Skonto - Ventspils
Foto: F64

Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta līdervienība "Skonto" svētdien nav devusies uz plānoto maču ar pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošo "Liepāju", pastāstīja kluba direktors Askolds Uldriķis.

Kaut vienība apsvērusi iespēju doties laukumā ar otro sastāvu, vienības prezidents Vladimirs Koļesņičenko lēmis, ka tas nenotiks.

"Zinām nolikumu - ja uz divām spēlēm komanda neierodas, tā automātiski tiek izslēgta no čempionāta. Šis ir mūsu pirmais brīdinājums, spēlētājiem jāskatās pašiem, ko tie vēlas," atzina Uldriķis.

Kā zināms, "Skonto" komandai ir lielas finansiālās problēmas un jau pirms sezonas tā tikai ar lielām grūtībām piekļuva turnīram. Tagad ir sācies vasaras pāreju periods, bet Uldriķis atgādināja, ka spēlētājiem, kas vēlēsies vienību atstāt, nemaz nebūs tik viegli atrast jaunas komandas.

"Mūsu finansiālās problēmas visiem ir zināmas," stāstīja kluba direktors. "Visa komanda nepārcelsies uz "Ventspili" vai "Liepāju", tur vajadzēs tikai atsevišķus spēlētājus. Turklāt nevienam nav noliedzams, ka treniņprocess pie mums ir visaugstākajā līmenī - atcerieties kādas mums bija pārmaiņas starpsezonā, tomēr komanda tāpat ir pirmajā vietā."

Tāpat Uldriķis atzina, ka ja vienība tiks slēgta, iekrājušos parādus nesaņems neviens futbolists, tomēr tagad viņiem vismaz ik pa laikam tiek izmaksāta daļa no parāda.

"Skonto" joprojām cer, ka kādus spēlētājus, kā, piemēram, Ruslanu Mingazovu, vasaras pāreju perioda laikā izdosies pārdot, kas nedaudz paplašinātu finansiālās iespējas.

Šī bija pirmā spēle šosezon, ko tiešraidē bija plānots rādīt kanālā TV6.

"Liepājnieki bija izdarījuši lielu darbu un saviem spēkiem vienojušies ar televīziju," nožēlu par notikušo pauda Uldriķis, stāstot, ka "Skonto" vadība par spēlēšanu cerējusi līdz pēdējam brīdim.

Paredzams, ka "Skonto" komandai tiks piespriests tehniskais zaudējums ar rezultātu 0:3.

"Liepājas" kontā iepriekšējos mačos ir četri zaudējumi pēc kārtas ar kopējo vārtu attiecību 0:12. Savukārt "Skonto" klubs iepriekšējās 12 virslīgas spēlēs bija ticis pie 11 uzvarām un reizi spēlējis neizšķirti.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē aprīlī liepājnieki savā laukumā uzvarēja ar 1:0.

Pirms vēl oficiāli "Skonto" saņēmusi tehnisko zaudējumu turnīra kopvērtējumā līderpozīcijā ar 46 punktiem 18 mačos atrodas "Skonto" komanda, kurai ar 41 punktu 19 cīņās seko "Ventspils", bet 37 punkti ir Daugavpils "Daugavai". Ceturto vietu ar 34 punktiem ieņem "Jelgava", kurai ar 31 punktu 18 mačos seko "Liepāja".

Sesto vietu ar 26 punktiem ieņem "Spartaks", tam ar 20 punktiem seko Rīgas "Daugava", bet vēl par pieciem punktiem mazāk ir "Daugavpils" vienībai. Tikmēr desmit punktus iekrājusi "Metta"/LU, kurai ar sešiem punktiem seko "Jūrmala".

Kā ziņots, dienu pirms jaunās sezonas sākuma licencētas startam sacensībās bija astoņas no desmit komandām, jo LFF sākotnēji licences atteica pērnās sezonas otrajam un trešajam spēcīgākajam klubam - "Skonto" un Daugavpils "Daugavai". "Skonto" komanda pie starta virslīgā sākotnēji netika pielaista nenokārtoto parādsaistību dēļ, bet "Daugavai" licence netika piešķirta, jo tai nav izveidota kluba struktūrā iekļauta jaunatnes akadēmija. Tomēr dienu pirms čempionāta sākuma LFF Apelācijas komisijas sēdē abu klubu apelācijas tika apmierinātas, tiem tādējādi saņemot kārotās licences.

Tāpat "Skonto" un "Jūrmalas" komandas nenokārtoto parādsaistību dēļ bija saņēmušas aizliegumus reģistrēt jaunus futbolistus. "Jūrmalai" gan šāds aizliegums 20.jūnijā, kad sākās vasaras pāreju periods, tika atcelts, bet "Skonto" vienībai tas tuvākajos mēnešos, visticamāk, nenotiks.

Turnīrā komandas sacentīsies četros apļos.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja "Ventspils" komanda, aiz sevis atstājot "Skonto" un Daugavpils "Daugavu". Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus šajā sezonā nomainījuši pirmās līgas uzvarētāji "Daugavpils". Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda "Metta"/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvēju "Gulbeni".

Tikmēr pēc "Liepājas metalurga" kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs "Liepāja".

  Source

  LETA

  Tags

  Daugava (FK) Daugava (upe) Daugavpils Jelgava Jelgava (FK) Jūrmala Jūrmala (FK) Liepāja Skonto (FK) SMScredit.lv Spartak (Maskava) TV6 Ventspils Ventspils (basketbola klubs) Ventspils (FK) Virslīga
  Pamanījāt kļūdu?
  Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

  Comment Form