Latvijas čempionvienība "Skonto" trešdien Rīgā aizvadīja UEFA Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmo spēli ar Polijas spēcīgāko klubu, Krakovas "Wisla", kurā ar minimālu rezultātu "Skonto" piekāpās Krakovas klubam.

Spēli "Skonto" stadionā aktīvāk iesāka rīdzinieki un jau mača trešajā minūtē, pēc precīzas Valērija Šabalas piespēles "Skonto" uzbrucējs Arturs Karašausks varēja iziet viens pret vienu ar viesu vārtsargu Sergeju Pareiko, taču nelielā sprinta sacensībā starp Karašausku un Krakovas komandas aizsargu Osmanu Čavesu ātrāks izrādījās Čavess.

Puslaika turpinājumā iniciatīvu vairāk izrādīja "Wisla" futbolisti, taču izveidot kaut ko vairāk par vienu pusmomentu pie Germana Māliņa sargātajiem vārtiem liedza pārliecinošā "Skonto" spēlētāju darbība aizsardzībā.

Mača 20.minūtē iespēja iziet uz randevu ar Māliņu radās "Wisla" uzbrucējam Tvestanam Genkovam, taču partnera piespēles brīdī Genkovs atradās aizmugures stāvokli un moments tika apturēts pat īsti nesākoties.

No abu komandu vārtsargiem pirmais spēlē iesaistījās Māliņš, kurš mača 30.minūtē atvairīja bīstamu Maora Melkinsona sitienu no 17 metriem. Sekojošo haosu, Māliņš bumbu no sākuma atsita sev priekšā, novērsa Renārs Rode, kurš bumbu raidīja ārpus sānu līnijas.

Tuvojoties puslaika beigām agresīvāk sāka darboties "Wisla" futbolisti, kas pārņēma iniciatīvu laukuma vidusdaļā un ar tālām piespēlēm centās vārtu gūšanas momentam izvirzīt abus komandas uzbrucējus, taču brāķis piespēlēs liedza Iljevam un Genkovam izveidot kaut ko vērā ņemamu "Skonto" soda laukumā.

Brīdī, kad likās, ka puslaiks noslēgsies neizšķirti 0:0 neveiksmīgi nospēlēja "Skonto" aizsargs Rode, kurš pēc Maikla Lameja piespēles soda laukumā raidīja bumbu savos vārtos. 1:0 "Wisla" labā.

Dažas sekundes pirms pirmā puslaika beigām pirmo bīstamo momentu izveidoja "Skonto" komanda - laukuma centrā lieliski nospēlēja Valērijs Šabala, kurš ar piespēli atrada Karašausku, kurš pāradresēja bumbu uzbrukumam pieslēgušajam Aleksandram Fertovam, taču pussarga tālsitienu ne bez grūtībām atvairīja "Wisla" vārtsargs Sergejs Pareiko. Pirmais puslaiks "Skonto" stadionā noslēdzies ar minimālu viesu pārsvaru - 1:0.

Arī spēles otrais puslaiks sākās ar "Wisla" pārsvaru, un mača 49.minūtē pirmo brīdinājumu spēlē nopelnīja "Skonto" aizsargs Juris Laizāns, kurš laukuma centrā rupji nospēlēja pret "Wisla" aizsargu Melkinsonu.

Piecas minūtes vēlāk Māliņa modrību ar tālsitienu no laukuma labās puses pārbaudīja Patriks Maleckis, taču viņa sitienu "Skonto" vārtsargs pārliecinoši atvairīja.

Spēles 62.minūtē "Skonto" vienības galvenais treneris Marians Pahars nolēma atsvaidzināt jau tā vājo komandas uzbrukumu, un Karašauska vietā laukumā sūtīja Fabiu Pereiru, taču arī šis lēmums spēles ritējumu nespēja ietekmēt.

Četras minūtes vēlāk džokeri gandrīz izvilka Pahars, kurš pussarga Armanda Pētersona vietā laukumā sūtīja uzbrūkošā tipa spēlētāju Belliju Smārtu. Smārts ar pirmo pieskārienu bumbai spēlē varēja izlīdzināt rezultātu, taču bumba pēc viņa lidoja dažus centimetrus garām vārtiem.

