Martins Dukurs un Ikauniece-Admidiņa - 2015. gada Latvijas labākie sportisti
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

"Gada Balvas sportā 2015" svinīgajā ceremonijā, kas trešdien "Latvijas Dzelzceļa" muzejā, par Latvijas labākajiem sportistiem atzina Martinu Dukuru un Lauru Ikaunieci – Admidiņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martins Dukurs par Latvijas gada labāko sportistu atzīts piekto reizi. Iepriekš viņš balvu saņēma 2010., 2011., 2013. un 2014.gadā. Savukārt Ikauniece-Admidiņa par labāko sportisti atzīta pirmo reizi.

Šoreiz žūrijas balsojumā Dukuram nopietns konkurents bija cits ziemas sporta veidu pārstāvis – bobsleja pilots Oskars Melbārdis, kurš pamanījās izcīnīt četras medaļas Eiropas un pasaules čempionātos, ieskaitot čempiona titulu Eiropas čempionātā četrinieku ekipāžām.

Laurai Ikauniecei-Admidiņai labākās sportistes balvu ar vienbalsīgu žūrijas vērtējumu nodrošināja lieliskais sniegums pasaules čempionātā, kur viņa negaidīti ieguva bronzas medaļu daudzcīņā un pakāpās līdz 5.vietai Starptautiskās Vieglatlētikas asociācijas pasaules rangā.

Portāla "Delfi" piedāvātajā teksta tiešraidē var aplūkot balvu saņēmējus pārējās nominācijās.

