusē un vienā no epizodēm Kodijs Gakpo ar galvu sita bumbu tikai mazliet gar vārtu stabu.

Otrā puslaika ievadā, 49.minūtē, kārtējā Latvijas izlases pretuzbrukumā bumbu gar vārtiem sita Cigaņiks. Nīderlandieši gan turpināja uzbrukt un pāris minūtes vēlāk Gakpo vēlreiz izpildīja sitienu ar galvu, bumbai lidojot pāri pārliktnim. Viesi turpināja ar vētrainiem uzbrukumiem un vienā no epizodēm Roberts Savaļnieks izsita bumbu no vārtu līnijas.

Puslaika vidū sarežģītu sitienu vairāku Latvijas futbolistu ielenkumā izdarīja Memfiss Depajs. Nīderlandieši turpināja epizodiski apdraudēt vārtus un vienā no epizodēm tika bloķēti uzreiz vairāki viesu futbolistu sitieni.

Kompensācijas laika otrajā minūtē Džastins Beilovs lēcienā atvairīja ļoti draudīgu Igora Tarasova sitienu, glābjot Nīderlandes izlasi no sensacionāli zaudētiem punktiem. Noslēgumā nīderlandieši nosargāja 1:0.

Pirmdien Latvija turpat "Daugavas" stadionā spēkosies ar Turciju. Cikla noslēgumā Latvija novembrī viesosies pie Norvēģijas un Gibraltāra.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kauss futbolā, atlase: Latvija - Nīderlande
Latvija - Nīderlande 0:1. Spēle noslēgusies
90+2. min. Savaļnieks centrēja bumbu soda laukumā, un Latvija izveidoja vārtu gūšanas momentu. Tarasovs sita pa vārtiem, bet Nīderlandes vārtsargs glāba. Pēc vēl viena stūra sitiena Krollis sita garām.
90+2. min. Ontužāns nopelnīja stūra sitienu uz Nīderlandes vārtiem.
89. min. Tarasovs un Stuglis dodas laukumā, nomainot Uldriķi un Emsi.
84. min. Latvijas izlasē Ķigurs un Zjuzins pameta laukumu, bet viņu vietā nāca Krollis un Kārkliņš.
84. min. Depajs saņēma tālu piespēli un pēc apspēlēšanas centās iegriezt bumbu tālajā vārtu stūrī, taču nesekmīgi.
81. min. Jaunzema vietā laukumā devā Daniels Ontužāns.
80. min. Nīderlandes izlase turpināja iespēlēt bumbu soda laukumā, bet tad Veghorsts ieguva bumbu un raidīja to garām tuvējam vārtu stūrim.
77. min. Latvijas izlase brīnumaini nezaudē vārtus. Jaunzems nobloķēja Langa sitienu, bet Gravenberhu apturēja Ozols.
76. min.Nīderlandes izlasē Gakpo pameta laukumu, bet Veghorsts ieņēma viņa vietu.
74. min. Gakpo turpināja neatlaidīgi mēģināt gūt vārtus. Depajs iecentrēja bumbu soda laukumā, Gakpo lieliski noorientējās un uzsita, bet Ozols nolasīja situāciju un bumbu tvēra.
72. min. Gakpo cieta sadursmē ar Zjuzinu, abiem saduroties ar galvām. Ārstu palīdzība gan nebija nepieciešama.
67. min. Latvijas futbolisti pie sava soda laukuma pazaudēja bumbu, un Nīderlande uzreiz izspēlēja bīstamu uzbrukumu. Tā noslēgumā gan Depajs vārtu tuvumā nesaņēma bumbu Latvijas aizsargu ielenkumā.
62. min. Divas maiņas Nīderlandes izlasē - savu debiju valstsvienībā piedzīvoja Langs, laukumā devās arī Gravenberhs. Spēli noslēdza Berghuiss un Tils.
57. min.Pēc centrējuma bumba lidoja gar Latvijas izlases vārtu līniju, bet Savaļnieks ar galvu to aizsita prom, nedodot pretiniekiem cerības šajā epizodē gūt vārtus.
56. min. De Vrij arī izdarīja sitienu ar galvu pa Latvijas izlases vārtiem, un arī viņš nebija precīzs.
52. min. Nīderlandes izlasei vispirms Berghuiss sita garām vārtiem, bet brīdi vēlāk Gakpo pēc centrējuma sita ar galvu, taču no teicamas pozīcijas raidīja bumbu pāri vārtiem.
