Latvijas izlase sabojā svētkus Noieram, bet ielaiž septiņus vārtus pret Vāciju

Latvijas futbola izlase pirmdien Diseldorfā aizvadīja īpašu pārbaudes spēli ar vietējo Vācijas valstsvienību, kurai tā piekāpās ar rezultātu 1:7 (0:5), mājinieku vārtsargam Manuelam Noieram aizvadot 100. spēli savas izlases rindās.

Vācijas futbola izlasei šī bija pēdējā spēle pirms 2021. gada Eiropas čempionāta futbolā, bet Latvijas futbolisti jau ceturtdien viesosies Igaunijā, kur centīsies triumfēt Baltijas kausa izcīņā.

Jau spēles pirmā minūte liecināja par sagaidāmo mača ritējumu. Robertam Ozolam uzreiz nācās iesaistīties spēlē, spēcīgu sitienu izpildot Ilkajam Gindoganam. Savukārt tam sekojošie notikumi saucami par klusumu pirms vētras. Vācijas izlase ilgstoši izpildīja pozicionālus uzbrukumus līdz astoņu minūšu laikā rezultāts kļuva 0:3. No 20. līdz 27. minūtes atzīmējās Robins Gozēns, Ilkajs Gindogans un Tomass Millers, laukuma saimniekiem bez jebkādām grūtībām apspēlējot viesu aizsargus.

Ceturtajā vārtu guvumā, sitienu izpildot Kajam Havercam, nepārliecinoši nospēlēja Mārcis Ošs un Roberts Ozols, kura kontā tika ieskaitīti vārti, bet puslaiku ar precīzu sitienu noslēdza Seržs Gnabrī – rezultāts 0:5.

Otrā puslaika ievadā vārtus guva Timo Verners, bet ar laiku arī Vācijas izlases spiediens apsīka, spēlei kļūstot mierīgākai. Tās negaidītāko pavērsienu sagādāja uz maiņu nākušais Aleksejs Saveļjevs un Raimonds Krollis. Krollis veiksmīgi uzsāka Latvijas izlases pretuzbrukumu, kuru viesi nerealizēja. Bumbai paliekot Vācijas izlases laukuma pusē, Saveļjevs ļoti negaidīti izpildīja spēcīgu tālsitienu, ar kuru tika pārspēts Manuels Noiers.

Vācijas izlase atbildi parādā nepalika, minūti vēlāk vārtus gūstot Lerojam Sanē, taču Latvijas izlase noturēja šādu rezultātu, nepieļaujot jaunu smagākā zaudējuma antirekordu kopš neatkarības atgūšanas. Iepriekš ar rezultātu 0:6 zaudēts gan Nīderlandes (2014. gadā), gan Austrijas futbola izlasēm (2019. gadā).

Latvijas Futbola federācija (LFF) ar Diseldorfā aizvadīto spēli atzīmēja organizācijas 100. dzimšanas dienu.

Ziņots, ka piektdien Latvijas futbolisti mājās ar rezultātu 3:1 pieveica Lietuvas futbola izlasi. Šāds rezultāts ļauj Latvijas futbola izlasei ceturtdien ar neizšķirtu nodrošināt triumfu Baltijas kausā, savukārt Igaunijas futbolistiem šāda mērķa sasniegšanai būs nepieciešama uzvara.