"Gada balvas sportā 2015" apbalvošanas ceremonija.
Martins Dukurs pēc balvas saņemšanas: "Ceru, ka man izdosies nokļūt tajā virsotnē - olimpiskajā." https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679760319686819840
Par Latvijas 2015.gada labāko sportistu atkal atzīts Martins Dukurs! Viņš šogad šogad jau trešo reizi uzvarēja pasaules čempionātā, 6.reizi triumfēja Eiropas čempionātā, kā arī sesto reizi ieguva Pasaules kausu. Balvu pasniedza Jeļena Prokopčuka.Pretendentu vidū bija vēl divi ziemas sporta veidu pārstāvji. Martina brālis Tomass Dukurs, kurš gan pasaules, gan Eiropas čempionātā skeletonā izcīnīja bronzas medaļu un palika otrais Pasaules kausa kopvērtējumā, un bobsleja pilots Oskars Melbārdis, kura šā gada panākumu sarakstā ir otrās vietas divnieku ekipāžā gan pasaules, gan Eiropas čempionātā, 1. vieta Eiropas un 3. vieta pasaules čempionātā četrinieku ekipāžām, kā arī uzvara Pasaules kausa kopvērtējumā gan divniekos, gan četriniekos. Vasaras sportu pārstāv bokseris Mairis Briedis, kurš šogad sasniedzis 5.vietu pasaules rangā pussmagā svara kategorijā, un ir divkārtējs IBA pasaules čempions, kā arī Ziemeļameriku pārsteigušais basketbolists Kristaps Porziņģis. Slavenais Ņujorkas klubs Knicks viņu jauno spēlētāju draftā izvēlējās ar 4.numuru - augstāko, kādu jebkad izpelnījušies Baltijas basketbolisti, un Kristaps jau pirmajā sezonā attaisno uz viņu liktās cerības, būdams otrais rezultatīvākais spēlētājs komandā aiz superzvaigznes Karmelo Entonija.
Par Latvijas gada labāko sportisti atzīta Laura Ikauniece-Admidiņa. Viņa šogad pasaules čempionātā daudzcīņā ieguva 3.vietu un sezonas laikā trīs reizes laboja Latvijas rekordu. Balvu sportistei pasniedza LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Starp balvas kandidātēm bija WTA reitinga pirmajā simtniekā strauji iekļuvusī tenisiste Jeļena Ostapenko, 7.vietu pasaules čempionātā izcīnījusī šķēpmetēja Sinta Ozoliņa un Dimanta līgas posmā uzvarējusī šķēpmetēja Madara Palameika.https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679758179819978758
Par Labāko Latvijas tehnisko sporta veidu sportistu atzīts Pauls Jonass, kurš balvu saņēma no Viktora Ščerbatiha. Jonass 18 gadu vecumā savas debijas sezonā MX2 klasē kļuva par pasaules vicečempionu Uz balvu pretendēja arī rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis un Kaspars Stupelis.
Par Latvijas gada uzlecošo zvaigzni sporta atzīts Kristaps Porziņģis! Viņš šogad NBA jauno spēlētāju draftā tika izvēlēts ar 4.numuru, ļoti veiksmīgi debitējis līgā leģendārā Ņujorkas "Knicks" kluba rindās, pavasarī ULEB Eiropas kausā atzīts par turnīra uzlecošo zvaigzni.Balvu pasniedza grupa "Transleiters", kuri uzreiz pēc tam izpildīja savu dziesmu par Kristapu Porziņģi. Uz šo balvu pretendēja arī svarcēlāja Rebeka Koha un pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/ Paula Nečiporuka.
Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos - Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga! Viņi 2015.gadā izcīnīja 1., 2.vietu Eiropas čempionātā, 2.un 3.vietu pasaules čempionātā un 1.vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679752491790143488Uz šo balvu pretendēja arī pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un kamaniņu braucēji Andris Šics/Juris Šics.
Par Latvijas labāko sporta komanda 2015.gadā atzīta Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība. Balvu saņēma Jānis Blūms, Kaspars Bērziņš un Ainars Bagatskis, bet to pasniedza Valsts prezidents Raimonds Vējonis.Latvijas basketbola izlase pēc 14 gadu pārtraukuma spēja nokļūt līdz Eiropas čempionāta 8. vietai un pašreiz vēl cer uz iespēju turpināt cīņu par dalību 2016.gada olimpiskajās spēlēs.Uz šo balvu pretendēja arī Daugavpils "Lokomotīve" spīdveja komanda un Futbola kluba "Liepāja" komanda
https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679748270042836992
Portāla "Delfi" balsojumā par gada populārāko sportistu atzīts motokrosists Pauls Jonass! https://www.delfi.lv/sports/news/gada-balva-sporta/jaunumi/jonass-atzits-par-2015-gada-popularako-sportistu.d?id=46878245
Uz skatuves nākusi Aminata, kura uzstājas ar savu jauno skaņdarbu "Bridges". 
Par Latvijas gada notikumu sportā atzīts 2016.gada Eiropas basketbola čempionāts. Pēc 78 gadu pārtraukuma Latvijā atgriezās lielais basketbols, vienas no apakšgrupas spēlēm notiekot "Arēnā Rīga". Šajā kategorijā uz balvu pretendēja Eiropas volejbola konfederācijas CEV Eiropas čempionāta posms vīriešiem pludmales volejbolā un Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas pasaules čempionāts kamaniņu sportā.
Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvu ieguva Edgars Bergs, kurš šogad kļuva par pasaules vicečempionu lodes grūšanā. Balvu pasniedza Shipsea.Uz šo balvu pretendēja arī Aigars Apinis un Poļina Rožkova.
Kā nākamā balva tika pasniegta "Paraugs sportā". To no Inetas Radevičas ieguva bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens.https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679742023499399169
Balvu par gada notikums tautas sportā pasniedza Latvijas Sporta federāciju padomes vadītājs Einārs Fogelis. Balvu saņēma Vienības brauciens, kurš šogad atzīmējis savu 25. gadskārtu, trīs dažādās distancēs pulcēja lielāko dalībnieku skaitu kopš valsts neatkarības atjaunošanas - 6000 velomīļu.Uz šo balvu pretendēja arī "Lattelecom" Rīgas maratons un Olimpiskā diena. 
Uz skatuves ar savu priekšnesumu uzstājas Sipsea. Tāpat šovakar uz skatuves kāps Aminata.
Balvu par mūža ieguldījumu sportā saņēma Jānis Siliņš, kurš ir Latvijas BMX pamatlicējs. Publika Siliņu sumināja ar ovācijām!  https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679734264208973824
https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679728385996750848
Latvijas Televīzijas speciālo balvu saņem Māris Verpakovskis, kurš šogad noslēdza futbolista karjeru. Viņš FK "Liepāja" prezidenta amatā palīdzēja pilsētā atgriezt Latvijas augstākā līmeņa futbolu, kā arī bija pamatīgs faktors izcīnītajā čempionu titulā. 
Gada labākā sporta skolotāju balvu no Mārītes Seiles saņēma  Nataļja Gorškova. 
Sandis Prūsis pēc balvas saņemšanas: "Ja pagājušajā gadā biju pārsteigts, tad šogad vēl vairāk. Oļeg, būtu piezvanījis un pabrīdinājis, būtu runu sagatavojis. Es jau neko nedaru, tikai komandēju."
Balvu "Gada labākais" treneris saņem Sandis Prūsis! Prūsim balvu pasniedza Oļegs Sorokins.Prūša trenētā Oskara Melbārža četrinieku ekipāža kāpa uz goda pjedestāla pasaules un Eiropas čempionātos, priecēja arī Uģa Žaļima un Oskara Ķibermaņa ekipāžu sasniegumi.Vēl uz šo balvu pretendēja Andis Austrups (vieglatlētika) un Ainars Bagatskis (basketbols).
https://twitter.com/Olimpiade_lv/status/679725177777831936
Atskats uz iepriekšējo gadu "Gada balvas sportā" ceremonijām:
Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi sagaidīti. Pasākums var sākties! 
https://twitter.com/ikrafts/status/679722260299669505
Savukārt ar pārējo nomināciju pretendentiem var iepazīties šeit: https://www.delfi.lv/sports/news/gada-balva-sporta/jaunumi/nosaukti-pretendenti-uz-latvijas-gada-balvu-sporta-2015.d?id=46761479
Šobrīd ir zināms vienas balvas laureāts. https://www.delfi.lv/sports/news/gada-balva-sporta/jaunumi/gada-balvu-sporta-par-muza-ieguldijumu-pieskir-bmx-tevam-janim-silinam.d?id=46761879
Šovakar "Gada balva sportā 2015" ceremonijā tiks apbalvoti aizvadītā gada labākie sportisti. Ceremonijas sākums plkst. 20:00, bet LTV1 translācija no pasākuma sāksies 21:15.

Tags

Gada balva sportā Laura Ikauniece Martins Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form