Latvijas izlase apkaunojošā zaudējumā Austrijā ielaiž vairākus komiskus vārtus

Latvijas futbola izlase piektdien viesos 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē piedzīvoja bezspēcīgu sakāvi, ar rezultātu 0:6 (0:2) zaudējot Austrijas izlasei.

Spēles ritējumu noteica jau septītajā minūtē ielaisti vārti. Vārtsargs Pāvels Šteinbors atsitienu no vārtiem izspēlēja, dodot piespēli pa zemi Kasparam Dubram. Dubra bumbu tālāk adresēja pie soda laukuma esošajam izlases debitantam Borisam Bogdaškinam, kuru uzreiz ielenca divi austrieši. Bumba pussargam tika atņemta, un Marko Arnautovičs netraucēti izrēķinājās ar Šteinboru – 0:1.

Sešas minūtes vēlāk mājinieki savu pārsvaru dubultoja, Marselam Zabiceram ar skaistu tālsitienu trāpot vārtu augšējā stūrī. Pirmā puslaika turpinājumā Latvijas izlase spēja izpildīt vienu sitienu pa pretinieku vārtiem, bet austriešiem netika ieskaitīts Zabicera vārtu guvums līnijtiesneša nepareizi saskatītas aizmugures dēļ.

Otrais puslaiks viesiem izvērtās par vēl lielāku katastrofu. Jau tā pašā ievadā pavisam nevajadzīgu 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem nopelnīja Bogdaškins, kurš ar pamatīgu kampienu pirms stūra sitiena izpildes turēja Stefanu Laineru. Arnautovičs devās izpildīt "pendeli", gūstot otros vārtus spēlē un jau sestos kvalifikācijas ciklā.

Spēles 76. minūtē neveiksmīgu epizodi piedzīvoja Šteinbors, kurš lielāko daļu spēles valstsvienību glāba no neskaitāmajām Austrijas izlases vārtu gūšanas iespējām. Uz maiņu nākušais Stefans Ilsankers netraucēti izpildīja sitienu ar galvu, bumba vispirms atsitās pret stabu, bet tad atleca no Latvijas izlases vārtsarga, lēnām atrodot ceļu pāri vārtu līnijai.

Četras minūtes vēlāk savu vārtu priekšā neveikli pakrita Ritvars Rugins, netrāpot pa bumbu un to atstājot pa sitienam Konradam Laineram. Taču gala rezultāts tika noteikts, kad starp trim pie atlēkušās bumbas pieskrējušiem austriešiem Mihaelam Gregoričam bija gods bumbu raidīt tukšos vārtos.

Latvijas izlase kvalifikācijas ciklā piecās spēlēs piedzīvojusi piecus zaudējumus, tajos gūstot vienus vārtus, bet savos vārtos jau ielaižot 19 bumbas.

Valstsvienība nākamo spēli aizvadīs pirmdien, kad pulksten 21.45 izlase "Daugavas" stadionā tiksies ar Ziemeļmaķedonijas futbolistiem. Abu komandu pirmajā spēlē Latvijas izlase piekāpās ar rezultātu 1:3.

