Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Roberts Bukarts Čehijas augstākās līgas sezonu piektdien iesāka ar vārtu guvumu, bet Andris Džeriņš šajā turnīrā debitēja ar rezultatīvu piespēli, taču latviešu pārstāvētie klubi cieta zaudējumus.

Bukarta pārstāvētā "Zlin" savu skatītāju priekšā ar 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) piekāpās Brno "Kometa" komandai.

Latviešu uzbrucējs mača sestajā minūtē atklāja spēles rezultātu, taču perioda beigās pretinieki panāca izlīdzinājumu. Tāpat neizšķirtu (3:3) rezultāta tablo vēstīja trešajā periodā, tomēr viesi pēdējās desmit minūtēs guva divus vārtus, tādējādi "Zlin" cieta zaudējumu ar rezultātu 3:5.

Bukarts šajā spēlē laukumā bija 15 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku komandas vārtiem. Tāpat viņam viens bloķēts metiens un zaudējums vienīgajā iemetienā. Bukarts maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr Džeriņa pārstāvētā Hradeckrāloves "Mountfield" savā laukumā ar 4:5 (3:1, 1:2, 0:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās "Mlada Boleslav" vienībai.

Džeriņš ar rezultatīvu piespēli izcēlās spēles 17. minūtē, kad viņa komandas biedrs panāca 2:0. Mača gaitā "Mountfield" atradās vadībā ar rezultātu 4:1, taču izsēja pārsvaru un pagarinājumā ielaida vārtus, piedzīvojot zaudējumu ar 4:5.

Džeriņš šajā spēlē uz ledus pavadīja 20 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā izdarīja četrus metienus pa pretinieku komandas vārtiem. Latvietis uzvarēja desmit no 18 iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Abi latviešu uzbrucēji pagājušajā nedēļā palīdzēja Latvijas izlasei cīnīties par ceļazīmi uz 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm, taču izšķirošajā spēlē mājinieki zaudēja Vācijas izlasei.

Bukarts "Zlin" komandai pievienojās pērn novembrī, bet Džeriņš "Mountfield" rindas papildināja starpsezonā. Abi uzbrucēji pirms tam pārstāvēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandu Rīgas "Dinamo".

Iepriekšējā sezonā "Mountfield" regulārajā čempionātā ieņēma trešo vietu, bet "Zlin" ierindojās septītajā pozīcijā. Savukārt izslēgšanas turnīrā abas vienības apstājās ceturtdaļfinālā.