Virslīgas futbola klubiem no leģionāru fonda novirzīti 320 tūkstoši eiro
Foto: Sergejs Kuzņecovs

Aizvadītajā "Optibet" virslīgas čempionāta sezonā klubi par citās valstīs sagatavotu spēlētāju jeb leģionāru pieteikšanu un izmantošanu šim nolūkam paredzētajā fondā iemaksājuši 320 500 EUR, kas pilnā apmērā tiek novirzīti atpakaļ klubos saskaņā ar vietējo jaunatnes spēlētāju izmantošanas rādītājiem, ziņots Latvijas Futbola federācijas (LFF) mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vairākas sezonas šo iemaksu fonds tiek izdalīts klubiem atbilstoši tam, cik daudz tie virslīgas mačos izmantojuši U-21 vecuma grupas spēlētājus (dzimuši 2000. gadā un vēlāk). Klubiem pienākošās naudas summas aprēķināšanā tiek izmantots koeficients, kas ņem vērā jauno futbolistu nospēlēto minūšu skaitu aizvadītajā čempionātā.

Lielākais summas īpatsvars nonācis FS "Metta" kluba rīcībā – 149 000 EUR. BFC "Daugavpils" klubam pienākas 106 000 EUR, bet trešā lielākā summa – 26 000 EUR – nonāk "Valmiera" FC rīcībā.

"Šī fonda darbība pēdējās divās sezonās, kurās kopējā summa bijusi ļoti līdzīga, ir sevi attaisnojusi," komentē LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Šis mehānisms ļauj ar vienādiem noteikumiem klubiem strādāt saskaņā ar savu darbības filozofiju. Daži klubi ieguldās viesspēlētāju piesaistīšanā un cīnās par augstākajiem sportiskajiem rezultātiem, bet citi lielāko savu uzsvaru velta vietējo jaunās paaudzes spēlētāju sagatavošanai. Mums kā klubu sadarbības partnerim ir jāatbalsta augsne veiksmīgai to profesionālajai darbībai un savu biznesa vajadzību realizēšanai, bet kā par futbola attīstību atbildīgajai organizācijai vienlaikus ir jāstimulē arī vietējo spēlētāju sagatavošana un attīstības iespējas."

"Fonda izmantošanu sadarbībā ar klubiem un līgu vēlamies pilnveidot, attīstīt un paplašināt. Tā nepieciešamību un potenciālu visi apzināmies. Šajā jautājumā notiek regulāras diskusijas, lai pie sarunu galda nonāktu pie piemērotākajiem tālākajiem soļiem."

Tags

"Daugavpils" (BFC) Metta Valmiera (FC) Vadims Ļašenko Futbols Latvijas Futbola federācija Virslīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form