Latvijas futbola izlase piektdien viesos 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē piedzīvoja bezspēcīgu sakāvi, ar rezultātu 0:6 (0:2) zaudējot Austrijas izlasei.

Spēles ritējumu noteica jau septītajā minūtē ielaisti vārti. Vārtsargs Pāvels Šteinbors atsitienu no vārtiem izspēlēja, dodot piespēli pa zemi Kasparam Dubram. Dubra bumbu tālāk adresēja pie soda laukuma esošajam izlases debitantam Borisam Bogdaškinam, kuru uzreiz ielenca divi austrieši. Bumba pussargam tika atņemta, un Marko Arnautovičs netraucēti izrēķinājās ar Šteinboru – 0:1.

Sešas minūtes vēlāk mājinieki savu pārsvaru dubultoja, Marselam Zabiceram ar skaistu tālsitienu trāpot vārtu augšējā stūrī. Pirmā puslaika turpinājumā Latvijas izlase spēja izpildīt vienu sitienu pa pretinieku vārtiem, bet austriešiem netika ieskaitīts Zabicera vārtu guvums līnijtiesneša nepareizi saskatītas aizmugures dēļ.

Otrais puslaiks viesiem izvērtās par vēl lielāku katastrofu. Jau tā pašā ievadā pavisam nevajadzīgu 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem nopelnīja Bogdaškins, kurš ar pamatīgu kampienu pirms stūra sitiena izpildes turēja Stefanu Laineru. Arnautovičs devās izpildīt "pendeli", gūstot otros vārtus spēlē un jau sestos kvalifikācijas ciklā.

Spēles 76. minūtē neveiksmīgu epizodi piedzīvoja Šteinbors, kurš lielāko daļu spēles valstsvienību glāba no neskaitāmajām Austrijas izlases vārtu gūšanas iespējām. Uz maiņu nākušais Stefans Ilsankers netraucēti izpildīja sitienu ar galvu, bumba vispirms atsitās pret stabu, bet tad atleca no Latvijas izlases vārtsarga, lēnām atrodot ceļu pāri vārtu līnijai.

Četras minūtes vēlāk savu vārtu priekšā neveikli pakrita Ritvars Rugins, netrāpot pa bumbu un to atstājot pa sitienam Konradam Laineram. Taču gala rezultāts tika noteikts, kad starp trim pie atlēkušās bumbas pieskrējušiem austriešiem Mihaelam Gregoričam bija gods bumbu raidīt tukšos vārtos.

Latvijas izlase kvalifikācijas ciklā piecās spēlēs piedzīvojusi piecus zaudējumus, tajos gūstot vienus vārtus, bet savos vārtos jau ielaižot 19 bumbas.

Valstsvienība nākamo spēli aizvadīs pirmdien, kad pulksten 21.45 izlase "Daugavas" stadionā tiksies ar Ziemeļmaķedonijas futbolistiem. Abu komandu pirmajā spēlē Latvijas izlase piekāpās ar rezultātu 1:3.