Ventspils dome noraizējusies par profesionālā futbola attīstību pilsētā
Foto: F64

Ventspils pilsētas dome, kurai ir svarīga ikviena sporta veida attīstība Ventspilī, ir nepatīkami pārsteigta uzzinot par Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Disciplinārā komitējas pieņemto lēmumu diskvalificēt futbola klubu "Ventspils" uz septiņiem gadiem no dalības UEFA turnīros, ziņo pilsētas domes mārketinga nodaļa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ventspils pilsētā ir ilgstošas futbola tradīcijas, t.sk. jau vairākas desmitgades profesionālais futbols attīstās privātā kluba SIA "Futbola klubs "Ventspils" vadībā, un FK "Ventspils" ir izcīnījis sešus Latvijas čempionu titulus un septiņus Latvijas kausus futbolā.

Kopš 2018. gada SIA "Futbola klubs "Ventspils"" 50,09% kapitāldaļu pieder SIA "Ventspils futbola sabiedrība", kā patiesais labuma guvējs ir Krievijas pilsonis Adlans Šišhanovs, kurš kļuva par kluba prezidentu un uzreiz izvirzīja ambiciozus mērķus – atgriezt FK "Ventspils" spēcīgāko klubu rangā Latvijā, cīnīties tikai par pirmo vietu valstī un nodrošināt maksimāli veiksmīgu startu Eirokausos.

Ventspils pilsētas dome vienmēr ir bijusi mazākuma kapitāldaļu turētāja SIA "Futbola klubs "Ventspils" un nevar ietekmēt pieņemtos lēmumus klubā, tādēļ jau 2019. gadā tika pieņemts lēmums pārdot Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošās FK "Ventspils" 11,23% kapitāldaļas. Tika izsludinātas trīs atklātas izsoles, kuras diemžēl noslēdzās bez rezultāta.

Ventspils pilsētas dome nekad nav finansiāli atbalstījusi profesionālo FK "Ventspils", bet vienmēr ir atbalstījusi un arī turpmāk atbalstīs Ventspils bērnu futbola akadēmiju - biedrību "Ventspils jauniešu futbola klubs" un biedrību "Ventspils olimpiskā cerība". Akadēmija ir dibināta ar mērķi nodrošināt bērniem un jauniešiem veselīgu dzīves veidu un attīstīt viņu iemaņas futbolā, lai sagatavotu kvalitatīvus futbola spēlētājus dažāda vecuma Latvijas futbola izlasēm un Latvijas profesionāliem futbola klubiem.

Ventspils bērnu futbola akadēmija jau vairāku gadu garumā saņem finansējumu no Ventspils pilsētas domes, kas palīdz nodrošināt nepieciešamos apstākļus bērnu un jauniešu treniņu procesam un akadēmijas darbībai, kā arī Ventspils daudzu gadu garumā ir attīstījusi pilsētas infrastruktūru, lai nodrošinātu labus treniņa un sacensību apstākļus kā jauniem futbolistiem, tā arī profesionāliem sportistiem, t.sk. futbolistiem.

Ventspils bērnu futbola akadēmijā trenējas vairāk nekā 250 dažāda vecuma bērni un jaunieši (no U-5 līdz U-18, kā arī meiteņu grupa U-14), kas piedalās Latvijas Futbola federācijas atbilstošo vecumu turnīros, kā arī citos starptautiskos un vietējos futbola turnīros.

Ventspils pilsētas dome uzsver, ka vienmēr atbalstījusi godīgas spēles principus un pauž atbalstu UEFA pieņemtajiem lēmumiem, kā arī nosoda šādu iespējamo nelikumīgu kluba vadības darbību, bet vienlaikus cer, ka Latvijas Futbola federācijas vadība kopā ar FK "Ventspils" radīs risinājumu šai situācijai, lai no viena cilvēka pieņemtiem lēmumiem neciestu visa Ventspils pilsētas futbola attīstība.

Tags

Futbols Latvijas Futbola federācija UEFA Ventspils Ventspils (FK) Ventspils dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form