Futbols, pārbaudes spēle: Latvija – Vācija
Latvija – Vācija 1:7 (0:5)Vārtu guvēji: Aleksejs Saveļjevs (75. min.) –  Robins Gozēns (20. min.), Ilkajs Gindogans (21. min.), Tomass Millers (27. min.), Roberts Ozols (39. min., savos vārtos), Seržs Gnabrī (45. min.), Timo Verners (50. min.), Lerojs Sanē (76. min.)Brīdinājumi: Artūrs Zjuzins (19. min.), Mārcis Ošs (36. min.) – Ilkajs Gindogans (36. min.)Noraidījumi: - – -Latvija: Roberts Ozols, Vladislavs Fjodorovs, Antonijs Černomordijs, Mārcis Ošs (Igors Tarasovs, 46. min.), Raivis Jurkovskis, Krišs Kārkliņš (Raimonds Krollis, 61. min.), Eduards Emsis, Dāvis Ikaunieks (Vitālijs Maksimenko, 46. min.), Artūrs Zjuzins (Aleksejs Saveļjevs, 68. min.), Andrejs Cigaņiks (Alvis Jaunzems, 68. min.), Roberts Uldriķis (Renārs Varslavāns, 80. min.).
Spēles statistika ("Flashscore"):
Latvija – Vācija 1:7 (0:5). Spēle noslēgusies.
Kompensācijas laiks – divas minūtes.
90. min.Latvijas izlase tiek pie otrā sitiena spēlē. Joprojām aktīvs ir Krollis, kurš gan pirmo iespēju palaiž garām, bet tiek pie vēl vienas, ar tālu sitienu bumbu raidot garām vārtiem.
88. min.Spēle tuvojas noslēgumam, un to arī var pateikt pēc Vācijas izlases snieguma. Laukuma saimnieku spiediens manāmi apsīcis.
82. min.Hummelss tiek tik tuvu Latvijas izlases cietoksnim, ka viņam atliek kāpt pāri nokritušajam Ozolam, kurš tomēr šoreiz nosargā vārtus neskartus.
80. min. Debija izlasē Renāram Varslavānam!19 gadus vecais pussargs nomaina Uldriķi, bet tūlīt pat divcīņā pārkāpj noteikumus pret Krosu.
76. min. Latvija – Vācija 1:7Laukuma saimnieki uzreiz atgādina par savu pārākumu. Pāris piespēles ļauj pie netraucēta sitiena nonākt Sanē, kurš no tuvas distances pārspēj Ozolu.
75. min. Latvija – Vācija 1:6. KAS PAR VĀRTIEM! Pirmos iedīgļus vārtiem radīja jau Kroļļa izveidots pretuzbrukums, bet pēc tam izcils tālsitiens padodas Saveļjevam, kurš ar pirmo precīzo sitienu izlases labā sabojā svētkus Noieram.
73. min.Pēkšņi uzbrukumi atgādina par Vācijas izlases spējām. Uzbrukuma smailē nonāk centra aizsargs Hummelss, kurš trāpa pa tīklu no ārpuses.
69. min.Retu standartsituāciju nesanāk izmantot. Fjodorovam nepadodas centrējums.
68. min. Maiņas Latvijas izlasēSaveļjevs un Jaunzems nomaina Zjuzinu un Cigaņiku.
65. min.Kādu iespēju izšķērdē Sanē!? Tonija Krosa piespēle uz tālo stabu ļauj vāciešiem izkārtot izcilu iespēju no pāris metru attāluma, taču "Bayern" futbolists bumbu "šauj" garām vārtiem.
63. min.Mazliet vāciešu ofensīva apsīkusi. Garām vārtiem sit Millers. Kopš Vernera gūtajiem vārtiem laukuma saimnieki retāk viesojušies soda laukumā.
61. min.Trīs maiņas laukuma saimnieku sastāvā, bet Raimonds Krollis nomaina Krišu Kārkliņu.
59. min.Nospiedošs mājinieku spiediens. Verners no tuvas distances sit ar galvu, bet viņa sitiens tik bloķēts.
56. min.Reti centieni Latvijas izlases izpildījumā. Zjuzins meistarīgi apstrādā bumbu un izpilda diagonālo piespēli. Fjodorovam uzbrukuma turpinājumā meistarība gan pietrūkst.
50. min. Latvija – Vācija 0:6Vairākas kļūdas tuvu savam soda laukumam piespiež Latvijas izlasei ielaist vēl vienu bumbu savos vārtos. Kimmihs ar piespēli atrod vārtu priekšā esošo Verneru, kurš netraucēti bumbu nogādā Ozola sargātajā cietoksnī.
Latvija – Vācija 0:5. Sācies otrais puslaiks!Valstsvienība pārgājusi uz spēli ar trim centra aizsargiem.
Daudz un dažādas spēlētāju maiņas.Laukumā nāk Vitālijs Maksimenko un Igors Tarasovs. To pamet Dāvis Ikaunieks un Mārcis Ošs. Laukuma saimniekiem spēli uzbrukumā pastiprinājuši Sanē un Verners.
Pirmā puslaika statistika ("Flashscore"):
45. min. Latvija – Vācija 0:5Matss Hummelss ar piespēli no laukuma centra atrod Gnabrī, kurš noskrien Černomordiju un bez ierunām pārspēj Ozolu.
