Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase otrdien Rīgā cīnījās neizšķirti 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē.

Latvijas jaunie futbolisti stadionā "Arkādija" cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar vienaudžiem no Izraēlas.

Pirmā puslaika nogalē Latvijas jaunie futbolisti izturēja pretinieku pamatīgu spiedienu, vienā epizodē no vārtu zaudējuma glābjot vienīgi vārtu stabam. Arī otrā puslaika ievadā izraēliešiem bija iespēja atklāt cīņas rezultātu, taču 55.minūtē Līels Abada krietni pāri vārtiem sita viesu nopelnīto 11 metru soda sitienu.

Puslaika turpinājumā arī latviešiem bija pāris labas iespējas gūt vārtus - 62.minūtē pa vārtu stabu trāpīja Raimonds Krollis, bet astoņas minūtes vēlāk Jēkabs Lagūns izpildīja bīstamu soda sitienu.

Latvijas futbolisti šajā mačā vārtu taisnstūri sita divas reizes, bet pretiniekiem bija par vienu sitienu vairāk.

Pirms tam kvalifikācijas 12.kārtas grupas spēlē Nīderlande ar 5:0 (2:0) sagrāva Moldovu.

Latvijas izlase arī parējās divas spēles aizvadīs stadionā "Arkādija", kur piektdien plkst.18 tiksies ar Nīderlandi, bet pirmdien plkst.14 - ar Moldovu.

Elites kārtai kvalificējas katras grupas divas labākās komandas, kā arī viena labākā trešās vietas ieguvēja, vērtējot pēc rezultātiem pret grupas vadošajām divām komandām.

Šogad Jakuba Dovalila vadītā Latvijas U-19 izlase aizvadīja astoņus pārbaudes mačus, gūstot četras uzvaras, trīs reizes spēlējot neizšķirti un piedzīvojot vienu zaudējumu.

2019.gada čempionātā Latvijas U-19 futbolisti sīvā cīņā kvalifikācijas apakšgrupā palika trešie un elites kārtai nekvalificējās, bet pērnā gada meistarsacīkstēs sasniedza elites kārtu un uzrādīja visu laiku labāko rezultātu pašmāju jaunatnes futbola vēsturē.

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlases kandidāti:

Vārtsargi: Ignatijs Koļesņiks ("Ventspils"), Sergejs Vilkovs ("Rīgas Futbola skola");

Aizsargi: Gabriels Kirkils ("Metta"), Kristers Daniels Lībeks ("Liepāja"), Edgars Šakurovs ("Rīgas Futbola skola"), Daniels Fedorovičs ("Metta"), Deniss Žuravļovs ("Rīgas Futbola skola"), Roberts Zelmanis ("Liepāja"), Kirils Iļjins ("Daugavpils");

Pussargi: Jēkabs Lagūns, Rihards Ozoliņš (abi - "Metta"), Deniss Meļņiks ("Torino", Itālija)), Edgars Ivanovs, Roberts Magrins (abi - "Daugavpils"), Aleksejs Krjukovičs ("Metta"), Eduards Daškevičs (Briseles "Anderlecht", Beļģija)), Deniss Stradiņš (Jūrmalas "Spartaks"), Niks Dusaļijevs ("Ventspils");

Uzbrucēji: Raimonds Krollis ("Metta"), Raivis Viļumsons ("Liepāja").