Latvijas izlasi no zaudējuma Polijā neglābj cienījams sniegums

2020. gada Eiropas čempionāta atlasē svētdien, 24. martā, Latvijas futbola izlase, parādot negaidīti saturīgu sniegumu, tomēr piekāpās spēcīgajai Polijai ar 0:2 (0:0).

Latvijas izlase ne tikai labi aizsargājoties, bet arī uzbrūkot, radīja problēmas Polijas izlasei. Latvijas izlase cienījami aizvadīja pirmo puslaiku, kurā pat bija pārsvars sitienos pa vārtiem.

Otrajā puslaikā Polijas izlases pārsvars bija izteiktāks, vairākas reizes teicami nospēlēja Latvijas izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors, glābjot Latviju. Mājinieki pirmos vārtus guva 76. minūtē, kad pēc centrējuma ar galvu precīzi sita poļu līderis Roberts Levanodvskis. Pēc astoņām minūtēm Polija izmantoja standartsituāciju - pēc stūra sitiena gaisa duelī ar galvu precīzi sita Kamils Gliks.

Latvijas izlase tagad nākamo spēli aizvadīs 7. jūnijā, kad "Daugavas" stadionā uzņems Izraēlu.

Euro 2020 atlase: Latvija - Polija
Latvija – Polija 0:2 (0:0) Vārtu guvēji: - - Roberts Levandovskis (76. min.), Kamils Gliks (84. min.) Brīdinājumi: Vitālijs Maksimenko (53. min.), Jānis Ikaunieks (74. min.) - Kšistofs Pjateks (25. min.), Tomašs Kedziora (69. min.) Noraidījumi: - - - Galvenais tiesnesis: Aliyar Aghayev (AZE) Latvija: 23 Pāvels Šteinbors; 2 Vitālijs Maksimenko, 3 Mārcis Ošs, 4 Kaspars Dubra (C), 8 Oļegs Laizāns, 9 Jānis Ikaunieks, 11 Artūrs Karašausks (14 Kristers Tobers, 85. min.), 13 Vjačeslavs Isajevs, 15 Deniss Rakels, 18 Roberts Savaļnieks (6 Vladislavs Gabovs, 80. min.), 22 Vladislavs Gutkovskis (20 Roberts Uldriķis, 70. min.) Polija: 1 Wojciech Szczesny; 2 Michal Pazdan, 9 Robert Lewandowski, 10 Grzegorz Krychowiak, 11 Kamil Grosicki (21 Przemyslaw Frankowski, 83. min.) 13 Arkadiusz Reca, 14 Mateusz Klich (16 Jakub Blaszczykowski, 62. min.), 15 Kamil Glik, 19 Tomasz Kedziora, 20 Piotr Zielinski, 23 Krzysztof Piatek
Spēle noslēgusies
2. puslaika kompensācija 4 minūtes
Latvijai trešā maiņaKarašauska vietā iznāk Tobers.
84. min. Latvija - Polija 0:2Pēc stūra sitiena Kamils Gliks, atbalstoties uz Dubras pleciem, gūst vārtus
84. min. Šteinbors brīnumaini izvelk bumbu, kas gāja vārtos
80. min. Latvijai piespiedu maiņaSavainotā Savaļnieka vietā nāk Gabovs.
76. min. Latvija - Polija 0:1Polijas spiediens nes augļus. Polijas uzbrukumā soda laukumā saļimst Savaļnieks, pēc tam uzreiz seko centrējums un Levandovskis ar galvu raida bumbu vārtos. Ošs gaisa duelī saņēma sitienu pa seju, bet tiesneša svilpe klusē.
Rakels pārkāpj noteikumus, bet Ikaunieks par mutes palaišanu saņem brīdinājumu
69. min. Polijai brīdinājumsPēc stūra sitiena Kedziora bīstami ar kāju nospēlē pret Gutkovski, kuram spēle noslēgusies.Viņa vietā nāk Uldriķis.
62. min. Polijai pirmā maiņaKliha vietā iznāk Blaškovskis.
Pēc centrējuma Grosickis ar galvu sit tuvējā stūrī. Šteinbors lielisks!
58. min. Pēc Gutkovska piespēles viens pret vienu pa kreiso malu iziet Karašausks, bet viņam arī spēka nepietiek un sitienu ar labo kāju bloķē poļi.Pēc stūra sitiena Ošs ar galvu sita tuvējā stūrī, bumbu tver Ščesnijs.
53. min. Latvijas izlasē brīdinājumu saņem Maksimenko
Polija soda sitienu izvēlas centrēt, Pjateka sitienu ar galvu no apakšējā stūra izvelk Šteinbors.
