Uz nenoteiktu laiku pārcelta futbola virslīgas spēle starp 'Spartaka' un 'Liepājas' komandām
Foto: F64

Drošības apsvērumu dēļ uz nenoteiktu laiku pārcelta futbola virslīgas spēle starp Jūrmalas "Spartaka" un "Liepājas" komandām, apstiprināja Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat tiks ierobežots skatītāju skaits turpmākajās virslīgas spēlēs.

Svētdien "Liepājai" stadionā "Daugava" bija jāuzņem "Spartaka" komanda, taču, kā iepriekš ziņots, Jūrmalas komandas administrācijā konstatēti trīs Covid-19 inficēšanās gadījumi.

Jūrmalas "Spartaks" sestdien savā tīmekļa vietnē "Facebook" paziņoja, ka pēc LFF kongresa "mūsu klubs sadarbībā ar LFF un SPKC operatīvām darbībām ir veicis visu savu darbinieku, sportistu un apkalpojošā personāla testēšanu".

"Testu rezultātā diemžēl ir atklāti trīs pozitīvie rezultāti kluba vadības un apkalpojošā personāla vidū," ziņo klubs. "Divos gadījumos ir pilnībā noteikts inficēšanas iemesls, abas personas bija klātienē apmeklējušas LFF kongresu un bija tiešā kontaktā ar cilvēku, kuram tika konstatēts Covid-19 pozitīvais rezultāts. Trešā gadījuma inficēšanas iemesli tiek noskaidroti. Visas trīs personas tika nekavējoties izolētas, šobrīd atrodas karantīnā un nerada bīstamību ne komandai, ne apkārtējiem."

Pārējiem kluba darbiniekiem, sportistiem, apkalpojošam personālam, stadiona darbiniekiem un citām ar "Spartaku" saistītām personām saslimšanas simptomi nav konstatēti, un visi testu rezultāti ir negatīvi.

Ar paziņojumu klajā sestdien nāca arī "Valmiera".

"Varam apstiprināt, ka Covid-19 pozitīvs atklāts mūsu kluba viceprezidentam Uldim Pūcītim (tests veikts 9.jūlijā)," vēsta kluba "Facebook" vietne tīmeklī. "10.jūlijā testēti tika arī visi mūsu virslīgas un dublieru komandas futbolisti, treneri un atbalsta personāls, kopskaitā 46 personas. Visiem testa rezultāts izrādījās negatīvs."

"Pūcīša Covid-19 gadījums ir izsekots, un ir zināms, ka slimība iegūta, esot tiešā kontaktā ar jau iepriekšminēto personu, kura līdzīgi kā viņš apmeklēja LFF kongresu 3.jūlijā, turklāt tās pašas dienas vakarā abas personas kopā devās arī uz "Optibet" virslīgas spēli Valmierā."

Tiek ziņots, ka kluba viceprezidentam pirmie slimības simptomi parādījās 9.jūlijā, un, sākot no šīs dienas, viņš ir karantīnā.

"Valmiera", ievērojot visus piesardzības pasākumus, turpina darbu ierastā režīmā, gatavojoties tuvākajām virslīgas un dublieru čempionāta spēlēm.

LFF apstiprina, ka abos virslīgas klubos jau ir veiktas centralizētas Covid-19 pārbaudes un pēc visu rezultātu saņemšanas jauni saslimšanas gadījumi nav konstatēti.

Noteiktā secībā tiek testēti arī pārējo virslīgas klubu spēlētāji un oficiālās personas, kā arī sacensību tiesneši.

Kā to paredz SPKC norādes un LFF organizēto sacensību sanitārais protokols, visas četras personas uz normatīvajos dokumentos noteikto periodu atrodas pašizolācijā.

Pēc LFF pieejamās informācijas līdz šim veiktajās pārējo LFF 3.jūlija kongresa dalībnieku (LFF biedri, viesi, tehniskais personāls, vēlēšanu kandidāti) pārbaudēs konstatēts vēl viens Covid-19 saslimšanas gadījums.

Tāpat konstatēts, ka vienas saslimušās personas ģimenes piederīgais piektdien atradies "Metta" kluba treniņnometnē LFF Mācību un treniņu centrā "Staicele". Pēc konsultācijām ar attiecīgajām iestādēm, kā arī izvērtējot "Metta" plašo preventīvo un drošības pasākumu klāstu, kas tiek nodrošināts akadēmijas jauniešiem, saslimšanas riski bija vērtējami kā zemi.

Neskatoties uz to, persona tika operatīvi atbrīvota no tālākas dalības nometnē, un tai tika nodrošināta nepieciešamā pārbaude, kamēr pārējo nometnes dalībnieku vecāki tika informēti par nepieciešamību turpmāko periodu rūpīgi sekot līdzi savu atvašu pašsajūtai, nepieciešamības gadījumā veicot arī pakārtotās SPKC rekomendētās darbības. Pārbaudēs ģimenes piederīgajam saslimšana netika konstatēta.

Tikmēr virslīgas vienība "Daugavpils" pēc Covid-19 testu veikšanas savā "Facebook" vietnē tīmeklī vēsta, ka "visai komandai, treneriem un administrācijai Covid-19 tests ir negatīvs".

Šī ziņa komandas vietnē ievietota jau piektdien.

Tags

Jūrmala Jūrmala (FK) Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form