49. min. Vēl viens Latvijas izlases pretuzbrukums Latvijas izlasei. Pēc tālas Zjuzina piespēles Cigaņiks kreisajā malā saņēma bumbu, iegāja zoda laukumā, bet sita bumbu garām tālajam vārtu apakšējam stūrim.
48. min. Jaunzems pa labo pusi rāvās soda laukumā, bet Frenkijs de Jongs viņu pārliecinoši apturēja. Latvietis krita soda laukuma malā, bet tiesnesis uz to neuzķērās.
47. min.Latvijas izlase nopelnīja stūra sitienu, kuru izpildīja Savaļnieks, bet nekas vairāk par saasinājumu neizdevās.
47. min. Latvijas
Sācies 2. puslaiks
Pirmā puslaika statistika parāda, cik liels ir Nīderlandes izlases pārsvars šajā mačā.
Latvija - Nīderlande 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks.
45. min. Latvijas izlasei nekas cits neatliek, kā bumbu sist prom no sava soda laukuma. Pēc stūra sitiena izspēles bumba nonāca pie Blinda, kurš blieza to pāri vārtiem.
38. min. Pēc Depaja centrējuma Gakpo augstā lēcienā tika pie bumbas un izdarīja sitienu ar galvu, taču bumba lidoja garām vārtiem gar pašu stabu.
37. min. Klāsens soda laukumā bija ar bumbu, bet abi sitiena mēģinājumi atdūrās pret Emsi.
34. min. Berghuisa ne pārāk spēcīgu sitienu no distances droši tvēra Ozols.
34. min. Damfrīss iegāja soda laukumā un ar asu piespēli centās atrast Depaju. Brīdi vēlāk Ozols pārliecinoši izsita bumbu ārā no soda laukuma pēc centrējuma.
32. min. Nīderlandes izlase dominē bumbas kontrolē. Latvijas izlase uz brīdi ieguva bumbu, taču netika pāri savai laukuma pusei.
Latvijai vēl viens labs pretuzbrukums, Nīderlandes aizsargiem krietni jāpacenšas, lai bumba neielidotu tukšos vārtos. Ķigurs iespēleja soda laukumā Jurkovskim, kurš tālāk Uldriķim, kura sitienu kritienā bloķē.
20. min. Latvijai iespēja izlīdzināt rezultātu, bet Uldriķa sitienu no metriem astoņiem bloķē.
19. min. Latvija - Nīderlande 0:1Pēc stūra sitiena pie 11 metru atzīmes brīvi pie bumbas tiek Klāsens un triec bumbu vārtos.
Nīderlandei 74% bumbas kontrole. Iespaidīgi, bet tas bija gaidāms un prognozējams.
Nīderlandes pārsvars pieaug, bet ik pa laikam Latvija cenšas pārsteigt pretiniekus ar pretuzbrukumiem. Depaijam sitiens ar galvu, bumba lido garām vārtiem.
Latvijai soda sitiens, seko cēliens, bet Nīderlande atvaira šos uzbrukumus
Nīderlande praktiski visas pirmās sešas minūtes saspēlējas Latvijas soda laukuma tuvumā. Smagas pirmās minūtes Latvijai.
Un vēl viens moments Nīderlandei - soda laukumā bīstami sit Mefiss Depajs.
Nīderlande ar pirmajām minūtēm kontrolē bumbu un otrajā minūtē pirmais moments Klasenam. Viņš neaizsniedzās līdz bumbai.
Spēle sākusies
Salīdzinājumā ar septembra nometni šoreiz Latvijas izlasei nepievienojās trīs spēlētāji: uzbrucējs Dāvis Ikaunieks, pussargi Kristers Tobers un Renārs Varslavāns. Pret Nīderlandi Latvijas komandai būs jāiztiek bez Vladislava Gutkovska, kurš pēc iepriekšējās spēles Melnkalnē sakrājis brīdinājumu normu un nopelnījis automātisku vienas spēles diskvalifikāciju.
Latvijas futbola izlasei Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā cīņa pret vienu no pasaules grandiem Nīderlandi. Martā notikušajā spēlē izbraukumā Latvijas futbolisti zaudēja ar rezultātu 0:2.Nīderlandieši spēlei pret Latviju gatavojās ar vairākām zvaigznēm sastāvā, piemēram, Virdžilu van Deiku, Memfisu Depaju, Frenkiju de Jongu, Lūku de Jongu, Matiju de Lihtu un Džeordīnu Veinaldumu.