UEFA Eiropas līgas ceturtajā kārtā ceturtdien pārliecinošas uzvaras svinēja Lionas "Olympique" un "Napoli".

A grupā "Olympique" mājās ar 3:0 (0:0) pieveica Prāgas "Sparta".

61. un 63.minūtē vārtus guva Islams Slimani, bet mača kompensācijas laika otrajā minūtē - Karls Toko Ekambi.

Otrā grupas spēlē Dānijas klubs "Brondby" spēlēja 1:1 (1:0) ar Glāzgovas "Rangers".

Abus vārtus guva viesi. 45.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Leons Baloguns, bet izlīdzinājumu Skotijas klubs panāca 77.minūtē pēc Janisa Hadži sitiena.

Pēc četrām spēlēm Lionas klubs ar 12 punktiem jau nodrošinājis uzvaru grupā un vietu astotdaļfinālā. Pa četriem punktiem ir "Sparta" un "Rangers", bet divi punkti - "Brondby".

C grupā "Napoli" graujošu uzvaru izcīnīja viesos, ar 4:1 (0:1) pieveicot Varšavas "Legia".

Desmitajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Mahirs Emreli, taču otrajā puslaikā viesi atbildēja ar četriem "goliem". 51.minūtē rezultātu ar 11 metru soda sitienu izlīdzināja polis Pjotrs Zelinskis, bet vēl trīs vārtus mača nogalē guva Drīss Mertenss ar 11 metru sitienu, Irvings Losano un Adams Unā.

Lesteras "City" otrā cīņā spēlēja neizšķirti ar Maskavas "Spartak" - 1:1 (0:0).

Uz Viktora Mozesa raidījumu 51.minūtē mājinieki septiņas minūtes vēlāk atbildēja ar Deniela Amarteja "golu".

75.minūtē mājinieki varēja izraut uzvaru, taču Džeimijam Vardijam neizdevās realizēt 11 metru soda sitienu.

Visas komandas turnīra tabulā atrodas triju punktu robežās. "Napoli" ir septiņi, "Legia" - seši, "City" - pieci un "Spartak" - četri punkti.

D grupā uzvaru viesos svinēja Frankfurtes "Eintracht", kas pieveica Pirejas "Olympiakos" ar 2:1 (1:1).

Arī šeit mājinieki pirmie guva vārtus, 12.minūtē izceļoties Jusefam Elarabi, bet viesi piecas minūtes vēlāk atbildēja ar Daiči Kamadas precīzu raidījumu un Jensa Heuges "golu" mača kompensācijas laika otrajā minūtē.

"Antwerp" mājās piekāpās Stambulas "Fenerbahce" ar 0:3 (0:3).

Jau 29.minūtē pēc Hakana Jandasa, Maksa Meiera un Mergima Berišas raidījumiem rezultāts bija 3:0 viesu labā.

"Eintracht" ir desmit, "Olympiakos" seši, "Fenerbahce" pieci un "Antwerp" viens punkts.

F grupā Portugāles "Braga" ar 4:2 (3:1)pārspēja Razgradas "Ludogorets" no Bulgārijas.

Als Musrati 25.minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā, bet astoņas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Piers Sotiriu. Tomēr 37. un 40.minūtē attiecīgi Jurijs Medeirošs un Galenu panāca 3:1 mājinieku labā.

73.minūtē Mario Gonsaless panāca 4:1, bet 79.minūtē Igors Plastuns vienus vārtus atspēlēja.

Otrā grupas spēlē Belgradas "Crvena zvezda" savā laukumā ar 0:1 (0:0) zaudēja "Midtjylland" no Dānijas.

Mājiniekiem sarkano kartīti mača 17.minūtē nopelnīja Milošs Degeneks, bet mača kompensācijas laika ceturtajā minūtē pēc otrās dzeltenās kartītes mačā - arī Marko Gobeljičs.

Arī vārtus iesita mājinieki, taču 56.minūtē Žuleors Kanga to izdarīja, raidot bumbu savos vārtos.

Turnīra tabulā deviņi punkti ir "Braga", septiņi - "Crvena zvezda", pieci - "Midtjylland" un viens punkts - "Ludogorets".

G grupā Leverkūzenes "Bayer" ar 4:0 (1:0) sakāva Seviljas "Real Betis".

Divus vārtus Vācijas komandas labā guva Musa Diabi, pa vieniem - Florians Vircs un Nadīms Amiri - abi no Diabi piespēlēm.

Otrā spēlē Budapeštas "Ferencvaros" ar 2:3 (1:2) piekāpās Glāzgovas "Celtic".

Pēc Kjogo Furukaši trešajā minūtē gūtajiem vārtiem Ungārijas klubs atspēlējās, 11.minūtē rezultatīvam esot Oleksandram Zubkovam. Tomēr uz Žotas un Liela Abadas "goliem" mājinieki spēja atbildēt vien ar Mirto Uzuni rezultatīvu sitienu.

"Bayer" ir desmit, "Real Betis" septiņi, "Celtic" seši punkti, un tikai "Ferencvaros", kas ir bez punktiem, ir zaudējis iespēju iekļūt "play-off".

E grupā Stambulas "Galatasaray" ar Maskavas "Lokomotiv" spēlēja 1:1 (1:0), bet Marseļas "Olympique" vienojās par neizšķirtu ar Romas "Lazio" - 2:2 (1:1).

Marseļā mājinieki ar Arkadiuša Milika izpildīto 11 metru soda sitienu 33.minūtē izvirzījās vadībā.

Puslaika kompensācijas laika septītajā minūtē izlīdzinājumu panāca

Felipe Andersons, bet vadībā "Lazio" 49.minūtē izvirzīja Čiro Immobile.

Uzvarēt Romas klubam nebija lemts, jo 82.minūtē izlīdzinājumu panāca Dimitri Pajē.

Turnīra tabulā "Galatasaray" ir astoņi, "Lazio" - pieci, "Olympique" - četri un "Lokomotiv" - divi punkti.

H grupā "Genk" no Beļģijas vienojās par neizšķirtu ar Vesthemas "United" no Anglijas - 2:2 (1:0), bet Zagrebas "Dinamo" mājās pieveica Vīnes "Rapid" ar 3:1 (2:1).

Vadībā ar desmit punktiem ir "United". Seši punkti ir "Dinamo", četri - "Genk", trīs - "Rapid".

Savukārt B grupā tika fiksēti pat divi neizšķirti. "Monaco" mājās nespēja uzlauzt Eindhovenas PSV aizsardzību - 0:0, bet Sansevastjanas "Real Sociedad" savā laukumā nespēja pieveikt Grācas "Sturm" 1:1 (0:1).

Turnīra tabulā ar astoņiem punktiem vadībā ir "Monaco", seši punkti ir "Real Sociedad", pieci - PSV un viens punkts - "Sturm".

UEFA Eiropas līgā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Grupu uzvarētājas iekļūs uzreiz izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, "play-off" no pirmās kārtas sāks otro vietu ieguvējas, kuras spēkosies ar UEFA Čempionu līgas grupās trešo pozīciju ieņēmušajām vienībām, bet trešās pozīcijas īpašniecēm sezona turpināsies UEFA Eiropas Konferences līgā.

Iepriekšējā sezonā uzvaru UEFA Eiropas līgā izcīnīja "Villareal", kas finālā Gdaņskā pēcspēles sitienos pieveica Mančestras "United".

Šīs sezonas fināls norisināsies Seviljā, Spānijā.