Rīgas Olimpiskajā sporta centrā ceturtdien sākās UEFA Futzāla kausa pamatkārtas turnīrs ar četru komandu piedalīšanos. Latvijas čempioni FK "Nikars" sacensības sāka ar smagā cīņā minūti un astoņas sekundes līdz spēles beigu signālam izrautu neizšķirtu pret Baltkrievijas MFK "Viten" – 3:3. Tas pēc pirmās dienas ļauj ieņemt dalītu otro vietu.

Mačs "Nikars" komandai iesākās patiesi labvēlīgi - jau 40.sekundē pēc savlaicīgas piespēles rezultātu atklāja Ze Maria. Un arī kopumā pirmajās piecās minūtēs labāk izskatījās mūsu vienība. Taču sestajā minūtē Orlando Duarte padotos piemeklēja vājuma brīdis, un pretinieki ne vien panāca izlīdzinājumu, bet pēc 26 sekundēm arī izvirzījās vadībā.

Šāds rezultāts noturējās līdz pat otrā puslaika piektajai minūtei, kad mūsu vienībai talkā nāca arī veiksme - pēc vairākiem rikošetiem Sergejs Krikuns ievirzīja bumbu savos vārtos - 2:2.

31.minūtē Staņislavs Ļemeška atkal vadībā izvirzīja baltkrievu komandu. Uzreiz pēc tam FK "Nikars" vārtsarga Aigara Bondara vietā laukumā devās piektais laukuma spēlētājs (Ze Maria). Uz brīdi pretinieki samulsa, taču pēc "Viten" galvenā trenera Jurija Poklada pieprasītā minūtes pārtraukuma sakārtoja savas rindas, un ilgu laiku mūsu komandai nekādi neizdevās tikt labā sitiena pozīcijā.

Izlīdzinājums - 3:3 - tika panākts vien minūti un astoņas sekundes līdz mača beigām, kad komandas kapteiņa Vadima Ļašenko teicamu piespēli vārtu guvumā pārvērta Žardels.

Neizšķirts krietni vien var apgrūtināt iekļūšanu nākamajā kārtā.

Turnīra atklāšanas mačā laukumā tikās Bratislavas "Slov-Matic" un "Hamburg Panthers". Nopietna spēkošanās gan izpalika - slovāku klubs jau septītajā minūtē ieguva trīs vārtu pārsvaru, bet beigu beigās savus oponentus sagrāva ar rezultātu 14:1. Jāpiebilst, ka Hamburgas komanda gan ir izteikti amatieri, kas ikdienā strādā pamatdarbā, līdz ar to šāds iznākums par lielu pārsteigumu nav uzskatāms.

Ar "hat-trick" uzvarētāju labā izcēlās Dušans Rafajs, bet pa diviem vārtiem guva Tomaš Drahovskis un Peters Halko. Savukārt zaudētājiem vienīgais panākums Kristofera Mārta rēķinā.

Vakara spēlē tikās FK "Nikars" un Vitebskas MFK "Viten".

Atgādinājums medijiem: pēcspēles preses konferences notiek Olimpiskā sporta centra otrā stāva konferenču zālē.