Šabala izrauj Latvijas izlases neizšķirtu spēlē pret Turciju

Latvijas futbola izlase ceturtdien Turcijas pilsētā Konjā aizvadīja savu septīto spēli 2016. gada Eiropas čempionāta atlasē, A grupas mačā nospēlējot neizšķirti 1:1 (0:0) ar Turcijas valstsvienību.

Vārtus turku labā 77.minūtē guva Selčuks Inans, bet izlīdzinājumu jau kompensācijas laikā panāca Valērijs Šabala.

Kā bija sagaidāms, turkiem jau pašā spēles sākumā bija milzīga iniciatīva. Pirmais bīstamais moments uz Latvijas sargātajiem vārtiem bija jau cīņas piektajā minūtē, taču veiksmīgi spēlēja komandas kapteinis Andris Vaņins.

Jau pēc trim minūtēm bīstams moments bija Turcijas aizsardzības zonā, kad pēc teicamas Denisa Rakela piespēles labā vārtu gūšanas pozīcijā nonāca Aleksejs Višņakovs. Tiesa, bumbu mājinieku vārtos ieraidīt neizdevās.

Pirmo brīdinājumu - dzelteno kartīti - devītajā minūtē nopelnīja Igors Tarasovs, kurš pārkāpa noteikumus pret Turcijas līderi Ardu Turanu, bet mača 13.minūtē kārtējo reizi Latviju no vārtu zaudējuma glāba Vaņins. Uzreiz pēc turku bīstamā momenta labā pretuzbrukumā devās Latvijas izlase, taču arī šoreiz viesi uzbrukumam nespēja pielikt rezultatīvu punktu. Aleksandrs Cauņa ar galvu bumbu raidīja mazliet garām vārtiem.

Turpinājumā spēles temps mazliet kritās, līdz 25.minūtē labā standartsituācijā nonāca Latvijas komanda. Cauņa veica centrējuma pretinieku soda laukumā, tomēr neviens Latvijas izlases spēlētājs nespēja uztvert piespēli. Savukārt dueļa 32.minūtē brīdinājumu nopelnīja arī Ozans Tufans par Artūra Karašauska nogāšanu. Divas minūtes vēlāk dzelteno kartīti par laika vilcināšanu nopelnīja arī Vaņins.

Pāris minūtes vēlāk turki tomēr ieraidīja bumbu vārtos, taču tika fiksēts aizmugures stāvoklis un vārti netika ieskaitīti. Pēc trīs minūtēm labs uzbrukums izdevās arī Latvijai, kad Karašausks atdeva labu piespēli Vladislavam Gabovam, taču sitiens aizsargam neizdevās.

Puslaika pēdējās minūtēs aktīvāk uzbruka mājinieki, izdarot dažus bīstamus sitienus uz Vaņina sargātajiem vārtiem, taču rezultatīva noslēguma uzbrukumiem nebija.

Otro spēles nogriezni turki sāka ar vēl lielāku spiedienu, taču viesi labi spēlēja aizsardzībā. Pie tam 53.minūtē uzbrukums bija jau uz Turcijas izlases vārtiem. Latvijas komanda nopelnīja stūra sitienu, taču piespēli soda laukumā neviens neuztvēra.

Dažas minūtes vēlāk Turcija izdarīja pirmo spēlētāja maiņu, Umutam Bulutam aizstājot Volkanu Šenu, bet vēl pēc divām minūtēm laukumā nāca Seners Ozbajrahs, nomainot Gokhanu Tori.

Pēc izdarītajām maiņām turkiem padevās kārtējais bīstamais uzbrukums uz Latvijas vārtiem, taču, pateicoties Tarasova aktivitātei, Turcijas spēlētājam neizdevās labs sitiens. Uzreiz pēc tam pirmo maiņu izdarīja arī Latvija, laukumu atstājot Cauņam, bet viņa vietā stājoties Artūram Zjuzinam. Zīmīgi, ka divas minūtes vēlāk laukumā nākušais pussargs izpildīja brīvsitienu, tiesa, bumba vārtos neielidoja.

