"Liepājas" futbolisti trešdien UEFA Jaunatnes līgas pirmās kārtas atbildes spēlē Liepājas stadionā "Daugava" atzina pagājušā gada uzvarētāju "Porto" pārākumu.

"Liepāja" piekāpās titulētajiem pretiniekiem ar 0:3 (0:1).

Divu spēļu summā "Porto" bija pārāka ar 7:2.

Viesu rindās divreiz ar gūtajiem vārtiem izcēlās Alfonsu Souza, vienreiz - Fabiu Veira.

Spēle, portugāļiem veiksmīgi veidojot mākslīgās aizmugures lamatas, noritēja ar viesu pārsvaru, taču daudz bīstamu momentu pie Mārča Mazūra sargātajiem vārtiem nebija. Tomēr "Porto" spēlētājs Souza mača 28.minūtē izvirzīja vadībā Portugāles klubu - 1:0. Souza guva vārtus arī abu komandu pirmajā tikšanās reizē.

Otrajā puslaikā liepājnieki labi aizsargājās, taču 70.minūtē soda laukumā bez pieskatīšanas atstātais Souza pēc piespēles no soda laukuma pretējās malas guva savus otros vārtus spēlē - 2:0. 75.minūtē Souza pārbaudīja liepājnieku vārtu konstrukcijas izturību, bet divas minūtes vēlāk tieši pret viņu soda laukumā noteikumus pārkāpa Roberts Zelmanis, un Veira ne pārāk spēcīgi, bet ļoti precīzi gar labo vārtu stabu nogādāja bumbu vārtos - 3:0 "Porto" labā. 88.minūtē labā sitiena pozīcijā ieslīpi vārtiem nonāca septiņas minūtes iepriekš laukumā nākušais Roberts Meļķis, taču sita nedaudz garām vārtiem.

"Porto" otrajā kārtā novembrī tiksies ar Slovēnijas vienību "Domžale", kas divu maču summā ar 2:0 pārspēja Rumānijas komandu Konstancas "Viitorul".

Liepājnieki UEFA Jaunatnes līgā spēlēja arī aizpērn, kad nepārvarēja pirmo kārtu, toreiz atzīstot Baltkrievijas vienības Soļigorskas "Šahtar" pārākumu.

Pēc divām kārtām Nacionālo čempionu zarā tiks noskaidrotas astoņas komandas, kas kvalificēsies "play-off" kārtai.

UEFA Jaunatnes līgas turnīra izspēli veido sacensības divos zaros - UEFA Čempionu līgas zars, kurā startē to 32 klubu jauniešu komandas, kuri kvalificējušies 2019/2020. gada UEFA Čempionu līgas turnīram, un Nacionālo čempionu zars, kurā startē 32 valstu nacionālo jaunatnes čempionātu uzvarētāji pēc 2018.gada UEFA valstu koeficienta rādītājiem.

Sacensībās var piedalīties futbolisti, kuri dzimuši, sākot no 2001.gada 1.janvāra, tomēr sastāvā var būt līdz pieciem futbolistiem, kuri dzimuši laikā no 2000.gada 1.janvāra līdz 2000.gada 31.decembrim.

Nacionālo čempionu zara izspēle notiks divās kārtās - vispirms 32 komandas sadalītas 16 pāros, kur aizvadīs pa vienai spēlei savā laukumā un izbraukumā, uzvarētājai divu spēļu summā iekļūstot otrajā kārtā. Tajā pēc identiskas sistēmas tiks noskaidrotas astoņas komandas, kas kvalificēsies "play-off" kārtai un pievienosies astoņu UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu otro vietu ieguvējiem. Šīs 16 komandas tiks sadalītas astoņos pāros un vienā mačā sadalīs ceļazīmes uz astotdaļfinālu, kur šīs vienības jau gaidīs UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu uzvarētāji. Turpinājumā astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā uzvarētāji tiks noskaidroti vienā spēlē.