Latvijas futbola zvaigznes sestdien Latvijas Futbola federācijas (LFF) simtgades svētku mačā piedzīvoja zaudējumu. Pasākumu tiešraidē bija iespējams vērot arī portālā "Delfi".

Latvijas futbolisti "Skonto" stadionā notikušajā "Leģendu spēlē" ar 1:5 piekāpās pasaules mēroga zvaigznēm.

Latvijas komandas kodolu veidoja futbolisti, kas pārstāvēja Latviju 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, savukārt pasaules leģendu komandā vienkopus tika pulcēti 13 dažādu valstu pārstāvji.

Spēles rezultātu jau pašā ievadā atklāja viens no Latvijas futbola visu laiku spožākajiem spēlētājiem Andrejs Rubins, tomēr pirmā puslaika turpinājumā izpaudās pasaules komandas pārsvars, kad divreiz izcēlās viens no Lietuvas visu laiku veiksmīgākajiem futbolistiem un pašreizējais Lietuvas Futbola federācijas prezidents Toms Daņiļēvičs, kā arī 79 spēles Portugāles izlasē aizvadījušais Nunu Gomišs un 100 mačus Ukrainas valstsvienībā iekrājušais Ruslans Rotaņs.

Otrajā puslaikā pasaules komandas pārsvaru nostiprināja Gomišs. Spēles izskaņā simboliski kādreizējo Latvijas izlases kapteini Mihailu Zemļinski laukumā nomainīja viņa 14 gadus jaunais dēls Aleksandrs.

Pēc spēles beigām sekoja 11 metru sitienu sērija, kurā tika iesaistīti arī līdzjutēji. Tajā ar 5:3 pārāki bija pasaules komandas labā sitienus izdarījušie.

Simbolisko starta svilpi uzticēja vienam no aktīvākajiem Latvijas futbola tiesnešu vides darboņiem Ādolfam Supem, bet maču ar simbolisku sitienu pa bumbu atklāja plaši par vienu no visu laiku labākajiem Latvijas futbolistiem uzskatītais slavenās Rīgas "Daugavas" meistarkomandas spēlētājs Georgijs Smirnovs. Spēles galvenais tiesnesis bija labi zināmais grieķis Kiross Vasarass, kuram asistēja Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs.

Pasaules leģendu komanda: Luišs Figu (Portugāle), Kevins Kuranji (Vācija), Florāns Maludā (Francija), Jorgs Karagunis (Grieķija), Rubens de la Reds (Spānija), Andress Opers (Igaunija), Toms Daņiļēvičs (Lietuva), Marjus Stankevičs (Lietuva), Nunu Gomišs (Portugāle), Ruslans Rotaņs (Ukraina), Martins Jiraneks (Čehija), Luiss Sahā (Francija), Rojstons Drentē (Nīderlande), Huans Manuels Penja (Bolīvija), Levans Kobiašvili (Gruzija), Davits Mudžiri (Gruzija), Sergejs Pareiko (Igaunija), Sergejs Ignaševičs (Krievija). Komandas treneris - Deivs Džounss (Anglija).

Latvijas leģendu komanda: Aleksandrs Koliņko, Andrejs Piedels, Aleksandrs Isakovs, Igors Stepanovs, Mihails Zemļinskis, Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Oļegs Blagonadeždins, Igors Korabļovs, Arturs Zakreševskis, Māris Smirnovs, Valentīns Lobaņovs, Juris Laizāns, Aleksandrs Cauņa, Andrejs Rubins, Aleksejs Višņakovs, Jurģis Pučinsks, Māris Verpakovskis, Vīts Rimkus, Andrejs Prohorenkovs, Mihails Miholaps, Andrejs Štolcers, Ģirts Karlsons, Viktors Dobrecovs, Aleksandrs Jeļisejevs. Komandas treneris – Aleksandrs Starkovs.

Spēlē bija divi puslaiki pa 45 minūtēm, starp kuriem notika konkursi ar līdzjutēju iesaistīšanu. Mača laikā bija arī starplaiki, kuros līdzjutējiem bija iespējas nofotografēties ar zvaigznēm un tikt pie autogrāfiem.

Stadionā bija pieejamas vairākas futbola tematikai veltītas atrakcijas, izklaides un atspirdzināšanās iespējas.