LETA. Pašreizējā Anglijas premjerlīgas futbola čempionāta līdervienība Mančestras "United" otrdien spēja iekļūt UEFA Čempionu līgas turnīra pusfinālā.

Otrdien notikušajā atbildes spēlē "United" komanda ar rezultātu 2:1 (1:0) savā laukumā pieveica pagājušās sezonas Anglijas čempionvienību Londonas "Chelsea".

Abu komandu pirmā cīņa Londonā noslēdzās ar viesu uzvaru ar 1:0, tādējādi uzvaru divu spēļu summā ar rezultātu 3:1 svinēja "United" futbolisti.

Atbildes cīņā laukuma saimniekus spēles 43.minūtē vadībā izvirzīja meksikāņu uzbrucējs Havjers Ernandess, bet 76.minūtē Kotdivuāras izlases zvaigzne Didjē Drogbā izlīdzināja rezultātu. Tomēr uzreiz pēc tam ar precīzu sitienu izcēlās "United" komandas Dienvidkorejas pussargs Parks Džisuns, panākot mača galīgo rezultātu.

Spēles 70.minūtē otro brīdinājumu šajā mačā saņēma "Chelsea" brazīliešu pussargs Ramirešs, atstājot savu komandu mazākumā.

Tikmēr otrā otrdienas spēlē iepriekšējo divu sezonu Spānijas čempionvienība "Barcelona" izbraukumā ar rezultātu 1:0 (1:0) pieveica Ukrainas klubu Doņeckas "Šahtar", nosargājot abu vienību pirmajā savstarpējā spēlē iekrāto pārliecinošo pārsvaru un divu spēļu summā triumfējot ar rezultātu 6:1.

Atbildes mačā vienīgos vārtus pirmā puslaika izskaņā guva argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi.

Atgādinām, citās ceturtdaļfināla pirmajās spēles titulētais Spānijas klubs Madrides "Real" savā laukumā ar 4:0 pieveica Anglijas vienības Totenhemas "Hotspur" futbolistus, bet Vācijas klubs Gelzenkirhenes "Schalke 04" viesos negaidīti pārliecinoši ar 5:2 apspēlēja pašreizējo turnīra čempionvienību Milānas "Inter" no Itālijas.

Šo dueļu atbildes mači notiks trešdien.

Pusfinālā "United" tiksies ar "Inter" un "Schalke 04" pāra spēcīgāko komandu, kamēr "Barcelona" spēkosies ar "Real" un "Hotspur" pāra uzvarētājiem.

Pusfināla pirmās spēles notiks 26. un 27.aprīlī, bet atbildes mači risināsies 3. un 4.maijā.

Šīs sezonas Čempionu līgas fināls notiks Vemblija stadionā Londonā 28.maijā.