Debiju UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā piedzīvojusi pērnā gada "Optibet" Latvijas futbola virslīgas čempione "Riga FC", kas izbraukumā Dandolkā spēja nospēlēt neizšķirti 0:0 (0:0) pret Īrijas premjerlīgas čempionvienību "Dundalk FC".

Lai gan starptautiskajos turnīros Latvijas virslīgas klubiem nav jāievēro ārzemju spēlētāju limits, spēli "Riga" uzsāka tieši ar vietējā čempionātā pieļaujamo piecu leģionāru skaitu. Uz rezervistu soliņa gan palika viens no komandas līderiem Deniss Rakels, kurš pēdējā kluba spēlē 4. jūlijā nospēlēja 90 minūtes pret "Valmiera Glass"/ViA vienību.

Jau spēles ceturtajā minūtē bīstamu sitienu izpildīja mājinieku futbolists Maikls Dafijs, kura tālsitiens aizspurdza garām vārtu tālajam stūrim. Divus bīstamus sitienus pēc kārtas veica arī Dandolkas kluba futbolists Šons Hors, kurš vispirms pēc stūra sitiena raidīja ar galvu bumbu pāri vārtiem, bet pēc tam veica sitienu no tuvas distances pēc pagrieziena.

Latvijas komanda gan spēja pašaizliedzīgi un kompakti aizstāvēties, kā arī ik pa laikam veidot bīstamus pretuzbrukumus. Tikai viens viesu sitiens pirmajā puslaikā sasniedza vārtsargu Geriju Rodžersu. Spēles 31. minūtē Oļegs Laizāns izpildīja viltīgu sitienu no kādiem 30 metriem, ko Rodžersam kritienā nācās novirzīt garām vārtiem.

Otrā puslaika pirmā iespēja bija rīdziniekiem, ukrainim Romānam Debelko izpildot sitienu tālajā vārtu stūrī. Vēlreiz uzdevuma augstumos bija Rodžerss. Bīstamākā Dandolkas kluba atbilde pienāca 62. minūtē, kad Džeimijs Makgrāts apspēlēja Antoniju Černomordiju un nonāca vienatnē pret Robertu Ozolu. Makgrāts gan sitienu izpildīja tieši virsū Ozolam.

Tuvojoties spēles noslēgumam, mājinieku pozicionālais pārsvars pieauga, tomēr Rīgas komandas aizsargi spēja laikus novērst vairākas vārtu gūšanas iespējas sava cietokšņa tuvumā.

Vienā no Latvijas komandas pretuzbrukumiem mazliet garām vārtiem sita Žoels Bopesū, bet 78. minūtē laukumā nākušais Deniss Rakels deva papildu dzirksteli "Riga" vienības uzbrukumiem.

Spēles 84. minūtē pēc Ozola izsistas bumbas lieliskā pozīcijā nonāca Dafijs, kurš bumbu sita garām vārtiem.

Pēdējā mača iespēja pienācās "Riga" vienībai, kad tā pieliktā laika pēdējā minūtē varēja izpildīt soda sitienu no soda laukuma robežas. Rakela raidītā bumba norībināja vārtu konstrukciju, taču sitiens bija trāpījis vārtiem no ārpuses.

Komandu atbildes spēle norisināsies nākamtrešdien, 17. jūlijā, kad "Riga FC" pulksten 19.30 viesus no Īrijas uzņems "Skonto" stadionā. Uzvarētāja divu spēļu summā otrajā kārtā tiksies ar Albānijas klubu Tirānas "Partizani" vai Agdamas "Qarabag" no Azerbaidžānas.

Savukārt zaudētāja izkritīs uz UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra čempionu zaru, kur tai pretī stāsies Čempionu līgas kvalifikācijas pāra Borisovas BATE un Glivices "Piast" zaudētājs. Baltkrievijas klubs trešdien mājās spēlē spēja atspēlēt poļu gūto vadību, BATE otrajā puslaikā panākot 1:1.

Ceturtdien dalību Eirokausos uzsāks trīs Latvijas klubi, kuriem paredzētas Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas pirmās spēles. Futbola klubs "Ventspils" pulksten 17.45 uzņems Albānijas klubu "Teuta", bet pulksten 20.00 pie "Liepāja" vienības viesosies Minskas "Dinamo", kamēr "Rīgas Futbola skola" izbraukumā tiksies ar Ļubļanas "Olimpia".