UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfinālu mačos uzvaras trešdien izcīnīja Anglijas klubs "Liverpool" un "Barcelona" no Spānijas, kas pārspēja attiecīgi citu angļu vienību Mančestras "City" un "AS Roma" no Itālijas.

"Liverpool" savās mājās izcīnīja pārliecinošu uzvaru 3:0 (3:0) pār premjerlīgas līderi Mančestras "City", vārtus gūstot Mohamedam Salāham, Aleksam Oksleidam-Čemberleinam un Sadio Manē.

Savukārt Barselonas vienība savā laukumā ar 4:1 (1:0) uzveica "AS Roma". Romas vienības futbolisti Daniele de Rosi un Kosts Manols šajā mačā bumbu pamanījās raidīt savos vārtos.

Abos pāros atbildes mačus aizvadīs 10.aprīlī.

Liverpūles komanda jau 12.minūtē izvirzījās vadībā, kad bumba pretinieku vārtu priekšā atlēca pie Salāha, ēģiptietim savu iespēju neizšķērdējot. Salāhs tādējādi guva jau savus 38.vārtus šajā sezonā, visos turnīros kopā ņemot.

Šīs sezonas Anglijas premjerlīgas galvenā titula pretendente no Mančestras saņēma vēl vienu negaidītu triecienu, jo 21.minūtē, atrodoties ārpus soda laukuma, spēcīgu sitienu izpildīja Oksleids-Čemberleins, kurš bumbu precīzi raidīja stūrī un panāca jau 2:0.

Tomēr Liverpūle negrasījās apstāties un iesita arī trešos vārtus, kad pēc Salāha centrējuma bumbu vārtos ar galvu raidīja Manē. Mančestras "City" lūkoja atbildēt, taču veltīgi, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar pārliecinošu Liverpūles vienības pārsvaru.

Otrajā puslaikā Liverpūles komandas rindās savainojumā iedzīvojās tās līderis Salāhs, kura vietā nāca centra pussargs Džeordžinio Veinaldums. Mājinieki tādējādi izmainīja taktisko zīmējumu, savukārt "City" otrajā puslaikā uzbruka vairāk.

Spēle atlikušajās minūtēs kļuva agresīvāka, taču rezultāts palika nemainīgs, Liverpūles komandai izcīnot pārliecinošu uzvaru pirmajā cīņā.

Liverpūles vienībai pirmajā ceturtdaļfināla spēlē nevarēja palīdzēt savainojumus guvušie Edams Lalana, Emre Džans un Žoels Matips. Savukārt "City" bija jāiztiek bez uzbrukuma līdera Serhio Agvero, kuram arī ir trauma.

Pirms spēles Liverpūles un Mančestras komandu fanu starpā izcēlās nekārtības. "Liverpool" līdzjutēji aptuveni stundu pirms mača sākuma ar petardēm apmētāja "City" autobusu. Rezultātā Liverpūles vienības fani sabojāja pretinieku vienībai piederošo autobusu.

Savukārt "Liverpool" galvenais treneris Jirgens Klops neslēpa sašutumu, sakot, ka nesaprot šādu līdzjutēju rīcību.

"Liverpool" un "City" komandām šī bija pirmā tikšanās UEFA klubu turnīros. Citu sacensību ietvaros pēdējās astoņās spēlēs piecas uzvaras iekrāja Liverpūles futbolisti. Mančestras vienība Čempionu līgas ceturtdaļfinālu savukārt sasniedza otro reizi vēsturē, kamēr "Liverpool" šajā turnīra fāzē spēlē pirmo reizi deviņu gadu laikā.

Abas komandas ir rezultatīvākās Anglijas premjerlīgā. Mančestras "City" straujiem soļiem tuvojas savam piektajam Anglijas čempiones titulam, kamēr "Liverpool" ieņem trešo pozīciju.

Premjerlīgas rezultatīvākais spēlētājs šobrīd ir "Liverpool" uzbrukuma līderis Mohameds Salāhs, kurš pēdējās 16 spēlēs guvis 18 vārtus. Savukārt Čempionu līgā ēģiptietis šosezon guvis septiņus vārtus.

Astotdaļfinālā "Liverpool" divu spēļu summā ar 5:0 sagrāva Portugāles klubu "Porto", kamēr "City" ar 5:2 apspēlēja Šveices čempioni "Basel".

Paralēlajā mačā "Barcelona" spēkojās pret Itālijas komandu "AS Roma". Mājinieki pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā, kad neveiksmīgi bumbu savos vārtos sita Daniele de Rosi. Savukārt pirmajā puslaikā pa vārtu konstrukciju bumbu sita Ivans Rakitičs.

Otrajā spēles nogrieznī Romas vienība vēlreiz raidīja bumbu savos vārtos. Šoreiz tā ielidoja tīklā pēc Kosta Manola pieskāriena un rezultāts kļuva 2:0 "Barcelona" labā. Nedaudz vēlāk Luiss Svaress izpildīja sitienu pa vārtiem, bumbu atsitot Alisonam, taču atlēkušo bumbu vārtos raidīja Žerārs Pikē.

"Roma" atguva vienus vārtus, kad no tuvas distances bumbu tīklā sita bosnietis Edins Džeko, tomēr vēlāk veiklākais pretinieku soda laukumā bija Svaress, kurš kritienā guva ceturtos Barselonas komandas vārtus.

Barselonas vienības sastāvā netika pieteikts brazīlietis Filipe Koutinju, kurš šosezon UEFA Čempionu līgā spēlēt nedrīkst, jo 2017./18. gada sezonā jau aizvadījis Eirokausu mačus sava bijušā kluba "Liverpool" rindās. Savukārt "Roma" bija jāiztiek bez savainotā vidējās līnijas līdera Radžas Naingolana.

"Barcelona" UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā spēlē 11.sezonu pēc kārtas. Savukārt "AS Roma" šajā turnīra fāzē atgriezusies pēc desmit gadu pārtraukuma. Abas komandas savā starpā spēkojās arī 2015./2016.gada sezonas grupu turnīrā, kur vispirms nospēlēja neizšķirti 1:1, bet pēc tam "Barcelona" guva graujošu uzvaru ar 6:1.

"Barcelona" jau 13 mačus pēc kārtas savā laukumā nav zaudējusi nevienam A sērijas klubam. Barselonas kluba spožākā zvaigzne Lionels Mesi 19 mačos pret Itālijas vienībām ir guvis 12 vārtus.

Mesi astotdaļfināla atbildes spēlē guva savus simtos vārtus UEFA Čempionu līgā. Tiesa, par 19 gūtiem vārtiem vairāk ir Madrides "Real" portugāļu superzvaigznei Krištianu Ronaldu.

"Barcelona" šobrīd ir drošā vadībā Spānijas čempionātā, kamēr "AS Roma" Itālijā ieņem trešo vietu.

Astotdaļfinālā "Barcelona" divu maču summā ar 4:1 pārspēja Anglijas čempioni Londonas "Chelsea", bet "AS Roma" cīnījās neizšķirti ar Ukrainas klubu Doņeckas "Šahtar", nākamajā kārtā iekļūstot pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien pirmajās ceturtdaļfināla spēles Madrides "Real" izbraukumā ar 3:0 pārspēja Turīnas "Juventus", bet Minhenes "Bayern" viesos ar 2:1 pieveica "Sevilla" vienību.

Komandas, kas uzvarēs divu spēļu summā, iekļūs pusfinālā, kas notiks aprīļa un maija vidū, savukārt turnīra fināls 26.maijā paredzēts Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides "Real", kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas "Juventus".