Latvijas U-19 telpu futbola izlase trešdien Jelgavā ar neizšķirtu, atspēlējot triju vārtu deficītu, sāka 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru.

Latvijas izlase ceturtās grupas spēlē spēlēja 3:3 (0:3) ar Somijas valstsvienību.

Pirmajā puslaikā vārtus guva Ate Taipale, Āro Pāpanens un Oto Niemele.

24.minūtē Artemijs Piļipčuks vienus vārtus atguva, bet 28.minūtē Edvards Eduards Ošis panāca 2:3, bet rezultātu Latvija pēc spēlētām 32 minūtēm izlīdzināja pēc precīza Daniila Fogela sitiena - 3:3.

Otrā grupas mačā Beļģija ar 4:2 pārspēja Gruziju.

Latvijas jaunieši 23.martā tiksies ar Gruziju, bet 25.martā pretiniekos būs Beļģija.

Ceļazīmi uz finālturnīru, kas septembrī risināsies Horvātijā, izcīnīs tikai grupas pirmās vietas ieguvēja.

Neviena no Latvijas izlases pretiniecēm līdz šim nav spēlējusi Eiropas U-19 čempionāta finālturnīrā.

Pirmais šī vecuma Eiropas čempionāta finālturnīrs 2019.gadā risinājās Rīgā, bet otrajam, kas notika pērn, Latvijas izlase nekvalificējās, dramatiskā izšķirošajā cīņā piekāpjoties Horvātijai. Abas reizes zelta medaļas izcīnīja Spānijas telpu futbolisti.

Komandas galvenajam trenerim Arturam Šketovam darbā ar izlasi palīdz asistents Vitālijs Voskāns un vārtsargu treneris Jurijs Trofimovs.

Latvijas U-19 izlases spēlētāju sastāvs:

Vārtsargi: Maksims Križanovskis ("Riga"), Rainers Mūrnieks (RFS); laukuma spēlētāji: Ņikita Lazarenko ("Riga"), Artemijs Piļipčuks ("Riga"), Gregors Helmanis (RFS), Daniils Fogels ("Salaspils"), Sandis Švāns ("Salaspils"), Žans Borisenoks ("Salaspils"), Tomass Kontrims ("Kengaroos"), Mairis Timšāns (Augšdaugavas NSS), Artjoms Miļantejs ("Rīnūži/Grifs AG/Dinamo Rīga", Edvards Eduards Ošis ("Nikers").