Notiks 'Latvijas Gada balvas sportā 2010' laureātu apbalvošanas ceremonija
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien "Sapņu fabrikā" notiks "Latvijas Gada balvas sportā 2010" laureātu apbalvošanas ceremonija, informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Āķe-Vīksne.

Sportistu godināšanas ceremoniju tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanāls.

Uz labākā sportista balvu šogad pretendē skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, tenisists Ernests Gulbis, BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs un lodes grūdējs Māris Urtāns.

Nominācijai labākā Latvijas sportiste izvirzīta dambretiste Zoja Golubeva, cīkstone Anastastija Grigorjeva, tāllēcēja Ineta Radēviča, pieccīņniece Jeļena Rubļevska un tenisiste Anastasija Sevastova.

Uz titulu labākais/-ā tehnisko sporta veidu sportists/-e pretendē spīdvejists Maksims Bogdanovs, velotriālists Arvis Dermaks, ūdens motosportists Pēteris Pelnēns, kā arī motokrosa ekipāžas Joriss Hendrikss/Kaspars Liepiņš un Māris Rupeiks/Kaspars Stupelis.

Uz labākā trenera balvu pretendē Oļegs Baskins (džudo), Dainis Dukurs (skeletons), Ivo Lakučs (BMX riteņbraukšana), Jānis Liepa (kamaniņu sports) un Sandis Prūsis (bobslejs).

Uz Latvijas labākās sporta spēļu komandas titulu pretendē Latvijas junioru U-18 izlase basketbolā, Latvijas sieviešu U-20 izlase basketbolā, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo", Latvijas vīriešu hokeja valstsvienība un Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība.

Nominācijai labākā Latvijas ekipāža vai komanda izvirzīti Deniss Čerkovskis un Jeļena Rubļevska (modernā pieccīņa), Jāņa Miņina bobsleja četrinieka komanda, Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols), Andris Šics/Juris Šics (kamaniņu sports) un Lauris Šīre/Dairis Adamaitis (akadēmiskā airēšana).

Uz gada uzlecošās zvaigznes titulu pretendē basketbolists Dāvis Bertāns, hokejists Artūrs Kulda, džudists Vladimirs Osnačs, svarcēlājs Artūrs Plēsnieks un futbolists Artjoms Rudņevs.

Nominācijai "Gada sporta notikums Latvijā" izvirzīts "Nordea" Rīgas maratons, Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm U-20 vecuma grupā Liepājā, Rīgas "Dinamo" pārbaudes spēle ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Fīniksas "Coyotes", Rīgas "Dinamo" uzvara pret Sanktpēterburgas SKA KHL Gagarina kausa izcīņas izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā un Vienības velobrauciens.

Savukārt nominācijā "Gada sporta skolotājs" izvirzīta Līga Banka (Jāņmuižas Profesionālā vidusskola), Iveta Daude (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija) un Māris Priedītis (Valmieras Valsts ģimnāzija).

Tikmēr Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvai izvirzīts riteņbraucējs Mārtiņš Drusts, loka šāvējs Gints Jonasts un Latvijas stājhokeja izlase.

Līdzjutēji televīzijas tiešraidē varēs nobalsot par gada populārāko sportistu vai sportisti.

Šogad ''Latvijas Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā'' saņems leģendārais radio un televīzijas žurnālists ar 50 gadu pieredzi Gunārs Jākobsons.

"Sapņu fabrikā" tiks pasniegtas 13 metālmākslinieka Arvīda Endziņa veidotās balvas - piramīdas.

Ceremonijā pasniegs arī LTV 7.kanāla redakcijas speciālbalvu, balvu "Paraugs sportā", kuras laureātu izvirza Latvijas Atlētu komisija un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) speciālbalvu par ilggadīgu jaunatnes sporta atbalstu.

Kā ziņots, svinīgo "Latvijas Gada balvas sportā" pasniegšanas ceremoniju šogad jau sesto reizi LOK organizē kopā ar "Igo Japiņa Sporta aģentūru".

Comment Form