Rūnijs spiedienu premjerlīgas spēlētājiem samazināt algas uzskata par negodu
Foto: Vida Press

Anglijas futbola ikona Veins Rūnijs nedēļas nogalē "The Sunday Times" slejās kritizēja Lielbritānijas valdību un premjerlīgu par futbolistu nostādīšanu "situācijā, kurā uzvarēt nevar" pēc ierosinātā algu samazinājuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bijušais Anglijas valstsvienības kapteinis, kurš tagad spēlē pēc spēka otrajā Anglijas līgā - Čempionātā - "Derby County" sastāvā, "The Sunday Times" pauda domu, ka viņa kolēģi profesionāļi ir "viegli mērķi" koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes laikā.

Rūnijs paskaidroja, ka viņam ir gan līdzekļi, gan griba veikt finansiālas iemaksas algas samazināšanas vai tiešu ziedojumu veidā Nacionālajam veselības centram (NHS), taču uzskata, ka sabiedrības izdarītais spiediens uz spēlētājiem ir nelietderīgs.

Sestdien videokonferences sarunā ar spēlētāju un treneru pārstāvjiem tika apspriesta premjerlīgas ierosinātā stratēģija, kas paredz algu samazināšanu un atlikšanu, kopā aptverot 30 procentus no algas.

Sarunas jau bija sākušās, pirms vērā ņemamas politiskās figūras, tostarp veselības sekretāram Metjū Henkokam izdarot spiedienu uz futbolistiem, aicināja rīkoties.

"Ja valdība vērstos pie manis, lai es palīdzētu finansiāli atbalstīt medmāsas vai iegādātos ventilatorus, es būtu lepns to darīt - ja vien es zinātu, kur nauda nonāk," rakstīja Rūnijs.

"Es varētu kaut ko dot, taču ne visi futbolisti ir vienādās pozīcijās. Tomēr pēkšņi visi mūsu profesijas pārstāvji ir nolikti pie vietas, pieprasot 30 procentu lielu algas samazinājumu. Kāpēc futbolisti pēkšņi ir grēkāži? Pēdējās dienas ir apkaunojums," viņš piebilda.

Tiek uzskatīts, ka premjerlīga atpaliek no citu Eiropas valstu līgām, reaģējot uz koronavīrusa krīzi, tomēr Rūnijs apšauba premjerlīgas gudrību, aizbildinoties ar aizkulisēm un iesaistot spēlētājus, lai pēc viņu priekšlikuma veiktu samazinājumus.

"Manuprāt, šobrīd tā ir situācija, kurā nav uzvarētāju," viņš teica. "Lai kā jūs uz to skatītos, mēs esam viegli mērķi."

Profesionālo futbolistu asociācija paziņoja, ka tās biedri vēlas piedalīties, taču brīdināja, ka plānotais algas samazinājums par 30 procentiem valstij izmaksās 200 miljonus mārciņu (226,7 miljoni eiro) zaudētos nodokļu ieņēmumos.

Tags

Futbols Veins Rūnijs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form