LFF lūdz KNAB izvērtēt Staiceles futbola bāzes bijušo amatpersonu darbību
Foto: F64

Latvijas Futbola federācija (LFF) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar iesniegumu izvērtēt, vai bijušās mācību un treniņu centra (MTC) "Staicele" amatpersonas nav izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, par kuriem paredzēta atbildība Krimināllikumā, informēja LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Portāls "Delfi" informēja, ka decembra sākumā LFF valde lēma apturēt "kredīta piesaistes nodrošinājumu" SIA "Latvijas futbola federācijas mācību un treniņu centrs "Staicele"" ("MTC Staicele") ēdināšanas un rehabilitācijas centra būvniecībai un sadzīves apstākļu uzlabošanai. Šis lēmums bija tikai pirmais solis, lai savestu kārtībā situāciju "MTC Staicele", kas savulaik no LFF puses tika slavēta un cildināta kā "lieliska futbola bāze". Janvārī LFF no amata atstādināja "MTC Staicele" vadītāju un valdes locekli Jāni Bakmani, kā arī paziņoja, ka plāno vērsties pie tiesībsargājošajām institūcijām izvērtēt viņa darbību, pārvaldot tam uzticēto mantu. Savukārt pirms Bakmaņa šos pienākumus pildīja ilggadējs LFF valdes loceklis Vladimirs Žuks.

"Mēs iestājamies par tīru futbolu, par pārskatāmām finanšu plūsmām, par atbildīgi pārvaldītiem federācijas īpašumiem, citiem vārdiem sakot, par godīgu spēli laukumā un ārpus tā," uzsver LFF prezidents.

Tieši tādēļ pēc pērnā gada nogalē veiktajā auditā atklātajām iespējamajām nelikumībām MTC "Staicele" tika pieņemts lēmums ierosināt KNAB veikt pārbaudi par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikumā. Iesniegums KNAB iesniegts 4. februārī.

MTC "Staicele" audita rezultāti atklāja virkni nepilnību un neskaidrību, tostarp pakalpojumu sniegšanu zem to pašizmaksas, kā rezultātā bāze ilgstoši strādājusi ar būtiskiem zaudējumiem, sazarotu nodibinājumu tīklu ar neskaidriem mērķiem, kuriem MTC "Staicele" ir nodevusi vai apņēmusies nodot vairākus savus īpašumus, kuru atgūšana var būt juridiski sarežģīta, kā arī normatīvo aktu prasībām un MTC "Staicele" dalībnieku interesēm neatbilstošu rīcību ar nekustamajiem īpašumiem.

Pēc LFF iniciatīvas veiktais audits bija daļa no LFF valdes īstenotās projektu lietderības izvērtēšanas. Tā ļāva sagatavot daudz kvalitatīvāku 2019. gada LFF budžetu, kurā tika ņemtas vērā visu Latvijas futbola segmentu vajadzības un intereses. Budžets tika apstiprināts 18. janvārī.

Iepriekš ziņots, ka LFF valde saņēmusi iesniegumu par LFF ārkārtas kongresa sasaukšanu, kurā plānots izteikt neuzticību prezidentam Gorkšam. Gorkšs informē, ka no 141 federācijas biedra iesniegumu parakstījuši 20, un saista to ar uzsākto cīņu pret koruptīvām shēmām un netīriem darījumiem.

2009. gadā dibinātās SIA Mācību un treniņu centrs "Staicele" īpašnieki ir Latvijas Futbola federācija ar 77% daļu un Alojas novads ar 23% daļu. Tās pamatkapitāls ir 860 900 eiro.

Source

DELFI Sports

Tags

Futbols Kaspars Gorkšs KNAB Latvijas Futbola federācija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form