Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices kausa ieguvēja "Sion" ceturtdien piedzīvoja zaudējumu UEFA Eiropas līgas 1/16 fināla pirmajā spēlē.

"Sion" savā laukumā ar 1:2 (0:1) piekāpās Portugāles klubam Bragas "Sporting". Atbildes spēlē norisināsies nākamajā trešdienā Bragā, bet astotdaļfinālā iekļūs uzvarētājs divu spēļu summā.

Ceturtdien notikušajā mačā Vaņinam nācās kapitulēt jau cīņas 13.minūtē, kad pēc tālas Andrē Pintu piespēles soda laukumā ieskrēja "Sporting" serbu uzbrucējs Nikola Stojiļkovičs, kurš ar skaistu sitienu panāca 1:0. Ar to gan "Sion" vienības likstas nebeidzās, jo 11 minūtes vēlāk traumu guva komandas aizsargs Leo Lakruā, kurš maču turpināt nevarēja.

Turpretī otro puslaiku Sjonas vienība iesāka jau krietni veiksmīgāk. Puslaika astotajā minūtē "Sion" uzbrukuma līderis Musa Konate no Senegālas ar skaistu sitienu panāca neizšķirtu. Tiesa, septiņas minūtes vēlāk viesi atjaunoja vadību. Pēc "Sporting" pussarga Rafas Silvas tālsitiena Vaņins uzminēja bumbas lidojuma virzienu, taču sitiens bija pārāk spēcīgs, lai to apturētu.

Turpinājumā mājiniekiem mača rezultātu izlīdzināt neizdevās, bet spēles pēdējās minūtēs viņi paguva uzspēlēt vairākumā, jo otro dzelteno kartīti nopelnīja "Sporting" melnkalniešu uzbrucējs Nikola Vukčevičs.

Kā zināms, decembrī Vaņins trešo reizi karjerā tika nosaukts par Latvijas labāko futbolistu.

Pagājušo Šveices čempionāta sezonu "Sion" noslēdza septītajā vietā, taču pamanījās uzvarēt kausa izcīņā, tādejādi iegūstot iespēju šajā sezonā spēlēt UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Savukārt šosezon "Sion" ar 25 punktiem 19 spēlēs atrodas sestajā pozīcijā Šveices čempionāta kopvērtējumā.

Tikmēr "Sporting" ar 42 punktiem 22 mačos ieņem ceturto vietu Portugāles čempionāta kopvērtējuma tabulā, par septiņiem punktiem atpaliekot no trešā vietā esošās "Porto". Tieši ar šo komandu "Sporting" tikās 2010./11.gada UEFA Eiropas līgas finālā, piedzīvojot zaudējumu ar 0:1.

Grupu turnīrā B apakšgrupas kopvērtējuma "Sion" ar deviņiem punktiem ieņēma otro vietu, kamēr pirmajā pozīcijā ierindojās Anglijas premjerlīgas klubs "Liverpool", kam bija par punktu vairāk. Seši punkti tikmēr bija Krievijas komandas Kazaņas "Rubin" rēķinā, kamēr Bordo "Girondins" no Francijas izcīnīja četrus punktus.

Tikmēr "Sporting" ar 13 punktiem izcīnīja uzvaru F apakšgrupā, par punktu apsteidzot Francijas vienību Marseļas "Olympique". Septiņi punkti bija Čehijas vienības Liberecas "Slovan" kontā, bet divus punktus izcīnīja Nīderlandes vienība "Groningen".

Pēc divu apļu grupu turnīra UEFA Eiropas līgas izslēgšanas cīņās iekļuva katras grupas divas labākās komandas, kur tām pievienojās arī UEFA Čempionu līgas apakšgrupu trešās vietas ieguvējas.

UEFA Eiropas līgas fināls nākamā gada 18.maijā notiks Šveices pilsētā Bāzelē.