Anglijas premjerlīgas klubs Londonas "Chelsea" sestdien Portu triumfēja Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgas turnīrā, pie trofejas tiekot otro reizi vēsturē.

Titulcīņā londonieši ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja citu angļu vienību Mančestras "City".

Pirmais puslaiks aizritēja spraigā cīņā, kurā abām komandām bija iespējas raidīt bumbu mērķī un "Chelsea" savu izdevību izmantoja. Spēles 42.minūtē Meisons Mounts ar piespēli izvirzīja Kaju Hāvercu uzbrukuma smailē, vācietim apspēlējot pretinieku vārtsargu Edersonu un raidot bumbu mērķī - 1:0.

Tomasa Tuhela vadītajā vienībā jau pirmajā puslaikā vajadzēja veikt maiņu, jo savainojuma dēļ cīņu nevarēja turpināt centra aizsargs Tjagu Silva. Otrā puslaika otrajā desmitminūtē triecienu saņēma pretinieki jo pēc sadursmes ar Antonio Rīdigeru spēli nevarēja turpināt Kevins de Brujne.

Londonas futbolisti turpināja veiksmīgi aizsargāties, turklāt 73.minūtē paši varēja dubultot pārsvaru, taču Kristiana Pulisiča sistā bumba tikai nedaudz lidoja garām vārtiem. Mančestras komanda puslaika beigās un kompensācijas laikā izdarīja spiedienu uz "Chelsea" vārtos, tomēr nesalauza pretinieku aizsardzību un uzdevumu augstumos bija vārtsargs Eduārs Mendī.

Pieliktā laika pēdējā minūtē "City" varēja izraut neizšķirtu, taču Rijāda Mahreza sistā bumba lidoja mazliet pāri vārtu stūrim.

Čempionu līgas finālmaču klātienē varēja vērot 16 500 skatītāju.

Bija paredzēts, ka 66.Čempionu līgas sezonas fināla spēle notiks Stambulā, tomēr Covid-19 dēļ noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ tā pārcelta uz Portu.

Mančestras "City" par čempiona titulu cīnījās pirmo reizi, bet "Chelsea" uzvaras laurus iepriekš plūca 2012.gadā. 2008.gadā, kad pirmo reizi par UEFA Čempionu līgas trofeju cīnījās divi Anglijas klubi, finālspēlē Londonas komanda piekāpās Mančestras "United".

"City" šajā sezonā ieguvusi Anglijas premjerlīgas čempiona titulu, kā arī uzvarējusi 11 Čempionu līgas spēlēs. Uzvarot finālā, Mančestras komanda būtu atkārtojusi 2001./2002.gada sezonas Madrides "Real" rekordu ar 12 uzvarētām spēlēm vienas sezonas laikā.

Tomēr savstarpējās spēlēs kopš aprīļa vidus Mančestras "City" divas reizes ir zaudējusi "Chelsea".

Abas iepriekšējās reizes, kad "Chelsea" spēlēja Čempionu līgas finālā, uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles sitienu sērijā.

UEFA Čempionu līgas pusfinālā divu spēļu summā Mančestras "City" ar 4:1 uzvarēja Parīzes "Saint-Germain", bet "Chelsea" ar 3:1 pārspēja Madrides "Real".

Pagājušajā sezonā Lisabonā notika neliels turnīrs, kura beigās bez skatītāju klātbūtnes Minhenes "Bayern" finālspēlē uzvarēja Parīzes "Saint-Germain".