Uldriķa un Savaļnieka sadarbība nokārto Latvijas izlases uzvaru

Latvijas futbola izlase piektdien "Daugavas" stadionā Rīgā dalību 2022. gada UEFA Nāciju līgas D sezonu uzsāka ar uzvaru, pirmajā mačā ar rezultātu 3:0 (1:0) pārspējot Andoras valstsvienību.

Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Roberts Uldriķis, kuram abos precīzajos sitienos piespēlēja Roberts Savaļnieks. Savukārt trešos vārtus, realizējot 11 metru soda sitienu, guva Jānis Ikaunieks.

Latvijas izlase vadībā izvirzījās 9. minūtē. Vladislavs Gutkovskis nopelnīja savai komandai tiešo brīvsitienu, kuru izpildīja Savaļnieks. Viņš precīzi iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Uldriķis izdarīja precīzu sitienu ar galvu.

Pirmā puslaika turpinājums Latvijas izlasei bija neveiksmīgs, jo paviršības deva Andorai labas vārtu gūšanas iespējas. 19. minūtē Čuss Rubio ar tālsitienu bumbu trāpīja pa vārtu pārliktni, savukārt nākamajās minūtēs viesi nerealizēja teicamus pretuzbrukumus.

Otrajā puslaikā Latvijas futbolisti sakārtoja savu sniegumu, un bumba vairāk bija Andoras laukuma pusē. 50. minūtē Uldriķis izdarīja tālu piespēli uz priekšu Gutkovskim, bet vārtsargs bija pirmais pie bumbas, pasitot to prom. Ikaunieks pie tās tika un tēmēja tukšajos Andoras vārtos, taču bumba aizripoja garām tālajam vārtu stabam.

77. minūtē Latvijas izlasei izdevās rezultātu dubultot. Andoras futbolisti tiešā brīvsitiena laikā centās "noķert" Latviju uz mākslīgo aizmuguri, bet tas neizdevās viena aizsarga dēļ, kurš Savaļnieka piespēles brīdī bija vienā līnijā ar Uldriķi. Uzbrucējs nonāca viens pret vārtiem un izdarīja precīzu sitienu.

Piecas minūtes vēlāk uz maiņu nākušais Alvis Jaunzems nopelnīja 11 metru soda sitienu, kuru aukstasinīgi realizēja Ikaunieks.

Nākamajā mačā 6. jūnijā Latvija uzņems Lihtenšteinu, 10. jūnijā viesos tiksies ar Moldovu un 14. jūnijā – ar Lihtenšteinu.