EURO 2020 KVALIFIKĀCIJA FUTBOLĀ: LATVIJA – AUSTRIJA
Latvija - Austrija 0:6 (0:2)Vārtu guvēji: - - Marko Arnautovičs (7. min.), Marsels Zabicers (13. min.), Marko Arnautovičs (53. min., 11m), Pāvels Šteinbors (76. min., savos vārtos), Konrads Laimers (80. min.), Mihaels Gregoričs (84. min.)Brīdinājumi: Armands Pētersons (4. min.), Boriss Bogdaškins (52. min.), Ritvars Rugins (81. min.), Roberts Savaļnieks (87. min.) - -Noraidījumi: - - -Latvijas izlase: Pāvels Šteinbors; Vitālijs Maksimenko, Kaspars Dubra, Antonijs Černomordijs, Armands Pētersons, Boriss Bogdaškins, Oļegs Laizāns (Roberts Uldriķis, 82. min.), Andrejs Cigaņiks (Roberts Savaļnieks, 66. min.), Kristers Tobers (Ritvars Rugins, 77. min.), Vladimirs Kamešs, Vladislavs Gutkovskis.
Spēles statistika:
89. min. Austrija turpina uzbrukt pret savā soda laukumā iespiestu Latvijas izlasi. Ik pa laikam šajās rindās to jāpiemin, lai gan tas noticis visas spēles garumā.
87. min. Roberts Savaļnieks pārkāpj noteikumus pēc neizprotamas Roberta Uldriķa darbības. Dzeltenā kartīte.
82. min. Roberts Uldriķis nomaina Oļegu Laizānu. Mājinieki savukārt nebeidz uzbrukt. Nomainīts pat centra aizsargs Dragovičs, lai izlaistu uzbrucēju Florianu Grilišču.
84. min. Latvija - Austrija 0:6Bumba atkal atsitas pret Šteinbora sargāto vārtu stabu. Pašsaprotami, ka pie tās pieskrien trīs austrieši, bet Latvijas aizsargi nav manāmi. Gregoričam komandas biedri ļauj raidīt bumbu tukšos vārtos.
80. min. Latvija - Austrija 0:5Apbrīnojami brīvs Alaba saņem bumbu soda laukumā, apdomā situāciju un izpilda piespēli gar vārtiem. Dubra vēl spēj līdz piespēlei uzlēkt un neļaut austriešiem izpildīt vienu sitienu, tomēr Rugins netrāpa pa bumbu un pakrīt pie saviem vārtiem. Konrads Laimers netraucēti raida bumbu vārtos.
77. min. Ritvars Rugins nomaina Kristeru Toberu.
78. min. Arnautovičs, izpildot sitienu no soda laukuma, trāpa pa vārtu stabu. Ja kāds jūt līdzi Latvijas izlasei, tad jālūdz svētie, lai spēle ātrāk noslēgtos. Austrija noteikti gatava iesist vēl vārtus.
75. min. Austrijas izlases kapteini Baumgartlingeru nomaina Stefans Ilsankers no Vācijas kluba "RB Leipzig".
76. min. Latvija - Austrija 0:4Austrijas izlase izkombinē līdz situācijai, kurā veseli divi futbolisti varēja pavisam netraucēti izpildīt sitienu ar galvu. To izpilda Ilsankers, trāpot pa vārtu stabu. Bumba gan ļoti komiskā ceļā atrod bumbu vārtos no Pāvela Šteinbora.
74. min. Latvijas izlase veic uzbrukumu, kur piespēļu skaits jau gandrīz sasniedza divciparu skaitli. Pirmais šāds otrajā puslaikā.
72. min. Černomordijs nepiekāpjas Gregoričam, kurš cenšas viņu pagrūstīt pēc svilpes. Austrietis gan daugavpilieti īsti neizkustina. Jāsaka, ka kāds otrais atzīstamākais notikums šajā puslaikā no Latvijas izlases puses.
67. min. Lazaro skaistā lēcienā izpilda sitienu ar galvu, kas aizlido garām vārtiem. Šteinbors te nebūtu glābējs. Aizsardzība jau neskaitāmi daudz sitienu pieļāvusi. Milānas "Inter" futbolistu Lazaro uzreiz nomaina Mihaels Gregoričs no Vācijas bundeslīgas kluba "Augsburg".
66. min. Alaba sit pāri vārtiem. Roberts Savaļnieks nomaina Andreju Cigaņiku.
65. min. Netālu no soda laukuma nogāzts Baumgartlingers. Austrijai būs iespēja izpildīt bīstamu sitienu.
61. min. Kamešs šķērso laukuma centra līniju un ar noteikumu pārkāpumu tiek nogāzts. Šķiet, labākais Latvijas izlases uzbrukums otrajā puslaikā. Uzbrukums gan noslēdzas, kad divas piespēles vēlāk Gutkovskis pārkāpj noteikumus.
