Latvijas U-21 futbola izlase 3. septembrī Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā savā pirmajā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē tikās ar vienaudžiem no Polijas, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 0:2 (0:1).

Spēli Latvijas izlase sāka, piekopjot augstu un aktīvu presingu. Līdzīgu spēles manieri piekopa arī pretinieki, kā rezultātā mača ievadā bīstamas epizodes pie komandu vārtiem izpalika. Latvijas komanda daudzsološākās situācijas soda laukumā izveidoja, pateicoties standartsituācijām, tomēr līdz sitieniem pa vārtiem tie nenoveda. Maz darba vārtos bija arī Latvijas komandas mūra sargātājam Frenkam Dāvidam Orolam.

Mača 39. minūtē no vārtu priekšas lieliska iespēja izcelties bija Danielam Ontužānam, tomēr sitiens neizdevās. Savukārt pāris minūtes vēlāk pēc Orola kļūdas izgājienā mājiniekus no droša vārtu zaudējuma glāba Normunds Uldriķis.

Otrā puslaika ievadā laukumā dominēja Polijas spēlētāji. Visas briesmas pie Latvijas komandas vārtiem tika likvidētas līdz 55. minūtei, kad, izmantojot mājinieku kļūdu saspēlē, precīzi sita Mihals Skurass. Arī turpinājumā laukumā izpaudās Polijas izlases pārsvars. Vairāki bīstami pretinieku sitieni tika bloķēti, bet reizi Latvijas komandu glāba vārtu pārliktnis.

Spēles 73. minūtē no tālienes spēcīgs sitiens padevās Kristeram Lūsiņam. Turpinājumā bumba vairākas reizes bīstami tika nogādāta Polijas izlases soda laukumā, sitieniem gan izpaliekot. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām viesiem izdevās pārsvaru dubultot, kad skaists tālsitiens izdevās Lukašam Porebam.

Nākamajā turnīra spēlē Latvijas U-21 izlase 7. septembrī "Daugavas" stadionā Rīgā plkst. 19:15 tiksies ar Vāciju.

Latvijas jaunie futbolisti sacenšas vienā grupā arī ar Ungāriju, Izraēlu un Sanmarīno.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vakantajām vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas 2. vietu ieguvējas play-off stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.