Mača turpinājumā Turcija palielināja spiedienu, izdarot vairākus bīstamus sitienus uz Vaņina sargātajiem vārtiem un vairākkārt nonākot aizmugures stāvoklī, apliecinot savu lielo aktivitāti. Latvijas izlasi vairākas reizes glāba vārtsargs, bet dažas reizes sitienus bloķēja Latvijas aizsargi.

Savukārt nākamajās minūtēs vairāki teicami uzbrukumi izdevās Latvijai. 72.minūtē Karašausks, nonākot viens pret vienu ar vārtsargu, pārmeta bumbu pāri turku spēlētājam, virzot to tieši vārtos. Tiesa, pēdējos centimetros līdz vārtiem bumbas virzienu mainīja Turcijas aizsargs Hakans Kadirs Balta. Uzreiz pēc tam pāri vārtiem ar galvu sita Rakels.

Taču, par spīti aktivitātei, 77.minūtē cīņas rezultātu atklāja Selčuks Inans, bumbu raidot apakšējā vārtu stūrī. Pēc zaudētajiem vārtiem Latvija veica vēl divas spēlētāju maiņas, Oļegu Laizānu aizstājot ar Eduardu Višņakovu un Karašausku nomainot pret Valēriju Šabalu. Tāpat savu pēdējo maiņu izmantoja arī turki laukumā Buraka Jilmaza vietā laižot Mehmetu Topalu.

Pēc izdarītajām maiņām spēles temps kritās, tiesa, iniciatīva turpināja piederēt mājiniekiem. Taču kompensācijas laika pirmajā minūtē notika negaidīts pavērsiens, kad izlīdzinājumu 1:1 panāca uz maiņu iznākušais Šabala. Nākamajās kompensācijas laika minūtēs vārti vairs netika gūti, lai gan spēles izskaņā Turcijai bija iespēja veikt gan brīvsitienu, gan stūra sitienu.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupā līdere ar 18 punktiem sešās spēlēs ir Islande, kurai divus punktus zaudē Čehija. Nīderlande iekrājusi desmit punktus, ar deviņiem punktiem tai seko Turcija, kamēr Latvija un Kazahstāna iekrājušas attiecīgi četras un vienu punktu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

