Latvijas U-19 futbolistes sestdien, turpinot Eiropas čempionāta atlasi, Albānijā sagrāva Armēniju, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvija ar rezultātu 13:0 (7:0) pārspēja Armēniju, izcīnot pārliecinošāko uzvaru visu vecumu Latvijas sieviešu izlašu vēsturē.

Evelīna Ušpaleviča atklāja spēles rezultātu, izceļoties mača 14. minūtē.

Jau pirmā puslaika ietvaros "hat-trick" sev nokārtoja Alīna Ansone, divreiz izcēlās Emija Emīlija Saule, bet vienus vārtus guva Santa Sanija Vuškāne, kura vēlreiz pretinieču vārtsardzi pārspēja arī otrajā puslaikā.

Otrajā puslaikā pa vieniem vārtiem arī Vladas Kozlovas, Montas Ščuckas un Amēlijas Lipšānes kontā, bet Madara Ērika Paidere izcēlās ar diviem precīziem sitieniem otrā puslaika kompensācijas laikā.

Abas komandas iepriekš turnīru ievadīja ar zaudējumiem. Latvijas izlase ar 1:3 piekāpās Albānijai, bet Armēnija ar 0:8 atzina Rumānijas pārākumu.

Sacensību noslēgumā Latvijas komandai 11.oktobrī pretiniekos būs Rumānija.

Uz turnīru Viktors Vicehovskis uzaicinājis 20 spēlētājas no desmit klubiem. Divas no valstsvienības futbolistēm – Alīna Skļemenova un Sofija Garanča – ir ar spēļu pieredzi nacionālajā izlasē.

Jūlijā Latvijas izlase otro reizi pēc kārtas uzvarēja Baltijas U-19 kausa izcīņas turnīrā.

Latvijas U-19 izlase kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā sacenšas B līgā, cīnoties par iespēju otrajā posmā pārcelties uz A līgu. A līgā iekļūs tikai apakšgrupu uzvarētājas.

A līgas otrajā posmā tiks sadalītas ceļazīmes uz finālturnīru, kamēr B līgas komandas cīnīsies par iespēju pārcelties uz A līgu 2023./2024.gada kvalifikācijas ciklā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2023.gada jūlijā notiks Beļģijā.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas U-19 kvalifikācijas turnīram:

vārtsardzes – Lolita Krasnosjolova ("Riga"), Alīna Skļemenova (Salaspils "Super Nova");

aizsardzes – Ketija Daukšte ("Jelgava"), Sofija Garanča ("Rēzeknes BJSS"), Anna Hropataja, Evelīna Ušpaleviča (abas – "Rīga"), Tatjana Jakovele (RFS), Dārta Silgale ("Talsu futbols"), Tīna Zankovska ("Metta");

pussardzes – Alīna Ansone, Darja Fiošina, Marina Teļukeviča (visas - "Rīga), Katrīna Jūlija Casno ("Iecava"), Vlada Kozlova (Salaspils "Super Nova"), Amēlija Lipšāne ("Metta"), Jekaterina Ovsjankina ("Rēzeknes BJSS"), Madara Ērika Paidere ("Auda"), Emija Emīlija Saule ("Liepājas Futbola skola");

uzbrucējas - Monta Štucka ("Auda"), Santa Sanija Vuškāne ("Iecava").