Lietuvas futbola komanda Marijampoles "Sūduva" trešdien iekļuva UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtā, kas ir pēdējais posms pirms grupu turnīra.

"Sūduva" kvalifikācijas trešās kārtas atbildes spēlē viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar pāra favorīti "Sion" no Šveices, kuru septiņas sezonas pārstāvēja Latvijas valstsvienības pamatvārtsargs Andris Vaņins. Marijampoles klubs divu spēļu summā triumfēja ar 4:1, jo pirms nedēļas Lietuvā Šveices klubs tika sagrauts ar 3:0.

Mača rezultātu otrā puslaika desmitajā minūtē atklāja "Sion" senegāliešu uzbrucējs Musa Konate, kurš meistarīgi pārcēla bumbu pāri Lietuvas komandas vārtsargam. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām lietuviešu uzbrucējs Robers Vezevičs, veicot neatlaidīgu reidu, ielauzās soda laukumā un panāca neizšķirtu.

"Sūduva" savus pretiniekus "play-off" kārtā uzzinās piektdien, kad norisināsies izloze.

Marijampoles klubs otrajā kārtā divu spēļu summā ar 2:1 uzvarēja Latvijas komandu "Liepāju", bet vēl pirms tam ar tādu pašu rezultātu negaidīti izslēdza Baltkrievijas komandu Soļigorskas "Šahtar".

Vēl trešdien Austrijas klubs Vīnes "Austria" viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja Kipras vienību Limasolas AEL, ar tādu pašu rezultātu uzvarot divu spēļu summā.

Ceturtdien trešās kārtas atbildes spēles aizvadīs Latvijas izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Polijas kausa ieguvēja Gdiņas "Arka", kā arī vēl viena šīs valsts komanda Poznaņas "Lech", kuras rindās spēlē uzbrucējs Deniss Rakels. "Arka" pagājušajā nedēļā pirmajā mačā savā laukumā ar 3:2 pārspēja Dānijas vienību Herningas "Midtjylland", kamēr "Lech" viesos nospēlēja 0:0 ar Nīderlandes komandu "Utrecht".

UEFA Eiropas līgas "play-off" kārtu, kurā noskaidrosies grupu turnīra dalībnieces, sasniegs uzvarētāja divu spēļu summā.

Vieta grupu turnīrā jau garantēta uzbrucēja Artjoma Rudņeva pārstāvētajai Vācijas bundeslīgas komandai "Koln", kas iepriekšējā sezonā vietējā čempionātā izcīnīja augsto piekto vietu.