Polijas uzbrukums, Levandovskis kreisajā malā "nometa" bumbu Grosickim, kura sitienu tuvējā stūrī atvaira Šteinboru.Levanodvska sitienu no kādiem 11 metriem bloķē Ošs. Liels Polijas spiediens 2. puslaika sākumā.
Sākas 2. puslaiks
Latvija - Polija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
Levandovskis soda laukumā saņēma bumbu, apstrādāja un sita - Dubra bloķē!
38. min. Rakels ar izcilu piespēli pa kreiso malu izved uzbrukuma smailā Gutkovski. Uzbrucējam spēka pietrūkst, izdara sitienu, bet tas ne pārāk bīstams.
Levandovskis kreisajā malā škita izdarīja piespēli gar vārtiem, bet sanāca sitiens un pa stabu. Uzreiz pēc tam Pjateks ar galvu sita pāri vārtiem. Ļoti bīstami.
Polijas uzbrukumi arvien draudīgāki, bet Latvijai ir laba, organizēta aizsardzība. Viens otram palīdz.
25. min. Polijai brīdinājumsŠteinbors izgajienā atvaira Levandovska sitienu un uzreiz pēc tam duelī ar Dubru soda laukumā krīt Pjateks. Tiesnesis nosvilpj un iedod plāksteri polim par simulēšanu
Levandovskis izkārtoja situāciju un pie soda laukuma izdarīja sitienu. Garām vārtiem.
Latvija ļoti labi aizstāvas un neļauj poļiem izversties. Gaisa dueļos Latvija pagaidām labāka.Aizritējušas 15 minūtes un šobrīd izskatās, ka šī ir pavisam cita Latvijas izlase, nevis tā, kas spēlēja Skopjē pirms dažām dienām.
Latvija pārsteidz spēles sākumā, nedomājot tikai par aizsardzību. Polija izskatās nedaudz apjukusi. Karašausks kreisajā malā saņem vēl vienu labu piespēli, bet sitiens viņam nesanāk.Pēc tam neordināri nospēlē Laizāns, pa labo malu izlaužieties starp diviem poļiem.
5. min. Kreisajā malā netālu no soda laukuma aptur Karašausku. Rakels soda sitienā izvēlējās sist tuvējā stūrī - nedaudz garām.
Gutkovskis pārsteidz poļus ar sitienu no metriem 20 - vārtsargs atvaira!
Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā. Tagad valstu himnas un tad pati spēle.
"Mums ir jādomā pozitīvi, lai gan atšķirība meistarības līmeņos ir liela. Šādas spēles sniedz daudz atbildes uz jautājumiem. Polija ir viena no labākajām izlasēm Eiropā. Šī spēle mums parādīs, kur esam attiecībā pret šo komandu," pirms šodienas spēles sacīja Stojanovičs.
Pēc pirmā puslaika man vien bija nepieciešamas vismaz sešas maiņas, taču es to nevarēju darīt.Pirmais puslaiks bija katastrofāls mūsu izpildījumā. Mēs nevaram tā spēlēt, šādā līmenī tā nedrīkst spēlēt. Tikām sodīti par katru mūsu kļūdu Tā pēc pirmās spēles pret Ziemeļmaķedoniju teica Latvijas izlases jaunais galvenais treneris Slaviša Stojanovičs. Lai gan treneris bija skarbs, redzam, ka ka kardinālas izmaiņas sastāvā nav veiktas. https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/stojanovics-izlase-aizvadija-katastrofalu-pirmo-puslaiku.d?id=50928485
Latvijas izlases sastāvs pēc spēles Ziemeļmaķedonijā piedzīvojis izmaiņas. Aizsardzībā Oļegs Laizāns spēlēs kopā ar Vitāliju Maksimenko, Mārci Ošu un Kasparu Dubru, kurš būs komandas kapteinis Andra Vaņina vietā. Vārto pēc Vaņina traumas būs Pāvels Šteinbors. Vidējā zonā būs Roberts Savaļnieks, Deniss Rakels, Vjačeslavs Isajevs un Jānis Ikaunieks, kurš aizstās sarkano kartīti saņēmušo Andreju Cigaņiku. Savukārt uzbrukumā Artūrs Karašausks un Vladislavs Gutkovskis.
Latvijas futbola izlasei svētdienas vakarā otrā spēle Euro 2020 atlasē - pretiniekos šoreiz mūsu grupas favorīte Polija. Spēles sākums pulksten 21:45.