Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas fināla sestajā spēlē Latvijas hokejista Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas "Bruins" komanda piedzīvoja zaudējumu, kas neļāva iegūt čempionāta trofeju.

"Bruins" komanda ar rezultātu 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) savā laukumā piekāpās Čikāgas "Blackhawks" hokejistiem, sērijā līdz četrām uzvarām piekāpjoties ar 2-4.

Daugaviņš otrajā mačā pēc kārtas palika komandas rezervē, un viņu atkal aizvietoja Karls Sēdebergs. Atgādinām, ka latvietis spēlēja finālsērijas pirmajās četrās spēlēs.

Aizvadītajā cīņā rezultātu astotajā minūtē atklāja "Bruins" spēlētājs Kriss Kellijs, bet 25.minūtē Džonatans Tēvs rezultātu izlīdzināja. Trešajā periodā Milans Lučičs atguva vadību Bostonas vienībai, tomēr minūti pirms spēles beigām Braiens Bikels un Deivs Bolands ar precīziem metieniem 15 sekunžu laikā izrāva uzvaru savai komandai, kas ļāva iegūt Stenlija kausu.

Šis "Blackhawks" komandai ir piektais izcīnītais Stenlija kauss. Līdz šim iepriekšējo reizi NHL čempionātā Čikāgas komanda triumfēja 2009./10.gada sezonā. Savukārt "Bruins" komanda savā pastāvēšanas vēsturē sešas reizes triumfējusi Stenlija kausa izcīņā, un pēdējo reizi to izdarīja 2010./11. gada sezonā.

Tikmēr Daugaviņš kļuvis par ceturto Latvijas hokejistu, kurš piedalījies NHL Stenlija kausa finālā. 1996.gadā prestižo trofeju kopā ar Kolorādo "Avalanche' izcīnīja Sandis Ozoliņš, kurš līdz šim ir vienīgais latviešu hokejists, kurš rokās turējis Stenlija kausu. 2002.gadā Stenlija kausa finālā spēlēja Artūrs Irbe, taču Karolīnas "Hurricanes" piekāpās Detroitas "Red Wings". Nākamajā gadā finālā atkal spēlēja Ozoliņš, taču Anaheimas "Mighty Duck" zaudēja Ņūdžersijas "Devils". 2010.gadā finālā spēlēs Oskars Bārtulis, kurš kopā ar Filadelfijas "Flyers" piekāpās "Blackhawks".