Latvijas čempione futbolā RFS ceturtdien "Skonto" stadionā noslēdz UEFA Konferences līgas grupu turnīra noslēdzošajā mačā piedzīvoja zaudējumu.

RFS futbolisti A grupas sestās kārtas mačā ar 0:3 (0:3) piekāpās spēcīgajam Itālijas klubam Florences "Fiorentina".

Viesu labā pa vārtiem guva Antonīns Barāks, Artūrs Kabrals un Rikardo Saponara.

Jau pats spēles sākums rīdziniekiem nebija veiksmīgs, jo pirmajās sekundēs kājas traumu guva pirmo maču Konferences līgā spēlējušais Kaspars Dubra, kurš nevarēja cīņu turpināt. Savukārt septītajā minūtē "Fiorentina" atklāja rezultātu, kad neuzmanīgo Pāvelu Šteinboru pārsteidza Barāks. Pirmajā puslaikā bija izteikta Itālijas kluba dominance, RFS nespēja veikt vairāk par 2-3 piespēlēm.

Tiesa, Latvijas čempioni aizsargājās gana sekmīgi, lai viesiem neizveidotos daudz bīstamu vārtu gūšanas iespēju, taču vadzis lūza pašās pirmā puslaika beigās - vispirms 45. minūtē pēc stūra sitiena 2:0 panāca Kabrals, bet tikai minūti vēlāk Saponara ar izcilu tālsitienu guva vēl vienus vārtus.

Līdz ar to RFS uz ģērbtuvēm saņēma uzreiz divus vārtus, turklāt, ņemot vērā spēles gaitu, atspēlēšanās šķita vairāk nekā niecīga. Otrajā puslaikā, apzinoties, ka uzvara kabatā, "Fiorentina" nometa apgriezienus, un arī RFS vairāk uzbruka, radot tiešām bīstamus sitienus. Vienreiz bumba arī nonāca "Fiorentina" vārtos, taču Jovans Vlalukins atradās aizmugurē.

RFS veiksmīgā Eirokausu sezona tādējādi noslēdzās ar "sauso" zaudējumu. Klubs savu budžetu šogad no UEFA kompensācijām būs papildinājis par vairāk nekā trim miljoniem eiro.

A grupas noslēgumā pa 13 punktiem sešās kārtās ieguva Stambulas "Bašakšehir" un "Fiorentina". Seši punkti bija Edinburgas "Hearts" kontā, kamēr RFS iekrāja divus punktus.

Otrā grupas spēlē ceturtdien Stambulas vienība ar 3:1 savu skatītāju priekšā apspēlēja "Hearts".

Portāls "Delfi" piedāvā detalizētu RFS un "Fiorentina" mača teksta tiešraidi.