Pieprasa Gorkša demisiju no LFF prezidenta amata
Foto: DELFI

Vairāki Latvijas Futbola federācijas (LFF) biedri oficiāli iesnieguši prasību par ārkārtas kongresa sasaukšanu, kurā viens no jautājumiem būs prasība par Kaspara Gorkša atstādināšanu no LFF prezidenta amata, liecina portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija.

Baumas par šādas vēstules esamību cirkulēja jau ilgāku laiku, bet šobrīd esot savākts vajadzīgais parakstu skaits, lai to iesniegtu LFF. LFF šobrīd ir 141 biedrs, bet, lai sasauktu ārkārtas kongresu, ir nepieciešams vismaz 1/10 biedru parakstu.

"Pieprasījumā tiek norādīta arī darba kārtība. Ārkārtas Kongress tiek sasaukts trīs nedēļu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas. Ja šajā termiņā ārkārtas Kongress netiek sasaukts, biedri, kuri pieprasīja tā sasaukšanu, var lūgt palīdzību FIFA un/vai UEFA šī Kongresa organizēšanai," teikts LFF statūtos. "Ja pēc vēršanās FIFA un/vai UEFA ārkārtas Kongress netiek sasaukts, biedri, kuri prasa Kongresa sasaukšanu, var patstāvīgi sasaukt Kongresu, ievērojot noteikto Kongresa sasaukšanas kārtību."

Tādējādi LFF ārkārtas kongresam jānotiek ne vēlāk kā 22. februārī. LFF ārkārtas kongresā jāiekļauj pieprasījumā iekļautie jautājumi, taču "prezidents, ģenerālsekretārs vai valde darba kārtību var papildināt". Ja LFF ārkārtas kongresā neizdosies savākt kvorumu, "LFF izpildinstitūcija nekavējoties sasauc atkārtotu Kongresu nosūtot biedriem rakstisku paziņojumu".

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks portālam "Delfi" apstiprināja, ka šāda vēstule ir saņemta. Tajā ir nepieciešamais parakstu skaits, lai sasauktu ārkārtas kongresu, bet vispirms ir jāpārbauda vai biedri ir aktīvi un vai paraksti ir atbilstoši. Plašāku komentāru Pukinsks šobrīd nevar sniegt, jo piektdien notiek LFF vadības tikšanās ar virslīgas klubiem un vadību. LFF sola, ka pēc šīs tikšanās tiks sniegts plašāks komentārs saistībā ar biedru vēstuli.

Kā galvenais iemesls ārkārtas kongresa sasaukšanai tiek minēts tas, ka Latvijas izlasei vairāk nekā divus mēnešus oficiāli nav galvenā trenera, 2019. gada budžets apstiprināts ar deficītu, bet pati LFF joprojām esot slēgta, nevis caurskatāma organizācija, kā arī nav piesaistīts neviens ievērojams sponsors.

Gorkšs LFF prezidenta amatā strādā kopš 2018. gada aprīļa, kad viņš vēlēšanās pārspēja telpu futbola aktīvistu Vadimu Ļašenko un Krišjāni Kļaviņu. Viņš amatā tika ievēlēts uz diviem gadiem, nomainot iepriekšējo prezidentu Gunti Indriksonu.

Source

DELFI Sports
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form