58. min. Arnautovičs izpilda viltīgu sitienu ar galvu, bumbai vispirms atsitoties pret zālienu. Šteinbors glābj, bet tiesneši tāpat konstatēja aizmuguri.
56. min. Lazaro rotaļīgi tiek galā ar Latvijas aizsardzību, ielaužas soda laukumā no malas, bet pilnībā brīvs Alaba pažēlo Šteinboru.
53. min. Latvija - Austrija 0:3Arnautovičs spēcīgi triec bumbu vārtos pa vidu no 11 metru atzīmes.
52. min. Uz Latvijas izlases vārtiem piešķirts 11 metru soda sitiens! Iespējams, tiesnesis Henesijs piekasījās pārlieku, bet Bogdaškins bija apskāvis Laineru kā plīša lācīti.
49. min. Maksimenko krīt savā soda laukumā un pazaudē bumbu. Austrieši gan uzreiz pie sitiena netiek. Zabicers izpilda raidījumu no soda laukuma robežas. Tas gan viņam īsti nepadodas.
Latvija - Austrija 0:2. Sācies 2. puslaiks!
Latvija - Austrija. Pirmā puslaika statistika:
Latvija - Austrija 0:2. Pirmais puslaiks noslēdzies!
45. min. Austrijas izlases sitienu skaits apsīcis. Mājinieki vairāk sākuši kombinēt, nevis izpildīt spēles sākumā piedzīvotos tālsitienus. Reta iespēja tikt pie bumbas beidzas ar loģiski pazaudētu bumbu, jo Gutkovskim mazas iespējas vienatnē aizbēgt un apspēlēt piecus pretiniekus.
42. min. Austrija nespēj izmantot divus pēc kārtas nopelnītus stūra sitienus. Jau sestais un septītais šajā spēlē mājiniekiem.
37. min. Arnautovičam īsti nesanāk sitiens ar kreiso kāju, bumbai ripojot garām vārtiem. Šteinbors, šķiet, vairs nebūtu glābējs.
34. min. Mājiniekiem kļūdaini netiek ieskaitīti vārti. Austrijas izlase soda laukumā izspēlē teicamu iespēju Zabiceram, kurš to nelaiž garām. Līnijtiesnesis gan saskata aizmuguri un pasaudzē gan izlasi, gan mūs kā skatītājus.
31. min. Aizsardzība noguļ, Arnautovičs pēc tālas piespēles iziet viens pret Šteinboru. Vārtsargs izklupienā uzbrucēju atbruņo.
30. min. Gutkovskis atbruņo Austrijas aizsardzību pie tās soda laukuma, izpildot piespēli soda laukumā. Laizāns aizsniedzas līdz bumbai, bet nespēj izpildīt tik bīstamu sitienu, cik varētu vēlēties. Tiesa, jāsaka, ka varam priecāties par pirmo sitienu šajā spēlē. Austrija jau izpildījusi desmit raidījumus.
30. min. Alaba dod piespēli pa zemi šķērsām soda laukumam. Zabicers to izlaiž cauri kājām, atstājot to pa sitienam Lazaro, kurš sit pāri vārtiem. Skaists un bīstams moments.
27. min. Aizsardzība bloķē Lazaro sitienu. Vismaz to var minēt, kā iepriecinošu iezīmi. Ja sākotnēji viss lidoja līdz Šteinbora vārtiem, tad pēdējie pāris sitieni tikuši apstādināti.
Par vairākām situācijām jau jāsaka, ka Austrijas izlase rotaļājas ar Latvijas aizsardzību. Spēlētāji it kā pozīcijas pie saviem vārtiem ieņēmuši, tomēr nespēj izsekot līdzi ašajām mājinieku piespēlēm.
23. min. Rets izlases uzbrukums, kurā tā spēj izpildīt vairākas piespēles pēc kārtas. Tas beidzas ar aizmuguri.
21. min. Arnautovičs tiek pie brīva sitiena Latvijas soda laukumā. Šteinbors glābj.
20. min. Zabicers tamborē cauri soda laukumam, kurā piespiesti atrasties jau desmit izlases futbolisti. Izlase pamatīgi iespiesta savā laukuma pusē.
16. min. Austrieši nemaz nemitējas un turpina saspēlēties apkārt 11 vilku soda laukumam.
13. min. Latvija - Austrija 0:2Austrijas izlase turpina izpildīt sitienus, kad vien vēlas. Zabicers no aptuveni 25 metriem trāpa izcilu sitienu vārtu augšējā stūrī.
12. min. Minhenes "Bayern" aizsargs Alaba triec bumbu pa taisno no gaisa pēc piespēles cauri soda laukumam. Šteinboram vēlreiz jāglābj izlase.