Latvija – Vācija 0:5. Noslēdzies pirmais puslaiks
39. min. Latvija – Vācija 0:4Pirmie vārti, par kuriem var veikt izteiktas pretenzijas Latvijas futbolistiem. Kajs Havercs pārāk viegli gan izrēķinās ar Ošu, gan no tuvas distances, bet ļoti asa leņķa pārspēj Ozolu.
37. min.Milzu briesmas soda laukumā! Latvijas izlase piespiesta pie saviem vārtiem. Vispirms tuvu sitienu bloķē Černomordijs, pāris brīžus vēlāk Ozols glābj.
36. min.Saķeras Gindogans un Ošs! Grūstīšanās noved pie dzeltenās kartītes, kā arī savstarpēja apskāviena.
34. min.Latvijas izlase pēc standartsituācijas laukuma vidū nonāk pretinieku soda laukumā, bet Zjuzins tiek apturēts pirms pussargs var izdarīt sitienu.
26. min.Viesi netiek galā ar piespēlēm no "flangiem". Bumba pēc zema centrējuma atkal palido garām diviem Latvijas futbolistiem. Kimmihs trāpa pa tālo vārtu stabu.
27. min. Latvija – Vācija 0:3Vācijas izlase mērķtiecīgi turpina uzbrukt pa kreiso laukuma pusi un atkal izceļas! Pāris piespēles kā ķēdes reakcija noved pie brīva un netverama Tomasa Millera sitiena. Vēlreiz precīzi spēlē Gozēns.
21. min. Latvija – Vācija 0:2Maisam gals ir vaļā? Vācieši uzreiz uzbrūk vēlreiz, neveiksmīgi nospēlē Krišs Kārkliņš, kurš bumbu pasit tieši pa sitienam Ilkajam Gindoganam. Gindogans ar sitienu tieši iekšpus soda laukumam nepasaudzē Ozolu.
19. min.Latvijas izlase pēc auta atzīmējas ar "aizmuguri". Vācieši uzreiz ātri pāriet pretuzbrukumā, Zjuzinam nākas pārkāpt to ar dzelteno kartīti.
20. min. Latvija – Vācija 0:1Havercs meistarīgi ieraujas zonā, apskrienot Fjodorovu, un atstāj bumbu pa sitienam Gozēnam. "Atalanta" futbolists triec bumbu tuvajā "devītniekā", gūstot pirmos vārtus Vācijas izlases labā.
17. min.Tagad jau netrāpa Millers! Viesu vienības aizsargiem problēmas rada piespēles soda laukumā pa zemi. Vācieši spēj atrast brīvās zonas starp Latvijas izlases aizsargiem.
14. min.Černomordijs vien mazliet aizsniedz bumbu pēc piespēles šķērsām soda laukumam, taču komandas kapteiņa darbība palīdz, jo Seržs Gnabrī nespēj trāpīt pa bumbu, skrienot pēc tās uz tālo stabu.
12. min.Interesanti būs pavērot, kā Vācijas izlase pieies šai spēlei, ko centīsies tā izpildīt. Pagaidām mājinieki pozicionāli saspēlējas, bet tik bieži līdz soda laukumam vairs nenonāk.
6. min.Daļēji lieki to teikt, bet Latvijas izlase uzreiz nonākusi izteiktā otrā numura pozīcijā. Vismaz pārvarētas paša ievada briesmas, spēle novirzīta vairāk uz laukuma vidu.
2. min.Jau spēles ievadā divi ļoti bīstami sitieni! Ozols vienu no tiem atsit!
Latvija – Vācija 0:0. Spēle sākusies!
Futbolisti iznākuši laukumā, Noieru seju rotā plašs smaids. Skan abu valstu himnas.
Spēle paredzēta stadionā, kur mājas spēles aizvada otrās bundeslīgas komanda Diseldorfas "Fortuna" un kurā varēs pulcēties apmēram 1000 līdzjutēju. Mačs būs ļoti īpašs vārtsargam Manuelam Noieram, kuram šī būs 100. spēle Vācijas izlases rindās,
Latvijas futbolisti piektdien ar uzvaru uzsāka dalību Baltijas kausa izcīņā. Ceturtdienas spēlē pret Igauniju tiks noteikts kausa uzvarētājs. Arī igauņi pieveica Lietuvas futbola izlasi.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-futbolisti-baltijas-kausu-uzsak-ar-trim-vartiem-pret-lietuvu.d?id=53269777
Salīdzinot ar piektdien aizvadīto spēli pret Lietuvas izlasi, izmaiņu nav daudz. Fjodorovs aizsardzībā aizstājis Savaļnieku, bet Dāvis Ikaunieks nācis Jaunzema vietā.https://twitter.com/kajbumba/status/1401953064878288898/photo/1
Latvijas futbolisti pirmās neatkarības gados (1935. un 1937. gadā) divreiz piekāpās Vācijas izlasei draudzības spēlēs. Savukārt vairumam, visticamāk, labi atmiņā palicis neizšķirts 0:0 no 2004. gada Eiropas čempionāta.