Latvijas izlase Skopjē zaudē galvenā trenera Stojanoviča debijā

Latvijas futbola izlase sava jaunā galvenā trenera Slavišas Stojanoviča debijā ceturtdien, 21. martā, ar zaudējumu sāka 2020. gada Eiropas čempionāta atlasi, G grupas spēlē Skopjē ar 1:3 (0:2) piekāpjoties Ziemeļmaķedonijai.

Visus četrus vārtus šajā mačā guva Ziemeļmaķedonijas futbolisti. Mājiniekiem ar diviem vārtiem izcēlās uz maiņu iznākušais Eljifs Elmašs, bet reizi precīzs bija Egžijans Alioski. Savukārt 87. minūtē duelī ar Vjačeslavu Isajevu bumbu savos vārtos raidīja Darko Velkoski, bet Latvija tobrīd panāca 1:2 un saasināja cīņu.

Tagad Latvija dosies uz Varšavu, kur svētdien ar spēli pret Poliju turpinās "Euro 2020" atlasi.

Mačs Skopjē iesākās ar lielu mājinieku pārsvaru, bet 11. minūtē Ziemeļmaķedonija vadībā izvirzījās pēc Latvijas neveiksmes - pretuzbrukumā Alioski sitienu neveikli centās tvert Andis Vaņins, un bumba caur padusi iespurdza vārtos. Arī 29. minūtē mājiniekiem uzsmaidīja veiksme, jo pēc rikošeta bumba brīvajā vārtu stūrī nonāca pie Elmaša, kurš izdevību izmantoja.

Uzreiz pēc otro vārtu zaudējuma maiņu pieprasīja pieredzējušais Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins, kurš divās epizodēs neveimksmīgi nokrita uz pleca un guva savainojumu. Viņa vietā vārtos stājās Pāvels Šteinbors, kurš turpinājumā varākas reizes glāba Latvijas izlasi.

Gan pirmā puslaika beigas, gan otrā sākums neko neliecināja par iespējamo cīņas saasinājumu. Tomēr tad mājinieki pazaudēja savu iniciatīvu, ko izmantoja Latvijas futbolisti. Latvija ar saviem uzbrukumiem spēja pietuvoties pretinieku soda laukumam, un mača galotnē ar veiksmīgu vārtu guvumu spēja saasināt cīņu.

87. minūtē Latvija ieguva soda sitiena iespēju tuvu soda laukuma zonai. Pēc Denisa Rakela centrējuma gaisa duelī labi pacīnījās Vjačeslavs Isajevs, kurš sekmēja bumbas nonākšanu vārtu tīklā. Sākotnēji "golu" ieskaitīja Isajevam, bet vēlāk soģi vārtu guvumu pieskaitīja mājiniekam Darko Velkoski.

Lavijas izlase centās sākt kaut kādu ofensīvu, tomēr to apturēja Andreja Cigaņika otrais brīdinājums un sekojošā sarkanā kartīte. Drīz pēc tam kompensācijas laikā izcili Latvijas soda laukumā nospēlēja Elmašs, nodrošinot mājiniekiem uzvaru ar 3:1.

