Latvijas izlase pēc strīdīgas 'pendeles' piedzīvo zaudējumu Gruzijā

UEFA Nāciju līgā futbolā pirmo zaudējumu svētdien, 9. septembrī, piedzīvoja Latvijas izlase, kas Tbilisi pēc tiesnešu strīdīga lēmuma ar 0:1 (0:0) piekāpās Gruzijas valstsvienībai.

Gruzijas izlasei uzvaru nodrošināja Tornikes Okriašvili 77. minūtē realizētais 11 metru soda sitienu. Mača galvenais tiesnesis "pendeli" piešķīra par strīdīgu epizodi, kurā pēc dueļa ar Vitāliju Maksimenko soda laukumā nokrita Giorgi Čakvetadze. Spēles galvenais tiesnesis uzreiz pārkāpumu nefiksēja, bet par labu mājiniekim nosvilpās tikai pēc gala līnijas tiesneša signāla.

Kā prognozēts pirms spēles, mājiniekiem bija liels teritoriālais pārsvars, kas gan Gruzijai daudz nelīdzēja pirmajā puslaikā. 45 minūšu laikā abas komandas neizcēlās ar aktīvu spēli un bīstamiem uzbrukumiem.

Otrajā puslaikā spēles stils krasi mainījās, aktīvā cīņā pirmais labais moments bija Latvijai - pēc centrējuma Vladislava Gutkovska sitienu ar galvu tvēra gruzīnu vārtsargs Giorgi Lorija. Gruzijai līdz pat strīdīgai epizodei ļoti labi momenti nebija, lai gan pārsvars un saspēle bija daudz bīstamāka nekā pirmajā puslaikā.

77. minūtē Latvijas soda laukumā Čakvetadze centās tikt garām Maksimenko. Latvijas izlases aizsargs nedaudz pieskārās pretiniekam, ko gala līnijas tiesnesis uzskatīja par būtisku, lai signalizētu par "pendeli". 11 metru soda sitienu droši realizēja Okriašvili, nodrošinot mājiniekiem uzvaru.

Spēles kompensācijas laikā Latvijai izdevās masveidīgs uzbrukums, bet Gruzija ar grūtībām nosargāja savus vārtus un guva uzvaru.