UEFA Nāciju līgas spēles šogad notiks jūnijā (četras spēļu dienas) un septembrī (divas spēļu dienas). Neatkarīgi no komandu skaita grupā, visas komandas aizvadīs divu apļu turnīru, tiekoties ar katru pretinieku pa reizei savā laukumā un viesos.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Futbols, UEFA Nāciju līga: Latvija – Andora
Latvija - Andora 3:0 (1:0). Spēle noslēgusies!Nāciju līgas sezonu izdodas sākt ar uzvaru.
90+7. min. Andoras izlases futbolists Rubio izpildīja draudīgu tālsitienu, bet bumba trāpīja vārtu tīklam otrā pusē.
90+6. min. Kompensācijas laikā spēle rit laukuma viduszonā. Momentu pie vārtiem nav bijis šajā laikā.
Otrā puslaika kompensācijas laiks ir 7 minūtes.
86. min. Maiņas Latvijas izlasē - Ikaunieka brāļi nomainīja viens otru, Jāņa vietā nākot Dāvim, bet Zjuzina vietā laukumā devās Eduards Emsis.
85. min. Latvija - Andora 3:0.Andoras futbolista traumas dēļ 11 metru soda sitiens bija jāpagaida. Kad Jānis Ikaunieks beidzot varēja izdarīt sitienu, viņš sita aukstasinīgi un precīzi.
82. minūte. 11 metru soda sitiens uz Andoras vārtiem.Andoras aizsargs "nopļāva" Jaunzemu savā soda laukumā, apturot ātro pretuzbrukumu.
77. min. Latvija - Andora 2:0Pēc tiešā brīvsitiena izspēles Andoras izlase veidoja tā saukto mākslīgo aizmuguri, tieši pirms centrējuma skrienot uz priekšu. Uldriķis saņēma bumbu un palika viens pats pret vārtsargu. Viņš apspēlēja un ieripināja bumbu vārtos.  Video tiesnesim vajadzēja brīdi, lai izvērtētu situāciju. Atkārtojumā redzams, ka viens andorietis nokavēja savu viltību un bija uz vienas līnijas ar Uldriķi.
76. min. Valess norāva zemā Jaunzemu, kurš devās daudz sološā ātrajā uzbrukumā. Tiesnesis vēl šajā mačā nav parādījis dzelteno kartīti.
74. min. Gutkovska vietā laukumā devās Raimonds Krolliss.
72. min. Andoras izlases aizsargs Jovera bija aizsteidzies uzbrukumā. Viņam tika adresēta piespēles soda laukumā, taču viņš nespēja bumbu uzņemt un izdarīt sitienu.
70. min. Ikaunieks izpildīja draudīgu centrējumu, izspēlējot stūra sitienu. Andoriešiem izdevās draudīgo epizodi novērst. Spēles gaita kļuvusi lēnīgāka, momenti ir daudz mazāk.
67. min. Latvijas izlases sastāvā pirmā maiņa, un Cigaņika vietā laukumā devās Jaunzems.
60. min. Latvijas valstsvienība otro puslaiku aizvada drošāk, biežāk darbojoties pie soda laukuma. Dubra gan sarāja Cigaņiku par nevajadzīgi riskantu piespēli uz aizmuguri.
56. min. Pēc Cigaņika piespēles Andoras izlases vārtsargs steidza pēc bumbas, bet augstajā lēcienā sadūrās ar savu aizsargu. Uz brīdi spēlē pauze.
50. min. Uldriķis izdarīja tālu piespēli uz priekšu Gutkovskim, bet vārtsargs bija pirmais pie bumbas, pasitot to prom. Ikaunieks pie tās tika un tēmēja tukšajos Andoras vārtos, taču bumba aizripoja garām tālajam vārtu stabam.
50. min. Gutkovskis sāpīgi uzskrēja virsū pretiniekam, un viņam vajadzēja brīdi, lai atgūtos.
47. min.Ikaunieks pēc Zjuzina piespēles lūkoja ar galvu izdarīt sitienu, aizsargs viņu kavēja, tāpēc sitiens lidoja garām vārtiem. Pēc tam latvietis pārmetoši noskatījās uz tiesnesi.
Sācies 2. puslaiks.
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Latvija - Andora 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks
45. min. Zjuzins soda laukumā veica skaistu māņkustību, taču sitiena vietā viņš piespēlēja. Komandas biedri uzreiz nesaprata, bet Ikaunieks un Tobers centās raidīt bumbu pa vārtiem, bet neveiksmīgi.
44. min. Spēlē bija pauze pēc Andoras futbolista neliela sasituma. Pēc tam arī Gutkovskis cieta sadursmē, bet tiesnesis brīdinājumu nerādīja nevienā no epizodēm.
41. min. Cigaņika sitiena mēģinājums tika bloķēts. Kopumā Latvijas futbolisti spēlē diezgan neprecīzi, īpaši acīs krīt piespēļu kvalitāte.
