Tūkstošiem cilvēku sestdien izgāja Lomes ielās, protestējot pret Togo valstsvienības diskvalifikāciju no nākamajiem diviem Āfrikas Nāciju kausa turnīriem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Organizatori un vietējā prese ziņo, ka pret Āfrikas Futbola konfederācijas (CAF) lēmumu protestē aptuveni 25 000 līdz 50 000 līdzjutēju.

Protestētāji ar daudziem plakātiem vēlas, lai no sava amata atkāptos CAF prezidents Isa Hajato.

Tieši pēc Hajato lēmuma Togo no nākamajiem diviem Āfrikas Nāciju kausiem tika diskvalificēta pēc tam, kad tā atsauca dalību no šī gada turnīra. Kā ziņots, teroristu uzbrukumā cietusī Togo futbola izlase pameta Angolu tikai pāris stundas pirms Āfrikas Nāciju kausa finālturnīra sākuma.

Pēc tam, kad nemiernieki apšaudīja Togo izlases autobusu, bojā gāja komandas trenera palīgs un preses pārstāvis.

Lai gan Togo izlases futbolisti vēlējās spēlēt turnīrā, Togo valdība paziņoja, ka atsauc nacionālo futbola komandu no turnīra. Togo valdība uz Angolu pat nosūtīja speciālu lidmašīnu, lai valstsvienības futbolisti un personāls pastiprinātos drošības apstākļos varētu pamest Angolu.

Par notikušo CAF diskvalificēja Togo no nākamajiem diviem Āfrikas Nāciju kausa turnīriem. Pēc CAF vadības teiktā šāds soda mērs pieņemts par politisko autoritāšu iejaukšanos futbolā, jo paši spēlētāji vēlējās palikt sacensībās.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form