Vairāki Latvijas futbola klubi jau aizvadījuši pirmos treniņus
Foto: Shutterstock

Pēc vairāk nekā mēnesi garas pauzes vairākiem Latvijas futbola klubiem, ievērojot striktus noteikumus, kas saistīti ar koronavīrusa izplatību, jau izdevies aizvadīt pirmos treniņus, čempionāta rīkotāji vēsta savā mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka Latvijas virslīgas futbola čempionāta kluba "Liepāja" futbolisti trešdien atsāka treniņu procesu kopējā grupā, kas nebija aizvadīts vairāk kā mēnesi.

Vairāki "Optibet" virslīgas klubi aizvadītās nedēļas gaitā, iekļaujoties atbildīgo institūciju noteiktajās prasībās, atsāka kopīgos treniņus, gatavojoties ilgi gaidītajam jaunās sezonas startam. Treniņu process notiek īpašos apstākļos, ko regulē vairāki ierobežojumi un noteikumi. Pirmajos iespaidos ar turnīra organizatoriem dalījušies "Liepāja", "Valmiera" un RFS komandu pārstāvji.

Liepājas kluba ģenerālmenedžeris Dāvids Jansons atklāj, ka ilgāku laiku aizņem praktiskais sagatavošanās process, taču lielā apetīte pēc futbola uz šiem papildus izaicinājumiem neliek skatīties kā uz milzu šķēršļiem.

"Jā, šobrīd gatavošanās treniņiem norit krietni savādāk – dezinfekcijas process inventāram un rokām, spēlētāju ķermeņa temperatūras mērīšana, un, protams, paša treniņplāna gatavošana, jo vingrinājumiem jābūt distanci vienam no otra veicinošiem," par piedzīvoto pirmajā nedēļā saka ģenerālmenedžeris. "Tas gan vairāk ir treneru izaicinājums, taču pakāpeniski ar visu aprodam aizvien labāk."

"Var redzēt, ka arī spēlētājiem sākumā nav viegli, jo viens otru nav ilgu laiku satikuši un arī šobrīd pārāk nedrīkst tuvoties, taču visi ir priecīgi atgriezties laukumā – pauze bija ļoti gara. Šobrīd esam pieņēmuši esošos apstākļus un trenējamies, gaidot un cerot, ka drīzumā varētu būt lielāka skaidrība par čempionāta iespējamo sākumu."

Līdzīgā pieredzē dalījās arī RFS tehniskais direktors Raimonds Grants. "Institūciju lēmumu par iespēju profesionāliem sportistiem atsākt kopīgos treniņus uztvērām kā prieka vēsti. Jā, arī šobrīd treniņi nevar notikt pilnvērtīgi, jo to organizēšanu nosaka dažādi ierobežojumi, taču tas tāpat ir krietni saistošāks veids treniņiem kā spēlētājiem darboties ar individuālām programmām, kuras sastādījuši treneri," pauž Grants, kurš norāda, ka futbolisti strikti ievēro noteikumus.

"Spēlētāji uz treniņiem atbrauc jau gatavi sporta tērpos, kā arī pēc to noslēguma taisnā ceļā dodas uz automašīnām, neizmantojot dušas. Treneri un personāls treniņu laikā strādā maskās un cimdos, kā arī katram spēlētājam tiek nodrošināta sava ūdens pudele, nemaz nerunājot par regulāru roku dezinficēšanu. Trenējamies grupās un vienīgais kontakts starp spēlētājiem ir piespēles, nepārkāpjot distances noteikumus. Pirmajos treniņos uzdevumi vērsti uz to, lai spēlētāji atkal maksimāli labi sajūt bumbu."

Tikmēr Valmieras vienības futbolists Ēriks Punculs neslēpa, ka pirmais, ko gribējies izdarīt, ir sist bumbu vārtos.

"Ļoti patīkami atgriezties ierastajā režīmā. Esam ļoti priecīgi, ka atkal visi kopā varam satikties un virzīties pretī mūsu nostādītajam mērķim. Šie mēneši, kuru laikā trenējāmies individuāli, bija ļoti grūti tīri psiholoģiskā ziņā. Tomēr, individuāli trenējoties ir grūtāk rast motivāciju, kā to darot visiem kopā - komandā," par piedzīvoto pēdējos mēnešos stāsta Punculs.

"Šo brīdi ļoti gaidījām – šīs futbola sajūtas, tā garu. Ir parādījušās pozitīvas emocijas, arī gribasspēks. Futbols ilgi netika spēlēts, tik vien cik uzturēta fiziskā kondīcija. Pa šo laiku tika pazaudēta laukuma un bumbas izjūta. Sajūta ir kā pēc atvaļinājuma - nav noguruma, šobrīd notiekošais ir kā jauns sākums. Pirmais ko gribējās izdarīt - uzsist pa vārtiem, uztaisīt kādu māņkustību, pažonglēt. Domāju, ka visiem ir līdzīgas izjūtas."

Futbolists neslēpa, ka sportiskā forma būs jāatgūst teju no jauna, taču to tagad paveikt būs vieglāk. Komanda treniņu procesā neaizmirstot arī par higiēnas prasībām.

"Sākam visu no jauna. Mēs šobrīd trenējamies visi kopā, bet arī neaizmirstam, ka tomēr ir jābūt sociāli atbildīgiem – ieturam distanci, veicam vingrinājumus bez kontakta. Pirms treniņiem fiziski nesasveicināmies, to laikā neesam tik emocionāli kā citkārt – neskrienam viens pie otra, neapsveicam cits citu. Līdz ko treniņš beidzas braucam visi uz mājām," stāsta Punculs. "Savstarpējās sarunās arī tiek ievēroti šie divi metri. Ir grūti, nepārtraukti pie tā jāpiedomā. Izpaliek vēl trenažieru zāles, baseins, bet galvenais šobrīd, ka esam tikuši uz futbola laukuma, kur visi kopā varam trenēties."

Sezonas sākums bija paredzēts 13. martā, taču dienu iepriekš valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, kā tās sākums pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, bet par divām vairāk nekā aizpērn. Laukumos šogad dosies "Riga", RFS, "Ventspils", "Valmieras", Jūrmalas "Spartaks", "Liepājas", "Jelgavas", "Daugavpils", "Metta" un "Tukums 2000/TSS" komandas.

Tags

Daugavpils Futbols Jelgava Jelgava (FK) Jūrmala Jūrmala (FK) Liepāja Tukums Valmiera Valmiera (BK) Ventspils Ventspils (FK)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form