UEFA Eiropas līgas "play off" pirmās kārtas pirmajā spēlē ceturtdien Maskavā -15 grādu salā "Twente" ar 2:0 (0:0) pieveica 2008. un 2009.gada Krievijas čempionus Kazaņas "Rubin".

Uzvaru "Twente" panāca otrajā puslaikā – 77.minūtē vārtus guva Luks de Jongs, bet pēc 11 minūtēm precīzs bija arī Nīderlandes komandas kapteinis Peters Visgerhofs.

"Rubin" mājas spēli nācās aizvadīt Maskavā, jo Kazaņā februāra vidū stadiona zālājs nebija pietiekamā kvalitātē. Tāpēc "Rubin" nācās spēlēt Maskavā "Lužņiki" stadionā, kur ir mākslīgais zālājs, jo "silto" rajonu pilsētas Rostova, Krasnodara un Vladikaukāza atteicās palīdzēt.

Tiesa, arī Maskavā spēle varēja nenotikt, jo komandas pirms tam bija vienojušās, ka spēli var palūgt pārcelt, ja pulksten 14 termometra stabiņš būs zem -15 grādiem. Ceturtdienas rītā Maskavā bija -23 grādu sals, bet stadionā pirms spēles laika bija temperatūra, kas nepārsniedza kritisko robežu -15 grādus.

"Twente" kluba vadība gan centās panākt spēles atcelšanu, tomēr UEFA nolēma, ka spēlei jānotiek.

Abu komandu atbildes spēle Nīderlandē risināsies 24.februārī.