Latvijas futbola izlase pirmdien Diseldorfā aizvadīja īpašu pārbaudes spēli ar vietējo Vācijas valstsvienību, kurai tā piekāpās ar rezultātu 1:7 (0:5), mājinieku vārtsargam Manuelam Noieram aizvadot 100. spēli savas izlases rindās.

Vācijas futbola izlasei šī bija pēdējā spēle pirms 2021. gada Eiropas čempionāta futbolā, bet Latvijas futbolisti jau ceturtdien viesosies Igaunijā, kur centīsies triumfēt Baltijas kausa izcīņā.

Jau spēles pirmā minūte liecināja par sagaidāmo mača ritējumu. Robertam Ozolam uzreiz nācās iesaistīties spēlē, spēcīgu sitienu izpildot Ilkajam Gindoganam. Savukārt tam sekojošie notikumi saucami par klusumu pirms vētras. Vācijas izlase ilgstoši izpildīja pozicionālus uzbrukumus līdz astoņu minūšu laikā rezultāts kļuva 0:3. No 20. līdz 27. minūtes atzīmējās Robins Gozēns, Ilkajs Gindogans un Tomass Millers, laukuma saimniekiem bez jebkādām grūtībām apspēlējot viesu aizsargus.

Ceturtajā vārtu guvumā, sitienu izpildot Kajam Havercam, nepārliecinoši nospēlēja Mārcis Ošs un Roberts Ozols, kura kontā tika ieskaitīti vārti, bet puslaiku ar precīzu sitienu noslēdza Seržs Gnabrī – rezultāts 0:5.

Otrā puslaika ievadā vārtus guva Timo Verners, bet ar laiku arī Vācijas izlases spiediens apsīka, spēlei kļūstot mierīgākai. Tās negaidītāko pavērsienu sagādāja uz maiņu nākušais Aleksejs Saveļjevs un Raimonds Krollis. Krollis veiksmīgi uzsāka Latvijas izlases pretuzbrukumu, kuru viesi nerealizēja. Bumbai paliekot Vācijas izlases laukuma pusē, Saveļjevs ļoti negaidīti izpildīja spēcīgu tālsitienu, ar kuru tika pārspēts Manuels Noiers.

Vācijas izlase atbildi parādā nepalika, minūti vēlāk vārtus gūstot Lerojam Sanē, taču Latvijas izlase noturēja šādu rezultātu, nepieļaujot jaunu smagākā zaudējuma antirekordu kopš neatkarības atgūšanas. Iepriekš ar rezultātu 0:6 zaudēts gan Nīderlandes (2014. gadā), gan Austrijas futbola izlasēm (2019. gadā).

Latvijas Futbola federācija (LFF) ar Diseldorfā aizvadīto spēli atzīmēja organizācijas 100. dzimšanas dienu.

Ziņots, ka piektdien Latvijas futbolisti mājās ar rezultātu 3:1 pieveica Lietuvas futbola izlasi. Šāds rezultāts ļauj Latvijas futbola izlasei ceturtdien ar neizšķirtu nodrošināt triumfu Baltijas kausā, savukārt Igaunijas futbolistiem šāda mērķa sasniegšanai būs nepieciešama uzvara.