11. min. Julians Baumgartlingers pēc stūra sitiena veic sitienu ar galvu. Bumbu rokās tver Šteinbors.
7. min. Latvija - Austrija 0:1Šteinbors bumbu no vārtiem izspēlē pa zemi, tuvumā esošajam Dubram. Kapteinis dod piespēli Bogdaškinam, kuru pie soda laukuma atbruņo divi austrieši. Tālāk Arnautovičam jau nav problēmu apspēlēt vienatnē palikušo Šteinboru. Patiesi muļķīgi vārti. Grūti pat izteikties...
4. min. Cits debitants Armands Pētersons jau izpelnās dzelteno kartīti, noguļot Andreasa Ulmera ierāvienu soda laukumā. Pretinieks bez aplinkiem norauts aiz krekla. Šteinbors atvaira bīstamo Zabicera sitienu tuvajā vārtu stūrī. Stūra sitiens.
3. min. Maksimenko nopelna Latvijas izlasei spēles pirmo stūra sitienu. Mājinieku aizsargi piespēli soda laukumā spēj kontrolēt. Pēc tam viens no debitantiem Boriss Bogdaškins mazliet pagrūstas ar Marselu Zabiceru.
Spēle sākusies! Aūūū! Jāapsveic viens no 11 vilkiem Oļegs Laizāns ar 50. spēli izlases sastāvā.
Sākumsastāvā izlasei dosies trīs debitanti. Tās rindās laukumā vēl nebija gājis "Riga FC" aizsargs Antonijs Černomordijs, kā arī "Valmiera Glass"/"Vidzeme Augstskola" futbolisti Armands Pētersons un Boriss Bogdaškins. Pēdējie divi šoreiz izpelnījās vispār pirmo izsaukumu uz valstsvienību.
Abas valstsvienības savā starpā spēlējušas septiņas reizes, no kurām pieci bijuši oficiāli mači. Latvija uzvarējusi vien tālajā 1995. gadā, kad uzvaru ar rezultātu 3:2 kaldināja divi Vīta Rimkus vārtu guvumi. Pēdējā tikšanās reize bija draudzības spēle 2011. gadā. Toreiz ar 3:1 uzvarēja Austrija.
Visplašāk izlasi pārstāv Vācijas bundeslīga, kur ikdienā spēlē 16 no 23 valstsvienības futbolistiem. Līdzīgi skaitļi atrodami Latvijas izlases sakarā. Tieši 16 futbolisti šobrīd spēlē Latvijas futbola virslīgā.
Par austriešu bīstamāko spēlētāju, iespējams, var uzskatīt Marko Arnautoviču, kurš jau guvis četrus vārtus šī kvalifikācijas cikla laikā. Ikdienā uzbrucējs spēlē Ķīnas vienībā Šanhajas SIPG. Aizsardzību cementē Davids Alaba no Minhenes "Bayern", bet starp pussargiem izceļams Valentīno Lazaro no Milānas "Inter".
Austrija mājās zaudējusi Polijai (0:1), bet uzvarējusi Slovēniju (1:0). Savukārt izbraukumā komanda piekāpusies Izraēlai (2:4) un sagrāvusi Ziemeļmaķedoniju (4:1).
Paziņojot kandidātu sarakstu, izlases vadība arī atklāja, ka izveidoti iekšējās kārtības noteikumi."Spēlētājiem skaidrojām, ko tieši mēs vēlamies no viņiem un ko vispār nozīmē spēlēt valstsvienībā. Runāju ar asistentiem un medicīnisko, kā arī tehnisko personālu. Taču pirms sākam mainīt lietas uz laukuma, jāsāk ar lietām ārpus tā. Jāizveido noteikumi, kā uzvedamies, sanākot kopā izlasē. Noteikumi iekļauj prasības pret visiem personālā, ne tikai spēlētājiem," skaidroja Slaviša Stojanovičs.
Šis izlases sasaukums zīmīgs ar lielo debitantu skaitu. Pirmo reizi uz izlasi izsaukti Boriss Bogdaškins, Ēriks Punculs, Vladislavs Lazarevs, Armands Pētersons un Elvis Stuglis. Savukārt iepriekš kandidātu lokā bijuši vairāki futbolisti, kuri laukumā valstsvienības rindās vēl nav izgājuši – Roberts Ozols, Antonijs Černomordijs, Vladislavs Sorokins un Mārtiņš Ķigurs.
Latvijas futbola izlase ciklu sākusi pagalam neveiksmīgi. Pirmajās četrās spēlēs piedzīvoti zaudējumi viesos pret Ziemeļmaķedoniju (1:3) un Poliju (0:2), kā arī mājās pret Izraēlu (0:3) un Slovēniju (0:5). Turklāt vienīgos vārtus izlases labā "guvis", maķedonietis Darko Velkovskis, kurš bumbu raidīja savas valstsvienības cietoksnī.