Pirmajā UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīra astotdaļfināla spēlē ceturtdien savā laukumā panākumu izcīnīja Spānijas klubs "Sevilla".

Seškārtējā kausa ieguvēja Seviļas komanda ar 1:0 (0:0) pieveica Vesthemas "United" no Anglijas.

Vārtus 60.minūtē guva Munirs el Hadadi.

Neizšķirti 0:0 spēlēja "Barcelona" un Stambulas "Galatasaray".

Turklāt 79.minūtē bumba pabija mājinieku vārtos, taču Bafetimbi Gomisam video atkārtojumā tika konstatēta aizmugure.

Vēl trijās spēlēs uzvaras svinēja mājinieki.

Bergāmo "Atalanta" savā laukumā pieveica Leverkūzenes "Bayer" ar 3:2 (2:1).

11.minūtē viesus vadībā izvirzīja Šarless Arangiss, uz ko mājinieki atbildēja ar trim vārtiem. Divus guva Luiss Muriels, vienus pēc Muriela piespēles - Ruslans Malinovskis.

63.minūtē vienus vārtus "Bayer" labā atguva Musa Diabī.

"Braga" pieveica "Monaco" ar 2:0 (1:0), trešajā minūtē izceļoties Abelam Ruisam un 89.minūtē - Vitoram Oliveiram.

34.minūtē gūtie viesu vārti netika ieskaitīti, aizmuguri fiksējot Visamam ben Jederam.

Vēl vienā mačā Glāzgovas "Rangers" sagrāva Belgradas "Crvena zvezda" ar 3:0 (2:0).

Notikumiem bagātajā spēlē vārtus mājinieku labā 11.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Džeimss Taverniers, 15.minūtē izcēlās Alfredo Moreloss, bet 51.minūtē - Leons Baloguns.

Trešajā un 13.minūtē bumba pabija mājinieku vārtos, taču abas reizes Aleksandaram Katai tika fiksēta aizmugure pēc video atkārtojuma noskatīšanās.

Savukārt 24.minūtē Katai nespēja realizēt 11 metru soda sitienu.

Jau ziņots, ka trešdien "Porto" mājās piekāpās Lionas "Olympique" ar 0:1, bet cita Seviljas komanda "Real Betis" sava laukumā atzina Vācijas vienības Frankfurtes "Eintracht" pārākumu (1:2).

Atbildes spēles notiks 17.martā.

Jau ziņots, ka bez spēlēm ceturtdaļfinālā iekļuva "Leipzig", kuras pretiniece Maskavas "Spartak" Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ tika izslēgta no sacensībām.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienosies astoņas Čempionu līgas trešo vietu ieņēmējas grupās. Savukārt trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, kamēr ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona būs beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 18.maijā norisināsies Seviljā.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Gdaņskā "Villarreal" pēc 1:1 pamatlaikā un papildlaikā ar 11:10 pēcspēles sitienos pārspēja Mančestras "United".