Balvu par mūža ieguldījumu sportā piešķirs futbola tiesnesim Miķelim Rubenim
Foto: F64

Latvijas futbola simtgades labākais tiesnesis, ilggadējais sporta darbinieks, žurnālists un viens no spilgtākajiem futbola entuziastiem pēc valsts neatkarības atjaunošanas Miķelis Lenerts – Rubenis iegūs "Latvijas Gada Balvu Sportā 2014" nominācijā par mūža ieguldījumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balvas par mūža ieguldījumu ieguvējs tika paziņots ceturtdien preses konferencē, kurā "Igo Japiņa Sporta aģentūra" un Latvijas Olimpiskā komiteja nosauca nominantus svinīgajai ceremonijai "Latvijas Gada Balvai Sportā 2014". Pagodinošo apbalvojumu, kā arī naudas prēmiju 4000 eiro apmērā Triju Zvaigžņu Ordeņa kavalierim Miķelim Rubenim pasniegs 23. decembrī, svinīgajā balvu pasniegšanas ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma, kurā tiks sveikti gada labākie Latvijas sportisti un sporta darbinieki.

81 gadu vecais Miķelis Rubenis futbola tiesneša gaitas sāka tālajā 1949. gadā, bet nopietni šai nodarbei pievērsās 1955. gadā. Paralēli viņš strādājis par žurnālistu laikrakstā "Sports", par instruktoru sporta biedrībās "Daugava" un "Vārpa", vadījis Latvijas Futbola federācijas tiesnešu komiteju un aktīvi darbojies Latvijas futbola saimniecības sakārtošanā pēc valsts neatkarības atgūšanas. 1972. gadā tika izdota M. Rubeņa sarakstītā grāmata "Futbola tiesāšana", kas kopā ar vairākiem citiem viņa darbiem kļuva par tiesāšanas metodoloģijas pamatu pašmāju futbola tiesnešiem.

M. Rubeņa līdzgaitnieki stāsta, ka viņš pazīstams arī savas interesantās personības, zināšanu un talanta dēļ. Viņš paspējis apmācīt ne tikai visus šodien zināmos tiesnešus, bet arī palīdzējis izaugsmē daudziem futbolistiem, pateicoties savām žurnālista un kritiķa spējām, ietekmējis arī sporta komentētāju un kritiķu darbu.

"Latvijas Gada Balvas Sportā 2014" noslēguma ceremonijā 23. decembrī tiks piešķirtas balvas pavisam 16 kategorijās: Labākais Latvijas sportists, Labākā Latvijas sportiste, Labākais tehnisko sporta veidu sportists, Labākais Latvijas treneris, Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos, Gada uzlecošā zvaigzne, Gada sporta notikums Latvijā, Par cīņas gribu, Paraugs sportā, Gada sporta skolotājs, Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva, Mūža ieguldījums Latvijas sportā, Latvijas populārākais sportists, LOK speciālbalva un Latvijas Televīzijas speciālbalva. Pretendentus šajās nominācijās izvirzīja sporta federāciju padomes, LOK pārstāvji, sporta žurnālisti un citi nozares eksperti. Uzvarētājus nosaka žūrija 18 cilvēku sastāvā, kuras priekšgalā atrodas "Latvijas Gada balvas sportā" ceremonijas iedibinātājs Igo Japiņš.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Gada balva sportā Igo Japiņš Latvijas Televīzija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form