Mirkli vēlāk haosu "Wisla" soda laukumā nespēja izmantot Rode, kurš atrodoties vienatnē pret pretinieku vārtiem zaudēja divcīņā ar pretinieku komandas aizsargu.

Piecpadsmit minūtes pirms spēles beigām laba iespēja vārtus gūt bija Meliksonam, taču pēc viņa sitiena bumba lidoja garām vārtu stabam.

Minūti vēlāk laukumā devās arī Kristaps Blanks, kurš būtiski atdzivināja "Skonto" komandas spēli un dažu minūšu laikā rīdzinieki vairākkārt bīstami apdaraudēja Pareiko sargātos vārtus, taču vairāk kā aktīva darbība no uzbrucēju puses nebija, jo bīstamus momentus pie "wisla" komandas vārtiem viņiem izveidot tā arī neizdevās.

"Skonto" izredzes uz izglābšanos šajā spēlē būtiski samazinājās mača 83.minūtē, kad par otro brīdinājumu spēlē no laukuma tika noraidīts Jurijs Laizāns.

Neskatoties uz to, ka komanda atradās mazākumā, bīstamus momentus mača galotnē izveidoja laukuma saimnieki - trīs minūtes līdz mača beigām spēcīgu tālsitienu izpildīja Fabiu Pereira, taču pēc viņa sitiena bumba lidoja krietni virs vārtiem.

Šis arī bija pēdējais vērā ņemamais notikums otrajā puslaikā. Spēle noslēdzās ar minimālu "Wisla" uzvaru 1:0, kas saglabā "Skonto" komandai izredzes iekļūt nākamajā atlases kārtā divu spēļu summā.

Jau ziņots, ka šajā spēlē "Skonto" komandai varēs palīdzēt aizsargs Deniss Kačanovs, kuram Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārā komisija (DK) 4.jūlijā piesprieda diskvalifikāciju uz gandrīz diviem mēnešiem līdz 1.septembrim, tomēr LFF piespriestā diskvalifikācija attiecas tikai uz pašmāju sacensībām, ne Eirokausu spēlēm.

Tāpat laukuma saimniekiem varēs palīdzēt komandas uzbrukuma līderis brazīlietis Natans Žuniors, kurš nav spējis atstāt pietiekami labu iespaidu uz Krievijas premjerlīgas komandas Maskavas "Dinamo" treneriem un atgriezies Latvijā.

Abu komandu atbildes spēle 19.jūlijā notiks Krakovā. Nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Kā ziņots, otrās kvalifikācijas kārtas uzvarētāji iekļūs trešajā kvalifikācijas kārtā, kuras spēcīgākās vienības garantēs sev vietu "play-off" kārtā. Tikai "play-off" kārtas uzvarētāji iekļūs UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, bet zaudētāji startēs UEFA Eiropas līgas turnīrā.

Komandu sastāvs uz spēli:

"Skonto": Germans Māliņš - Renārs Rode, Vitālijs Smirnovs, Jurijs Laizāns, Deniss Kačanovs, Ruslans Mingazovs, Aleksandrs Fertovs, Igors Tarasovs, Armands Pētersons ('66 Bellijs Smārts), Artūrs Karašausks ('62 Fabiu Pereira), Valērijs Šabala ('76 Kristaps Blanks).

"Wisla": Sergejs Pareiko - Kevs Jaliens, Osmans Čavess, Maors Meliksons ('85 Lukašs Gargula), Radoslavs Soboļevskis, Dragans Paljičs, Cvetans Genkovs ('75 David Biton), Patriks Malecki, Cezari Vilki, Mihaels Lamejs, Ivica Ilijevs.

Brīdinājumi: '46 J.Laizāns ("Skonto"), '90 Bitons ("Wisla").

Noraidīts: '83 J.Laizāns ("Skonto").

Galvenais tiesnesis: Manaše Masia (Izraēla).