Euro 2014 kvalifikācija: Latvija - Turcija
Latvija - Turcija 1:1 (0:0)Vārtu guvēji: Valērijs Šabala (90.min.) - Selčuks Inans (78. min.)Brīdinājumi: Igors Tarasovs ( 8.min.), Andris Vaņins (34. min.) - Ozan Tufan (32. min.)Noraidījumi: - - -Latvijas izlase: 1 Andris Vaņins; 2 Vitālijs Maksimenko, 4 Kaspars Dubra, 5 Oļegs Laizāns, 6 Vladislavs Gabovs, 7 Aleksejs Višņakovs, 8 Aleksandrs Cauņa, 9 Artūrs Karašausks, 15 Deniss Rakels, 16 Igors Tarasovs, 19 Vitālijs JagodinskisTurcijas izlase: 23 Volkan Babacan; 3 Hakan Balta, 4 Serdar Aziz, 5 Hakan Calhanoglu, 8 Selcuk Inan, 10 Arda Turan, 11 Gokhan Tore, 16 Ozan Tufan, 17 Burak Yilmaz, 18 Caner Erkin, 20 Volkan Sen (9 Umut Bulut, 55. min.)
Stadionā turkiem ir liels šoks, pat nav nekādu nekārtību. Visi ir ļoti sadrūmuši!
Spēle noslēgusies
90+3 min. Latvijas izlases sieniņa labi nospēlēja soda sitiena brīdī, bet tad turku bīstams uzbrukums pēc stūra sitiena ir nesekmīgs! Spēle noslēdzas ar fantastisku neizšķirtu!
90. min. Latvija - Turcija 1:1Fantastika! Šabala apklusina pārpildīto stadionu un turku fanus iesitot līdzīgu golu, kā to izdarīja turki.
86. min. Latvijai īsti neizdodas stūra sitiens, bet izdodas apturēt turku pretuzbrukumu.
85. min. Latvijai trešā maiņaTeicami spēli aizvadījušo Karašausku nomaina Šabala
83. min. Turcijai trešā maiņaJilmaza vietā nāk Memets Topals
82 min. Latvijai otra maiņaLaizāna vieta nāk Eduards Višņakovs.
78. min. Latvija - Turcija 0:1Latvijas izlase ļāva no metriem 20 brīvi uzsist Inanam, kurš raida bumbu apakšējā stūrī.
Un atkal stadiona dzirdams "Latvija, Latvija!"
75. min. Vēl viena lieliska iespēja Latvijai! Gabovs teicami iegāja soda laukuma un deva piespēli jau pie tukšiem vārtiem, bet aizsargs brīnumainā kārtā glābj mājiniekus.
73. min. Kas par iespējām Latvijai! Višņakovs iedeva skrējienā Karašauskam, kurš ar mā;nu sitienu pārcēla bumbu pāri vārtsargam, bet trāpīja pa stabu. Pēc tam laba iespēja ar galvu sitienā bija Rakelam.
70. min. Vaņins atvaira uzbrukumu, bet tad bumbas ceļā ir Laizāns, glābjot Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma.
Jilmazs bija aizmugurē, bet pēc tam viņu nogāza Vaņins. Tribīnes pieprasa "pendeli", lai gan asitenta karodziņš bija pacelts laicīgi.
Turcijas spiediens palielinās, bet tribīnes par katru Vaņina vilcināšanos skaļi svilpj. Lēnām atmosfēra kļūt nokaitēta stadionā...
65. min. Jilmazs soda laukumā saņēma piespēlei labajā malā un izdomāja sist tuvējā stūrī.
63. min. Pēc Zjuzina soda sitiena Dubra nedaudz neziasniedzas līdz bumbai....
Turcija cenšas izspēlēt līdz brīvām iespējām no tuvas distances, taču īsti nekas nesanāk. Latvijas aizsardzība šodien darbojas lieliski!
60.min. Latvijai pirmā maiņa.Cauņas vietā nāk Artūrs Zjuzins.
59. min. Latvija izsit bumbu uz stūra sitienu, pēc kā sākas asumi soda laukumā.
58. min. Turcijai otra maiņa.Tori nomaina Sener Ozbayrakli
55. min. Turcijai pirmā maiņa.Aktīvi spēlējošo Seņu nomaina Umuts Buluts.
53. min. Teicami spēlē Vaņins un uzreiz iedod ātrajā uzbrukumā Karašauskam, kurš izpelna stūra sitienu. Centrējums īsti nesanāk.
50. min. Turkiem kārtējais stūra sitiens. Šoreiz cēla uz tuvo stūri, bet Latvijas aizsargi labi nospēlēja.
Sākas 2. puslaiksKomandu sastāvos pārtraukumā izmaiņas nav notikušas.
Turcijas futbola izlase jau atgriežas laukumā. Mājiniekus sagaida gan aplausi, gan svilpieni.
Preses centrā Konjas stadionā ir arī atsevišķa lūgšanu telpa. Pārtraukumā pie tās gan bija tikai trīs pāri apavu, visi žurnālisti gluži nedevās lūgt pēc tik mājiniekiem neveiksmīga puslaika.
