Latvijas U-21 futbola izlase piektdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas cīņā, mača izskaņā spēlējot tikai deviņu spēlētāju sastāvā, nenosargāja uzvaru un izbraukumā nospēlēja 3:3 (1:0) ar Melnkalni.

Šī dueļa laikā Latvija izvirzījās vadībā ar 2:0, kad divus vārtus guva pussargs Jevgēnijs Kazačoks - vispirms viņš izcēlās 17.minūtē, bet pārsvaru dubultot viņam izdevās 52.minūtē. Tiesa, astoņas minūtes vēlāk mājinieki samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, kad to paveica Luka Džordževičs.

Vien divas minūtes pēc tam Latvijas jaunie futbolisti atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad izcēlās Vladislavs Gutkovskis, taču 69.minūtē par pārkāpumu savā soda laukumā otro dzelteno kartīti nopelnīja Endijs Šlampe, tādejādi atstājot viesus mazākumā. Turklāt mirkli vēlāk 11 metru soda sitienu realizēja Džordževičs, gūstot sev un Melnkalnei otros vārtus šajā mačā.

Tikai dažas minūtes vēlāk Latvija zaudēja vēl vienu aizsargu, jo otro brīdinājumu nopelnīja Reinis Flaksis, viesus atstājot vairs tikai deviņu futbolistu sastāvā. Mača izskaņā Melnkalnei piederēja liels pārsvars, un Latvijas izlase uzvaru tomēr nenosargāja, kad piecas minūtes līdz pamatlaika beigām 3:3 panāca Vukans Savičevičs.

Šajā duelī Latvija nopelnīja deviņas dzeltenās kartītes, kamēr pretinieki - vien divas.

Kopumā izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs kandidātu sastāvā iekļāva 21 spēlētāju, kuru vidū bija arī Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Dāvis Ikaunieks no čempiones "Liepāja".

Pēc ilgākas pauzes valstsvienībā atgriezās Itālijas vienības "Grumellese" uzbrucējs Sergejs Vorobjovs, bet komandai nevarēja palīdzēt Antonijs Černomordijs, kurš sestdien spēlē Polijas kluba Poznaņas "Lech" dublieru rindās salauza degunu.

Kā zināms, pirmajā mačā jūnijā Latvija ar 1:2 piekāpās Maltai, bet septembrī ar 0:2 tika zaudēts Beļģijai, kā arī nospēlēts 1:1 ar Čehiju.

Savukārt pirmo uzvaru ciklā Latvijas U-21 izlase guva pagājušajā mēnesī, ar 3:0 izbraukumā pārliecinoši pieveicot Moldovas valstsvienību.

Kvalifikācijas turnīrā stabila apakšgrupas līdere ar deviņiem punktiem četros mačos ir Beļģija, bet astoņi punkti ir Čehijas rēķinā. Melnkalnei piecās spēlēs seši punkti, bet tikpat punktu ir arī Maltai.

Savukārt Latvija ar pieciem punktiem piecās spēlēs ir ceturtā, bet piekto vietu ar četriem punktiem ieņem Moldova.

Kvalifikācijas turnīra otro apli Latvijas U-21 izlase sāks nākamā gada martā, kad viesosies pie Čehijas, bet pēdējās četras spēles risināsies septembrī un oktobrī.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs visu kvalifikācijas apakšgrupu uzvarētāji, savukārt apakšgrupu četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs sacensību izslēgšanas spēļu kārtā, kas norisināsies nākamā gada novembrī. Izslēgšanas spēlēs tiks izveidoti divi spēļu pāri ar mērķi noskaidrot vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2017.gadā ticis paplašināts līdz 12 komandām. Tikmēr Polija kā finālturnīra saimniece kvalificējusies tam automātiski.

Latvijas U-21 izlases kandidātu saraksts pirms spēles ar Melnkalni:

vārtsargi - Vladislavs Kurakins ("Daugavpils"), Dāvis Ošs ("Metta"/Latvijas Universitāte);

aizsargi - Endijs Šlampe, Reinis Flaksis (abi - "Liepāja"), Viktors Litvinskis, Dmitrijs Klimaševičs (abi - "Daugavpils"), Ņikita Bērenfelds ("Skonto"), Ņikita Koļesovs ("Ventspils");

pussargi - Eduards Tīdenbergs, Anastasijs Mordatenko (abi - "Ventspils"), Raivis Jurkovskis, Ilja Šadčins (abi - "Liepāja"), Ingars Sarmis Stuglis ("Metta"/LU), Andrejs Kiriļins ("Jelgava"), Jevgēnijs Kazačoks (Jūrmalas "Spartaks"), Andrejs Cigaņiks (Leverkūzenes "Bayer", Vācija);

uzbrucēji - Vladislavs Gutkovskis ("Skonto"), Dāvis Ikaunieks ("Liepāja"), Sergejs Vorobjovs ("Grumellese", Itālija).