Lionels Mesi svētdien guva savus 80. vārtus Argentīnas futbola izlasē, palīdzot valstsvienībai svinēt uzvaru 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas mačā.

Argentīnas futbolisti Buenosairesā ar rezultātu 3:0 (2:0) pārspēja Urugvaju.

Mesi vārtus guva 38. minūtē, kad veica piespēli pa gaisu soda laukumā. Nevienam no futbolistiem neaizsniedzoties līdz bumbai, tā nonāca vārtos un rezultāts kļuva 1:0 Argentīnas labā. Sešas minūtes vēlāk Rodrigo de Pauls no apmēram desmit metriem panāca 2:0.

Otrajā puslaikā, 62. minūtē, argentīnieši izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un Lautaro Martiness netraucēts ieraidīja trešo bumbu viesu "cietoksnī".

Lielu ieguldījumu uzvarā deva vārtsargs Emiliāno Martiness, kurš neitralizēja vairākus pretinieku futbolistu, tajā skaitā Luisa Svaresa, bīstamus sitienus.

Urugvajas izlase Argentīnu nav uzvarējusi kopš 2013. gada, argentīniešiem pēdējo sešu spēļu laikā četras reizes triumfējot, bet divas reizes abām izlasēm spēlējot neizšķirti.

Tikmēr Brazīlijai pārtrūka deviņu uzvaru sērija Pasaules kausa kvalifikācijas mačos, kuros tā šajā sērijā bija guvusi 22 vārtus. Brazīlija viesos spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Kolumbiju.

Vēl Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) zonā Čīle mājās ar 2:0 (0:0) pieveica Paragvaju. Čīlieši abus vārtus guva otrajā puslaikā četru minūšu laikā, kad izcēlās Bens Breretons un Maurisio Isla.

CONMEBOL zonā Brazīlija un Argentīna aizvadījušas pa desmit spēlēm, iekrājot attiecīgi 28 un 22 punktus. Pārējās izlases nospēlējušas pa 11 mačiem – Ekvadorai un Urugvajai ir pa 16 punktiem, Kolumbija iekrājusi 15 punktus, Paragvajai ir 12 punkti, Peru 11, Čīlei desmit, Bolīvijai deviņi un Venecuēlai septiņi.

Pirmās četras izlases nodrošinās vietu finālturnīrā, bet piektajai komandai būs iespēja cīnīties "play-off" kārtā.