Euro 2020 atlase: Latvija - Ziemeļmaķedonija
Latvija – Ziemeļmaķedonija 1:3 (0:2)Vārtu guvēji: Vjačeslavs Isajevs (87. min.) - Egžijans Alioski (11. min.), Eljifs Elmašs (29. min.), Eljifs Elmašs (90+3 min.)Brīdinājumi: Andrejs Cigaņiks (61. min.), Andrejs Cigaņiks (90+1 min.) - -Noraidījumi: Andrejs Cigaņiks (90+1 min.) - -Galvenais tiesnesis: Halis Özkahya (Turcija)Latvija: 1 Andris Vaņins (C); 2 Vitālijs Maksimenko, 3 Mārcis Ošs, 4 Kaspars Dubra, 13 Vjačeslavs Isajevs, 6 Vladislavs Gabovs, 17 Igors Tarasovs, 14 Andrejs Cigaņiks, 15 Deniss Rakels, 10 Valērijs Šabala (20 Roberts Uldriķis, 79. min.), 11 Artūrs Karašausks (22 Kristers Tobers, 68. min.)Ziemeļmaķedonija: 1 Stole Dimitrievski; 6 Visars Musliu, 8 Egžijans Alioski, 9 Aleksandars Trajkovskis (18 Kire Markoskis, 83. min.), 10 Gorans Pandevs (C) (4 Kire Ristevski, 71. min.), 11 Ferans Hasani (21 Eljifs Elmašs, 23. min.), 13 Stefans Ristovskis, 14 Darko Velkoskis, 16 Bobans Nikolovs, 17 Eniss Bardi, 23 Ilija Ņestorovskis
Latvijas grupā mūsu nākamie pretinieki poļi viesos ar 1:0 uzvarēja Austriju, bet Izraēla savās mājās cīnījās 1:1 ar Slovēniju.
Spēle noslēgusies
Latvija - Ziemeļmaķedonija 1:3Elmašs skaisti pieliek punktu spēlei. Soda laukumā nomāna vienu Latvijas futbolistu, tad ar purngalu skaisti raida bumbu tālajā devītniekā.
Pēc Trajkoska sitiena bumba lido gar pašu vārtu stabu.
2. puslaika kompensācija 4 minūtes
87. min. Latvija - Ziemeļmaķedonija 1:2Soda sitiens pie mājinieku vārtiem. Rakels centrā, un kāds no mājiniekiem ar galvu nejauši raida bumbu savos vārtos. Vārtu guvums han pagaidām tiek ieskaitīts Isajevam, kurš bija šajā gaisa duelī.
83. min. Ziemeļmaķedonijai trešā maiņaTrajkovska vietā iznāk Markoskis
79. min. Latvijai trešā maiņaŠabalu nomaina Uldriķis
Mājiniekiem jau ilgāku laiku nav vairs izteikta pārsvara, bet Latvija arī pie labiem momentiem netiek. Visi Latvijas uzbrukumi tiek nolasīti, kā arī Latvijai klibo piespēļu precizitāte svarīgos brīžos.
71. min. Ziemeļmaķedonijai maiņa100. spēli aizvadošais Pandevs tiek nomainīts.Tādējādi abās izlasēs kapteiņi nenospēlēja visas 90 minūtes.
Latvijas soda laukumā krīt Alioski, pieprasot 11 metru soda sitienu. Tiesnesis neuzķeras uz aktiermākslu
68. min. Latvijai maiņaKarašauska vietā nāk 18 gadus vecais Tobers!Jaunais liepājnieks jau savā pirmajā izsaukumā debitē valstsvienībā!
Pandevam bīstams sitiens - Šteinbors glābj Latviju!
Spēle nedaudz nomierinājusies un vairāk cīņa par bumbu, teritoriālo pārsvaru.
61.min. Cigaņiks saņem brīdinājumuJaunais Latvijas futbolists ar atklātu kāju izpildīja izklupienu.
59. minūtē pa vārtiem izdomā sist Karašauks. Nedaudz pāri vārtiem.Bet Latvijas futbolisti reti izmanto iespējas izpildīt sitienus kaut vai grūtās situācijās.
Isajevs kārtīgi "nopļauj" pretinieku, bet joprojām spēlē iztiek bez brīdinājumiem.
Latvijai pirmā iespēja - Cigaņiks labi izpildīja soda sitienu, rikošeti, bumba atlec vārtu priekšā, kur Šabalam neizdodas trāpīt vārtos
Mājinieki ar lielu spiedienu sāk 2. puslaiku. Divi stūra sitieni, bloķēti sitieni... Pārtraukumā treneriem nav izdevies atrast kādu risinājumu. Vismaz pagaidām.
Sākas 2. puslaiks
Citās Latvijas grupas spēlēs Slovēnija šobrīd viesos ar 1:0 uzvar Izraēlu, bet Austrija cīnās neizšķirti 0:0 ar grupas favorīti Poliju
Noslēdzies 1. puslaiks
45+5 min. Pandevam lieliska iespēja, tomēr maķedoniešu kapteiņa sitienu 100. spēlē atvaira Šteinbors.
45+4 min. Ošs savā stilā met bumbu iekšā soda laukumā. Pēc tam stūra sitiens, bet nekā bīstama Latvijas izlases izpildījumā.
1. puslaika kompensācija - 5 minūtes.