37. min. Pēc Dubras neveiksmīgas spēles sitienu vārtu apakšējā stūrī izdarīja Rosass, bet Šteinbors atvairīja. Brīdi vēlāk Servoss izdarīja sitienu no distances, un bumba atkal lidoja pāri vārtiem.
36. minūte. Gutkovskis pa labo malu steidza uzbrukumā, piespēlēja Cigaņikam, bet viņš nespēja saasināt uzbrukumu. Viņa piespēle Jurkovskim bija neveiksmīga un uzbrukums noslēdzās ar ne pārāk labu centrējumu, ko vārtsargs tvēra.
33. min.Šteinbors nespēja tvert Rubio centrējumu no labās malas. Tas radīja saasinājumu, bet pēc bumbas "dancošanas" pa gala līniju, Cigaņiks precīzi to aizsita prom.
29. min. Pēc Latvijas izlases gūtajiem vārtiem Andorai bijuši daudzi labi vārtu gūšanas momenti. Servoss izpildīja tiešo brīvsitienu un raidīja bumbu nedaudz pāri vārtiem.
23. min. Latvijas izlases futbolisti vairāk spēlē ar bumbu, taču Andorai ar saviem pretuzbrukumiem izdodas radīt trauksmi Latvijas laukuma pusē.
19. min. Norīb Latvijas izlases vārtu pārliktnis. Rubio izdarīja tālu sitienu. Visi noskatījās uz bumbu, tostarp arī Pāvels Šteinbors, taču tā atdūrās pret pārliktni un atgriezās spēlē.
16. min. Latvijas izlase pēc netiešā brīvsitiena iegāja soda laukumā. Tobers piespēlēja piespēlēja Dubram, kurš netrāpīja pa bumbu. Uzbrukums turpinājās neveiksmīgi. Latvija atgriezās savā laukuma pusē, kur Cigaņiks pavirši spēlēja ar bumbu. To Andoras futbolists pārtvēra un piespēlēja gar vārtiem Rosasam, kurš izdarīja sitienu pāri vārtiem.
13. min. Vēl viens trauksmes zvans pie Latvijas izlases vārtiem. Servoss kreisajā malā centrēja bumbu Rosasam, viņš ar galvu izdarīja sitienu, bet bija ļoti neprecīzs.
12. min. Rebess labajā malā devās tuvāk Latvijas izlases vārtiem, viņš mēģināja bumbu centrēt soda laukumā, bet aizsargs skāra bumbu, kas pēc tam nonāca pie Šteinbora.
9. min. Latvija - Andora 1:0Gutkovskis nopelnīja tiešo brīvsitienu, kuru izpildīja Roberts Savaļnieks. Viņš precīzi piespēlēja Robertam Uldriķim, kurš ar galvu raidīja bumbu Andoras izlases vārtos. https://twitter.com/kajbumba/status/1532758464136617984
6. min. Andoras izlases spēlētājs Servoss devās pretuzbrukumā. Lai arī viņš varēja mēģināt iet tuvāk vārtiem, Andoras futbolists nolēma sist no distances, bet Šteinbors ar šo ne pārāk sarežģīto sitienu tika galā.
5. min. Jurkovskis nopelnīja Latvijai pirmo stūra sitienu spēlē. Savaļnieks centrēja bumbu soda laukumā, tā nonāca pie Zjuzina, bet viņš, atrodoties ārpus soda laukuma, netrāpīja pa lēkājošo bumbu.
2. min. Latvijas futbolisti spēli iesāka nervozi, pieļaujot vienkāršās kļūdas piespēlēs.
Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs paziņojis pamatsastāvu mačam. Vārtus sargās pieredzējušais Pāvels Šteinbors. Kopumā sastāvā lielu pārsteigumu nav.
Latvijas futbola leģenda Māris Verpakovskis uzskata, ka šosezon Nāciju līgā Latvijas izlasei pretinieki ir zema līmeņa, tāpēc beidzot vajadzētu spēt iekļūt C divīzijā. https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/verpakovskis-latvijas-futbola-izlasei-naciju-liga-nav-atbilstosa-limena-pretinieku.d?id=54408806
Latvijas izlasei spēlēs pret Andoru izdevies gūt sešas uzvaras, bet trīsreiz spēles noslēgušās neizšķirti. Kā kopumā Latvijai veicies šajā turnīrā var lasīt šeit: https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-izlases-tresais-piegajiens-naciju-liga-ka-gajis-lidz-sim.d?id=54371356
Latvijas futbola izlase piektdien uzsāk vēl vienu mēģinājumu izkļūt no UEFA Nāciju līgas D divīzijas. Turnīru Latvija sāk ar maču pret Andoru. https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-izlase-ar-speli-pret-andoru-saks-dalibu-uefa-naciju-liga.d?id=54416420