Spānijas grands Madrides "Real" un Vācijas vienība "VfL Wolfsburg" otrdien kā pirmās sasniedza UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfinālu.

Astotdaļfināla atbildes spēlē "Real" savu skatītāju priekšā ar 2:0 (0:0) apspēlēja Itālijas klubu "AS Roma", divu spēļu summā uzvarot ar 4:0. Madrides klubs UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā iekļuvis jau sesto gadu pēc kārtas.

Tikmēr Vācijas vicečempione "VfL Wolfsburg" ar 1:0 (0:0) savā laukumā apspēlēja Beļģijas čempioni "Gent", divu spēļu summā uzvarot ar 4:2.

Madridē notikušajā mačā jau pirmajā spēles puslaikā abām komandām bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, taču cīņas rezultāts tā arī netika atklāts. Otro puslaiku viesi iesāka apņēmīgi, nepilnu desmit minūšu laikā vairākas reizes apdraudot "Real" vārtu drošību, tomēr pārspēt Kostarikas izlases vārtsargu Keiloru Navasu viņiem neizdevās.

Turpretī mājinieki puslaika vidū salauza Beļģijas čempiones pretestību, četru minūšu laikā gūstot divus vārtus. Vispirms spēles 64.minūtē turnīra labākais snaiperis Krištianu Ronaldu pēc uz maiņu nākušā pussarga Lukasa piespēles vārtsarga laukumā panāca 1:0, bet vēlāk jau pats portugālis asistēja Hamesa Rodrigesa vārtu guvumā, kad kolumbietis pēc ātra pretuzbrukuma raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī.

Ronaldu UEFA Čempionu līgā ar 13 precīziem sitieniem pārliecinoši ir labākais snaiperis, kaut arī piedalījies vien astoņos mačos.

Zīmīgi, ka "AS Roma" sasniedza astotdaļfinālu par spīti tam, ka UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā sešos mačos izdevās izcīnīt tikai vienu uzvaru.

Tikmēr otrā astotdaļfināla atbildes spēlē lielisku sniegumu demonstrēja "Gent" vārtsargs Macs Zēls, kurš vairākas reizes viesus glāba no vārtu zaudējuma, tomēr 16 minūtes pirms pamatlaika beigām bija spiests kapitulēt.

Vārtu guvumu mājiniekiem nokārtoja Juliāns Drakslers, kurš gar gala līniju ielauzās soda laukumā un piespēlēja bumbu vārtu priekšā esošajam Andrē Širlem. Vācu pussargs izdarīja spēcīgu sitienu vārtos, ko Zēls nespēja apturēt.

Šīs abas komandas pirmo reizi spēlēja UEFA Čempionu līgas izslēgšanas mačos, bet Volfsburgas komanda tagad jau iekļuvusi ceturtdaļfinālā.

Trešdien notiks vēl divas astotdaļfināla atbildes spēles 0 Francijas čempione Parīzes "Saint-Germain" izbraukumā spēlēs pret Anglijas čempioni Londonas "Chelsea", ko pirmajā cīņā izdevās uzvarēt ar 2:1, savukārt Portugāles vienība Lisabonas "Benfica", pēc uzvaras ar 1:0 pirmajā spēlē, atbildes mačā viesosies pie Krievijas kluba Sanktpēterburgas "Zeņit".

Nākamnedēļ risināsies atlikušie izslēgšanas spēļu pirmās kārtas atbildes mači. Spānijas komanda Madrides "Atletico" savā laukumā uzņems Eindhovenas PSV no Nīderlandes, ar kuru pirmā cīņa spēlēja neizšķirti 0:0. Tikmēr Anglijas komanda Mančestras "City" mājās spēlēs pret Ukrainas vienību Kijevas 'Dinamo", kuru pirmajā mačā izdevās uzvarēt ar 3:1. Vēl turnīra čempione "Barcelona" mājās spēlēs pret Anglijas klubu Londonas "Arsenal", kas pirmajā mačā tika pārspēts ar 2:0, bet Vācijas vienība Minhenes "Bayern" savu skatītāju priekšā cīnīsies pret Itālijas komandu Turīnas "Juventus", ar kuru pirmā spēle noslēdzās neizšķirti 2:2.

UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs, izņemot finālu, uzvarētājs tiek noskaidroti divu spēļu summā.

Čempionu līgas fināls 28.maijā norisināsies "San Siro" stadionā Milānā.

Pērn par UEFA Čempionu līgas titula ieguvēju kļuva "Barcelona", kas finālā ar 3:1 pieveica "Juventus".