Neierasti redzēt, ka uzreiz pēc svilpes Latvijas izlases rezervisti dodas laukumā un iesildās. Neviens no rezervistiem nedodas uz komandas apspriedi ģērbtuvēs, kas, iespējams, nozīmē, ka pārtraukumā maiņas netiks veiktas un tās ir saskaņotas jau iepriekš. Arī spēles gaita neliecina, ka būtu nepieciešamas maiņas, jo šobrīd jāuztraucas Turcijas valstsvienībai.
Noslēdzies 1. puslaiksAr ļotim skaļiem turku svilpieniem tribīnēs noslēdzas 1. puslaiks. Turku līdzjutēji un arī futbolisti pēdējās minūtēs pieprasa fiksēt pārkāpumus dueļos (arī gribēja izdīkt "pendeli"), soģi gan uz šīm provokācijām neuzķeras.
Puslaika izskaņā tribīnēs var sadzirdēt "Latvija, Latvija!".
Kompensācijas laiks 2 minūtes.
Turcijas nespēja gūt vārtus sāk tracināt dažus Turcijas žurnālistus, kuri preses ložā ļoti enerģiski reaģē uz katru neveiksmi un tiesneša svilpi.
41. min. Karašausks lielisks! Teicami apspēlēja aizsargu, iegāja pa labo malu sodan laukumā, bet neizdevās centrējums - nepārcēla pāri vārtsargam.
41. min. Dubra kļūdās aizsardzībā un uzreiz turkiem iespēja. Pēc Tores sitiena bumbu tver Vaņins.
38. min. Latvija iznieko ātro uzbrukumu. Tiesnesis pamatoti neapstādināja spēli pēc dueļa Latvijas pusē, un Karašausks aizskrēja ātrajā. Artūrs sagaidīja Gabovu, iedeva viņam labu piespēli, bet Gabovam nesanāk sitiens.
35. min. Turki raida bumbu vārtos (pēc soda sitiena ar galvu precīzs bija Azizs), bet tiesneši golu nefiksē. Aizmugure!
34. min. Vaņins saņem brīdinājumu par laika vilcināšanu.
32. min. Tufans norauj Latvijai ātro uzbrukumu, no muguras aizķeksējot Karašausku. Turcijas futbolistam bridinājums.
27. min. Atkal turku kreisajā uzbrukumā Seņs izveido situāciju, Vaņins nedroši atsit, pēc tam ar galvu sit Jilmazs - Latvijai paveicās, ka bumba lido garām Pēc mirkļa atkal Vaņins glābj!
25. Latvijai soda sitiens soda laukumā tuvumā kreisajā malā. Centrējumu turki izsit autā.
23. min. Turcijas ofensīva nedaudz mazinājusies. Turki gan kontrolē bumbu ļoti daudz, bet līdz iespējām tik viegli vairs netiek.
14. min. Kas par spēli! Latvijas pretuzbrukums, teicams centrējums no kreisās malas un Cauņa ar galvu sit! Turku vārtsargs tver.
13. min. Turcijai kārtējā iespēja, bet Vaņins droši nospēlē!
12. min. Latvijai pirmais stūra sitiens, Turcijai bijuši jau trīs. Bumba nonāk pie Laizāna, kurš netraucēti sit pa vārtiem. ļoti neprecīzi.
9. min. Tarasovs saņem brīdinājumu par pārkāpumu laukuma vidus daļā.
8. min. Kāda iespēja Višņakovam! Turku vārtsargs neveikli atsita bumbu sev priekšā soda laukumā, bet Višņakova sitienu vārtos nobloķē aizsargi!
5. min. Seņs soda laukumā brīvi saņēma bumbu, labu apstrādāja, un atkal glābj Vaņins. Tad Seņam vēl viens sitiens, kuru bloķē. Turcijai milzīgs pārsvars spēles sākumā.
3.min. Latvijas futbolisti ļauj Turanam brīvi ieiet soda laukumā un izdarīt sitienu. Vaņins pirmo reizi pieslēdzas.
Spēle sākusies
Lai gan futbola atmosfēra Konjā jūtama bija jau no agra rīta, stadions pilnībā piepildījies tikai aptuveni 30 minūtes pirms spēles. Un 45 000 skatītāju vicina Turcijas karogus, kas atmosfēru padara fantastisku.
Latvijas izlases sastāvs: Vaņins; Maksimenko, Dubra, Laizāns, Gabovs, Aleksejs Višņakovs, Cauņa, Karašausks, Rakels, Tarasovs, Jagodinskis.
Latvijas izlases sākumsastāvā pamatīgi pārsteigumi - kapteinis Gorkšs atstāts rezervē, bet uzbrukuma smailē izlaists Karašausks. Tāpat ar pirmajām minūtēm spēlēs Cauņa.
Sveiciens no saulainās Turcijas vidienes - septītās lielākās pilsētas Konjas. Latvijas futbolisti pēc apmēram 20 minūtēm sāks EURO 2016 kvalifikācijas spēli pret Turciju.
Latvijas izlases spēli pret Turciju apmeklēs arī Turcjas prezidents. Vai tas pretiniekiem uzliks papildus slogu? https://www.delfi.lv/sports/news/football/news/latvijas-futbola-izlase-centisies-atkal-apbedinat-turciju-un-tas-prezidentu.d?id=46412743