Atgādinām, ka jaunizveidotās Nāciju līgas D grupas pirmās apakšgrupas pirmajā spēlē Latvija savās mājās nespēja pieveikt Andoru (0:0), bet Gruzija ar 2:0 izbraukumā apspēlēja Kazahstānu.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Nāciju līga futbolā: Latvija - Gruzija
Pēc spēles beigām agresīvs laukumā netālu no tiesnešiem ir Pātelainens, kurš nekautrējas veltīt vārdus spēles tiesnesim, kurš galvenajam soģim paziņoja par strīdīgo "pendeli".
Latvija - Gruzija 0:1. Spēle noslēgusies
Latvijai liela ofensīva, ko mājinieki atvaira. Karašausks tad nonāk aizmugurē, kas ļauj mājiniekiem nedaudz atvilkt elpu un brīvāk ieelpot.
90+2 min. Latvija izspēlē stūra sitienu, bet Savaļnieka centrējumu ar rokām aptur Kankava. Gruzijas kapteinim brīdinājums.
90+1 min. Karašausks izpilda stūra sitienu. Bumba atlec pie Savaļnieka, pēc kura sitiena bumba rikošetā atkal aizlido aiz vārtu līnijas.
2. puslaika kompensācija 4 minūtes.
Karašauska sitienu atvaira Lorija. Tad Šabala palicis aizmugurē, kad bumba nonāk pie viņa.
81. min. Gruzijai maiņa un Latvijai trešā maiņa - Lukjanova vietā iznāk Rakels.
Latvijai maiņa. Rugina vietā iznāk Savaļnieks
77 min. Latvija - Gruzija 0:1Okriašvili pārspēj Vaņinu
76. min. 11 metru soda sitiens uz Latvijas vārtiemTiesnesis nenosvilpj pēc Maksimenko dueļa ar Čakvetadzi. Pēc brīža gala līnijas tiesnesis tomēr dod signālu, kam piekrīt galvenais tiesnesis. Video atkārtojumā redzams, ka "pendele" ir ļoti šaubīga, jo nebija izteikta pārkāpuma, tikai neliels kontakts.
72. min. Latvijai pirmā maiņa - Gutkovski, kurš pēdējās minūtēs bija diezgan lēns, nomaina Šabala.
70. min. Gruzijas pārsvars pieaug ar katru minūti. Mājinieku kapteinim Kankavam sitiens garām Latvijas izlases kapteiņa Vaņina sargātajiem vārtiem.
Spēle uzņem "apgriezienus", daudz notikumu. Karašauks saņem "plāksteri" par pretinieka paraušanu aiz krekla.
Kazaišvili sitiens no 20 metriem. Vaņins paklūp, bet bumba lido garām vārtiem. Tad Okriašvili sitiens no 25 metriem, pēc kā seko stūra sitiens.Pēc stūra sitiena bumba ielido Latvijas vārtos, bet tiesnesis fiksē aizmuguri
58. min. Isajevs asi nospēlē izklupienā. Viņš saņem sāpīgu sitienu pa muguru, bet par izklupienu saņem arī dzelteno kartīti.
59. min. Gruzijai stūra sitiens, kuru šoreiz mājinieki izspēlē. Seko neprecīzs centrējums.
58. min. Latvijai laba iespēja - pēc centrējuma Gutkovskis sita ar galvu! Gruziju glābj vārtsargs Lorija.
Karašauskam sanāk izrāviens pa kreiso malu, bet piespēle neiziet cauri.Tad vēl viens latvijas uzbrukums, pēc kura bumba no Karašauska atlec pie Gutkovska - spēcīgs tālšāviens pāri vārtiem.
53. min. Gruzijas uzbrukuma laikā uz zālāja saļimst Maksimenko, kurš vienā no epizodēm guvis pēdas traumu. Viņam sniedz medicīnisko palīdzību, bet aizsargs, visticamāk, spēli turpinās.
Latvijai lēns, pacietīgs uzbrukums. Pēc centrējuma bumba nonāk pie Gutkovska, kurš pagriezienā centās sist. Neveiksmīgi.
48. min. Līdzīgi kā pirmajā puslaikā, Vaņins atkal vilcinās ar bumbas ievadīšanu spēlē. Šoreiz tiesnesis to nepieļauj un Latvijas izlases kapteinis saņem brīdinājumu.
47. min. Gruzijai stūra sitiens (otrais mačā). Pēc centrējuma Kašija tiek pie bumbas, bet sitiens ar galvu pāri vārtiem.
Latvija - Gruzija 0:0. Sākas 2. puslaiks
Latvija - Gruzija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
Puslaika izskaņā divi Gruzijas izlases tālsitieni. Vaņiņs viegli tver bumbu.1. puslaika kompensācija viena minūte
42. min. Gruzijas uzbrukumā piespēles brīdī neveiksmīgi paslīd Okriašvili. Tiesnesis aptur spēli, lai gan Latvija devās uzbrukumā.
38. min. Gruzija kļūdās vidējā zonā, piespēle uz priekšu Karašauskam, kura sitienu bloķē.Latvijas stūra sitiens ne visai veiksmīgs. Otrais vilnis turpinās ar Rugina tālu piespēli Gutkovskim, kurš soda laukumā ne visai veiksmīgi uztver bumbu.
32. min. Latvijas izlasei uz brīdi izdodas pieturēt bumbu. Isajevs pieslēdzas uzbrukumam un ar centrējumu centās piespēlēt Karašauskam. Piespēle neprecīza.
Nospēlētas 27 minūtes. Mājinieki neko bīstamu nav izveidojuši, lai gan pārsvars ir ļoti liels. Tiesa, arī Latvijas izlase pagaidām nav neko izveidojusi pretējā pusē.
19. min. Gruzijai pirmā iespēja. Pēc piespēles soda laukumā pretkustībā Vaņinam sit Kazaišvili. Garām vārtiem.
17. min. Pirmais stūra sitiens pie Latvijas vārtiem - pēc centrējuma gruzīni pārkāpj noteikumus soda laukumā.
13. min. Bīstamu Gruzijas centrējumu aptur Maksimenko, sitot bumbu tālāk prom no vārtiem. Latvijas izlase 13 minūtēs praktiski nav tikusi pāri laukuma vidum.
Kā prognozēts, pirmajās minūtēs Latvija sēž aizsardzībā. Brīžiem pat 9-10 futbolisti ir tuvu saviem vārtiem.
Pirmās minūtes liecina, ka mājinieku gruzīni kontrolēs spēles gaitu un viņiem būs vairāk bumba. Kas arī bija sagaidāms. Kā uz to atbildēs Latvija?
Latvija - Gruzija. Spēle sākusies
Pirms spēles tika prognozēts, ka Tbilisi stadionā būs gandrīz 55 000 līdzjutēju. Ja tas notiksies, tad tas būs Latvijas izlases rekords apmeklētības ziņā.
Komandas iznākušas laukumā. Skan valstu himnas.
Pirms pusotra gada Latvijas futbola izlase viesos zaudēja Gruzijai ar 0:5. Pēc tam amatu atstāja Pahars.https://www.delfi.lv/sports/news/football/news/pahars-atkapjas-no-latvijas-futbola-izlases-galvena-trenera-amata.d?id=48679149
Latvija un Gruzija spēlē UEFA Nāciju līgas zemākajā jeb D līgā. Pirmajā apakšgrupā vēl rītvakar otrās kārtas mačā Kazahstāna tiksies ar Andoru. Pirmajā kārtā Gruzija viesos ar 2:0 pieveica Kazahstānu.
Latvija pirms trīs dienām Rīgā nespēja gūt vārtus mačā pret Andoru. Vai šovakar būs vārti Tbilisi?https://www.delfi.lv/sports/news/football/news/latvijas-futbola-izlase-uefa-naciju-ligu-sak-ar-bezvartu-neizskirtu-pret-andoru.d?id=50366729
Pātelainens pēc neizteiksmīgās spēles Rīgā pret Andoru ieviesis izmaiņas priekšējā līnijā. Rezervē Rakels un Šabala, bet priekšā no pirmās minūtes Karašausks un Gutkovskis. Tāpat pamatsastāvā šoreiz Rugins, Maksimenko un valstsvienības debitants Isajevs. https://twitter.com/kajbumba/status/1038800393797619712
Latvijas futbola izlase svētdien, 9. septembrī, Tbilisi cīnīsies par pirmo uzvaru jaunizveidotajā UEFA Nāciju līgā - turnīra otrajā mačā viesos pretiniekos spēcīgā Gruzija.