Un vēl viena Ziemeļmaķedonijas iespēja. Pandevs gaisa duelī nomet bumbu pa sitienam Alioski, kura šāviens lido pāri vārtiem. Nospiedošs pārsvars mājiniekiem, diemžēl.
33. min. Latvijai maiņaVaņins vēlreiz savaino plecu un tiek nomainīts pēc zaudētiem vārtiem. Viņa vietā vārtos stājas Šteinbors. Kapteiņa apsēju saņem Dubra.
29. min. Latvija - Ziemeļmaķedonija 0:2Latvija atkal iekrīt uz pretuzbrukuma. Pēc Ņesterovska sitiena bumba soda laukumā atlec netālu no vārtiem pie Elmaša, kurš nesen iznāca uz maiņu. Jaunais futbolists tādu dāvanu bez problēmām izmanto.
25. min. Stūra sitiens, Bardi viltīgi iegriež bumba uz tuvo stūri. Latviju glābj vārtu stabs, bet Vaņins izmisīgā lēcienā savainojis roku.
23. min. Ziemeļmaķedonijai maiņaHasani guvis traumu un viņa vietā iznāk tikai 19 gadus vecais Eljifs Elmašs.
Latvija knapi spēj tikt nedaudz tālāk no savas soda laukuma zonas. Milzīgs maķedoniešu pārsvars.
Vaņins reabilitējas un ar kāju pamanās izsist bumbu no līnijas.
Latvija tā īsti nespēj atgūties un maķedonieši arviem drošāk tuvojas Vaņina vārtiem. Maķedoniešu stūra sitiens nav bīstams, bet uzreiz seko Ziemeļmaķedonijas atkārtots uzbrukums. Šabala glābj, bloķējot sitienu.
11. min. Latvija - Ziemeļmaķedonija 0:1Latvija zaudēja bumbu pretinieku pusē un sekoja pretuzbrukums. Pandevs atdeva piespēli kreisajā malā Alioski, kurš sita pa vārtiem. Lai gan sitienu it kā tvēra Vaņins, pieredzējušais vārtsargs kaut kā bumbu izlaida caur padusi vārtos.
Skopjes stadions kandidēja uz Euro 2020 mājvietu. To UEFA neatbalstīja un tur nenotiks Euro 2020 spēles.
Maķedonieši lēnām un pacietīgi paŗņem iniciatīvu, arvien vairāk kontrolē bumbu. Tomēr pirmajās 8 minūtēs nekā bīstama.
Diezgan haotisks spēles sākums. Cigaņiks izmēģināja laimi ar tālsitienu, bet gaužām neprecīzs.
Spēle sākusies
Paralēli Latvijas spēlei risinās divas citas mūsu grupas spēles - Izraēla uzņem Slovēniju, bet Austrija tiekas ar Poliju.
Komandas iznāk laukumā, bet pirms spēles Skopjes stadionā godina Ziemeļmaķedonijas kapteini Pandevu, kuram 100. spēle valstsvienībā.
Latvijas futbola izlase pēc spēles Skopjē pārcelsies uz Varšavu, kur svētdien 24. martā tiksies ar Poliju. Arī svētdien spēles sākums pulksten 21:45, un arī svētdien portālā "Delfi" piedāvāsim teksta tiešraidi.
Lai gan runas par Stojanoviča iespējamo atgriešanos Latvijā cirkulēja labu laiku, oficiāli par to tika paziņots 1. martā, bet medijus ar jauno trenerinpeiazīstināja vien neilgi pirms pirmās treniņnometnes. Treneris savās pirmajās intervijās neslēpa, ka iepriekšējos mačos Latvijas futbolistu acīs nav redzējis pietiekamu degsmi. Ja kādam no spēlētājiem nebūs degsme un raušanās spēlēt valstsvienībā, viņam - lai cik labs viņš būs - vieta komandā varētu nebūt.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/stojanovics-par-attieksmi-valstsvieniba-speles-neredzeju-kaisli-entuziasmu-disciplinu.d?id=50903729
Latvijas futbola izlases treneru korpuss Skopjē vēl nav pilnā sastāvā un var teikt, ka šobrīd Stojanovičam ir tāds pagaidu treneru korpuss. Uz šo maču un nākamo pret Poliju trenerim Stojanovičam piesaistīti asistenti serbs Nebojša Milosevičs un slovēnis Envers Čiričs, bet vārtsargus trenē Aleksandrs Koliņko. Stojanovičs iepriekš norādīja, ka pēc pirmajiem diviem mačiem kļūs zināms pilnais viņa treneru korpuss. Tajā viens būs Stojanoviča izvēlēts ārzemnieks, kā tas pierasts līdzīgos gadījumos, bet pārējie būšot vietēji.
Latvijas futbola izlasei jauns atlases cikls, jauni laiki. Jaunā galvenā trenera Slavišas Stojanoviča vadībā Latvijas futbolisti šovakar Skopjē sāk 2020. gada Eiropas čempionāta atlasi. G grupas pirmajā mačā pretinieks - Ziemeļmaķedonija.